Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek megfelelni. Vagy...

Istennek megfelelni. Vagy egyszerűen csak bolond vagyok?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyik kategóriába írjam, de talán itt nem néznek ki miatta.


Először is fontos megemlítenem, hogy hiszek Istenben. Nem a vallások által "kialakított" Isten képben, hanem valaki másban. Ezt nem tudnám elmagyarázni, az a lényeg, hogy érzem valaki támogat és egy csomószor segített már. Valaki áll mellettem...tudom.


A problémám pedig az, hogy vannak dolgok, amivel kapcsolatban határozott elképzeléseim vannak. Magamban felállítottam egy értékrendet és ha ettől eltérek, úgy érzem, hogy "Isten" haragudni fog rám. Fura, de olyan érzés, mintha ezen az úton is ő irányított volna és ha erről letérek, akkor félek, hogy elfordul tőlem.


Egy egyszerű példa. Gyűlölöm a pazarlást és szeretem az egyszerű életet, a kemény munkát, utálom a pénzhajhászást, minden dolgokat megbecsülöm és napi szinten hálát adok értük...ha lehet ilyet mondani, minél jobban Istennek tetsző módon próbálok élni. Viszont ha hibázok, bűntudatom lesz, hogy rosszat tettem. (pl. megveszek olyan dolgokat amikre nincs szükségem --> pazarlás --> rossz dolog)


Szóval a napjaim úgy telnek, hogy mérlegelem, adott dolog jó vagy rossz (tudom nem minden fekete-fehér) és hogyan tudnék a "legtisztább" maradni.


Olyan nevetségesnek tartom, mikor valaki más embernek akar megfelelni. Erre itt vagyok én, aki saját magával hadakozik.


Bocsánat a kuszaságért, sose írtam még ezt így le. Bolondnak érzem magam. Az lennék? Van erre valami magyarázat? Hogy tegyek rendet a fejemben?


2015. okt. 3. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Van aki érzékeli Istent, van aki nem. Te érzékeled és ez egyáltalán nem baj.

Én is hülyeségnek tartom az embereknek való megfelelést.Találtál valami értéket ebben a felszínes világban.De azért nem kell túl szigorúnak lenni magadhoz.

2015. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, csak annyi még, hogy Isten (legyen akár a Te Istened) nem fog haragudni rád. Nem sikerült? Majd legközelebb. Hibázni nem bűn.
2015. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem benned is van valamennyi perfekcionizmus, ami nem jó dolog. "Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik." Nagyon igaz. Biztosabban hagyatkozhatnál Istenre, és lazábban vehetnéd az életet. Isten nem ítélkező, és nem törvénykező, hanem kegyelmes. Nem azt adja, amit megérdemlünk, hanem sokkal jobbat.


A pazarlás tényleg nem jó, pl. Jézus is összeszedette a maradék ételdarabokat, miután csodálatosan megszaporította a kenyereket és halakat. Tudta, hogy Istennek munkába kerül, hogy táplálékot adjon nekünk. A pazarlás lekicsinylése annak az erőfeszítésnek, amit Isten tesz értünk, szóval kerülendő.


A bűntudat pedig kizárólag sátántól van, ő akarja, hogy a múltbeli hibáink miatt ostorozzuk magunkat. Te sem szeretnéd, hogy a gyereked állandóan rosszul érezze magát, ha valamit nem tökéletesen tett, főleg, ha nem szándékos volt a "bűne". (Gyerekek esetén még nem beszélhetünk igazi bűnről). Isten nem hibáztat, és nem utasít el. Ha olvasol a Bibliában, hogy a tanítványai mennyi hibát vétettek, és Jézus soha nem mondta nekik, hogy ez már sok volt! Vagy ott van a tékozló fiú története a Lukács 15:11-32-ben. A gyerek a bűn legdurvább bugyraiban élve eltékozolta az apja vagyonát, az apa pedig futva szaladt elé, és örült neki, hogy életben találta. A kegyelme olyan, mint egy védőháló a kötéltáncos alatt. ha elszúrod, újra próbálkozhatsz, ő megbocsát. Jézus már kifizette az árat a bűneink miatt. Mi csak hálásak lehetünk ezért, és ebből fakadóan tudunk változni, és jobbá válni. Istennek vannak elvárásai, de az elvárásai a mi érdekünket szolgálják, pl. te is elvárnád a 2 éves gyerekedtől, hogy fogja meg a kezedet a forgalmas utcán. Egyszerűen ő még túl kicsi, hogy megértse, milyen fájdalmas vagy halálos lehet, ha nekimegy egy autó. Már egy másik posztra beírtam, de újból ide kívánkozik Dr. Linda Mintle könyvéből, a Letting Go of Worry-ből, hogy Isten hogyan viszonyul hozzánk, emberekhez:


