Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem őszintén imádkozom másokér...

Nem őszintén imádkozom másokért hogyan tudnék ezen változtatni, önzetlenebb lenni?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok járok temploma...amikor másokért kell imádkoznom nem őszintén teszem.Valahogy nem tudom beleélni magam.Ha viszont magamért imádkozom vagy a családomért az őszintén és tiszta szívből jön érzem..Ezért inkább csak magunkért szoktam imádkozni :S de anyukám azt mondja ez így nem helyes,így nincs igazán isten a szívemben és önző vagyok..persze nem úgy mondja hogy támad vele vagy akármi csak próbáljak meg nyitottabb lenni.Elmenjek gyónni akkor talán jobb lesz?Vagy mit kéne tennem?Mert így komolyan úgy érzem hogy ahh imádkozom másokért de csak amiatt hogy aztán a családomért és magamért is imádkozhassak mert hogy ez a szabály..
2015. okt. 4. 01:35
 1/2 Great Saiyagirl válasza:
Próbálj olyan helyekre eljutni, ahol az emberek segítségre/támogatásra szorulnak és segíts is, ahogy tudsz. Gondolok például árvaházra, idősek otthonára, kórházra (pl.: gyerek osztály), baba-mama menhelyek, állat menhelyek, hontalan szállók és a többi. Ha találkozol olyan emberekkel, akiknek szükségük van segítségre, támogatásra, akkor valószínűleg jobban át fogod tudni érezni más emberek problémáit, jobban bele tudod élni magad a helyzetükbe és könnyebben fog menni az értük való imádkozás.
2015. okt. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Meg kell rá érned, még nem tartasz ott. Sokan egész életükben sem jutnak el idáig.


De ez nem baj, senki sem tökéletes szent. Természetes, hogy az ember önző vagy akár gonosz is tud lenni. Akkor vagy igazán jó, ha ennek ellenére sem teszel semmi rosszat, nem pedig akkor ha azt érzed, hogy jó vagy.


Egyszerűen imádkozz azokért, akikkel törődsz. :)

2015. okt. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!