Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Steve Sampson Meghallhatod...

Steve Sampson Meghallhatod isten hangját vélemények?

Figyelt kérdés

Én római katolikus vagyok , felkeltette az érdeklődésem ez a könyv de az íróról nem igazán találok semmit h pontosan milyen vallású is.


Mi a véleményetek a könyvvel és az íróval kapcsolatban?


2015. okt. 2. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Katyvasz.


1. A konkrétnak szánt tanácsai túl általánosak.


2. Ami pedig mégis konkrét "Sose imádkozz kétszer ugyanúgy!" az ellene mond az ószövetségi hagyománynak (zsoltározás) és az újszövetségi krisztusi tanításnak (Miatyánk) is.


3. Urim és tummim kapcsán valami egészen new age-s ezotrikus dumát ereszt meg, mintha ezek valami spirituális erők lennének. Holott dehogy, ezek jóseszközök (tehát tárgyak) voltak, amit csak a zsidó vallás korai szakaszában használtak, ahogy fejlődött a hitük, már elhagyták.


Szóval keress magadnak értékesebb olvasnivalót. :)


Hogy milyen vallású a szerző, azt én sem tudom. Valami keresztény mázzal leöntött ezoterikus szinkretista újpogány lehet :)))

2015. okt. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!