1. Semmi sem választhat el engem a szeretetétől (Rómaiak 8:35-39)

2. Hordozni fog életem minden napján (5 Mózes 1:31; Ézsaiás 46:3-4)

3. Dédelget és megbecsül engem (Ézsaiás 43:4)

4. Gyönyörködik bennem (Zsoltárok 149:4)

5. Elhalmoz a kegyelmével (Efezusiak 1:7-8)

6. Nem emlékszik a bűneimre és gonoszságomra (Zsidók 8:12)

7. Megbízható (Zsoltárok 9:10; 33:20-22)

8. Megtartja minden ígéretét nekem (Józsué 21:43-45)

9. Csak a legnagyobb jót akarja nekem (Zsoltárok 31:19)

10. Sosem fog hazudni nekem (Titusz 1:2)


Túl szép, hogy igaz legyen? Én is sokszor így gondolom, de szerencsére Isten nem változik meg attól, hogy én rosszabbnak gondolom, mint amilyen!

2015. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Viszont ha hibázok, bűntudatom lesz, hogy rosszat tettem."


Szerintem nincs baj veled, amit érzékelsz, az a lelkiismereted, amit Isten oltott beléd. Az a fontos, hogy ne emészd magad a hibáid miatt. Bűnt csak szándékosan lehet elkövetni. Ha elcsábultál valamire, amiről tudtad, hogy igazából nem kell, az ilyen értelemben bűn, ha csak elszámoltad magad és véletlen valamit pluszban vettél, az nem, max. a gondatlanság miatt. De Isten a bűnt is megbocsátja. Megbántad, a jóra törekszel, ez elég.

2015. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 pelgrim ***** válasza:

Az, akinek te megfelelni akarsz a te saját isteni kiléted az Én Vagyok, az Isten egyszülött Fia/Leánya, a Krisztus benned, nem egy valaki rajtad kívül. És vajon bolond az, aki önmagának akar megfelelni?


A hajlamok, vagy jellemvonások, melyeket itt felsoroltál nagyszerű eszközök melyeket te magaddal hoztál, hogy megfelelhess saját isteni kilétednek, nem valaki másnak rajtad kívül. De ne legyen ez hadakozás, hanem egy örömteli elismerés – isteni kiléted elismerése.

2015. okt. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem a vallások által "kialakított" Isten képben, hanem valaki másban. Ezt nem tudnám elmagyarázni, az a lényeg, hogy érzem valaki támogat és egy csomószor segített már."


Ez mind szép,és jó.Csak akkor az Istennel kapcsolatos félelmeidet csak beléd ültette valaki,vagy valakik...és még mindig dolgozik benned alattomban.


"Viszont ha hibázok, bűntudatom lesz, hogy rosszat tettem. (pl. megveszek olyan dolgokat amikre nincs szükségem --> pazarlás --> rossz dolog)"


Ok...szerinted Isten tud neked mutatni egy tökéletes embert,aki nem szokott hibázni?

Ha hibázol,tanulj belőle,és legközelebb ne tedd/vagy tedd...de ne félj a hibázástól.A bűntudattal csak azt éred el,hogy nem fogod tudni szeretni magad,és itt a csapda,amit elzár a szeretettől:Ugyanis nem tudod szeretni felebarátodat sem,ha nem szereted magadat.És ezzel máris arra az útra lépsz,amit nem Isten felé vezet...

2015. okt. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
x3-as tökéletesen írta. NE a bűneidre figyelj, hanem Jézusra. Lépj át Róma 7-ből Róma 8-ba, fogadd el végre Isten kegyelmét Jézusban és azt, hogy semmiért nem kárhoztat, még azért se, ha bűnt követnél el. Ezáltal elfordulsz a bűntől és belépsz Isten szeretetébe. NE a kemény munkát és az egyszerű életet szeresd, hanem Jézust. NE a viselkedésed vagy a cselekedeted alapján akarj Istennek megfelelni. Istennek csak Jézus tettei felelnek meg és mindenkié, aki Jézusban jár. Ne Te találd ki, mit tegyél és mit ne. Kérdezd meg Jézust. Amúgy meg le van írva az Újszövetségben. Tanuld meg, h üdvösséged van, tanuld meg, Isten nem azért szeret, amit teszel, hanem annak ellenére. Isten azért szeret, mert Jézusban hiszel, ezáltal mindent megad, ami csak Jézusnak jár. Ezek a dolgok engedni fogják dolgozni Benned Jézust és gyümölcsöket fogsz teremni. Ezek lesznek az igazi Istent tisztelő cselekedetek. Olvasd el Jakab levelét, főleg a második szól erről (cselekedetek). A Többit meg a Római levélben találod. Róma 5, 8
2015. okt. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és még egy! Istennel való kapcsolatod nem az érzéseid határozzák meg, hanem ami meg van írva. Az Ige vezéreljen, ne amit érzel! így leszel szellemi ember. Ha mást gondolsz, mint amit az Ige ír, az Igének higgy! És ne feledd! A törvény vége Krisztus minden hívő igazságára! (Róma 10.4). Az ószövetségnek, a mózesi törvényeknek vége. Szeretet van
2015. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!