Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen magyarázatot adnának a...

Milyen magyarázatot adnának a vallások, köztük Jehova tanui is, ha valóban megjelennének felsöbb lények (anunnakik, vagy földönkivüliek)? És ha még azt is állitanák, hogy ök teremtették az embereket? Akkor a hitük csak ugy eltünne?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 22:40
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
okosabbaknak sem sikerült megcáfolni a Bibliát, majd pont neked...
2010. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
15:50 - Tényleg, miért? ;)
2010. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Megcáfolja az saját magát. Én csak erre mutattam rá. :)
2010. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

rosszul, rossz helyen

azért mert te nem értesz valamit, attól az még létezhet

vitatod?

2010. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

Mondom, nem vitatok én semmit, csak rámutatok a nyilvánvaló logikátlanságokra, amik magában a Bibliában vannak benne, és bárki gondolkodó embernek elsőre kiszúrják a szemét.


Hogy a hívőknél épp az az erény, ha az ember nem gondolkodik el ezeken és napirendre tér ezek felett, mondván Istennek bármit szabad, még népirtani és tömeggyilkolni is, arról már nem én tehetek.

2010. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

semmi logikátlanság nincs itt, csupán a saját magad alkotta fogalmakból indulsz ki, nem a bibliaiakból


és a kérdésemre nem válaszoltál

2010. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Mutasd meg nekem, konkrétan hol írja a Biblia, hogy a mindentudás valójában nem mindentudás, a mindenhatás valójában nem mindenhatás és a szeretet valójában nem szeretet? Ha ezt meg tudod mutatni, akkor igazad van, és tényleg nem a Bibliai fogalmakból indultam ki. Ha viszont nem tudod, akkor nincs miről beszélni.


A kérdésed pedig nem releváns. Mondhatom, hogy természetesen létezhet valami attól függetlenül, hogy nem értem, de ebben a kérdésben ez nem visz előrébb, mert ez az elv ugyanígy működhet veled szemben is: attól, hogy te nem érted az én gondolatmenetemet, attól még lehet, hogy épp az igaz.

2010. márc. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

sehol természetesen

a mindentudás az mindentudás

a mindenhatás is mindenhatás

a szeretet is szeretet

2010. márc. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

ami még nem bizonyítja, hogy te ezekből a fogalmakból indultál ki

legalább is, ami a tartalmukat illeti

2010. márc. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

"ami még nem bizonyítja, hogy te ezekből a fogalmakból indultál ki

legalább is, ami a tartalmukat illeti"


Oké, most lőtted lábon magad. :D

2010. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!