Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen magyarázatot adnának a...

Milyen magyarázatot adnának a vallások, köztük Jehova tanui is, ha valóban megjelennének felsöbb lények (anunnakik, vagy földönkivüliek)? És ha még azt is állitanák, hogy ök teremtették az embereket? Akkor a hitük csak ugy eltünne?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 22:40
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

nem vettem észre

szerintem te voltál

2010. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
Te nem tudtad megmutatni, miért is nem "azokról" a fogalmakról beszéltem. Akkor hát ki is volt az? :)
2010. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekem például, miért nincs benne a mindentudásban annak a tudása is, hogy a szabad akarattal rendelkező lény mire hogy fog reagálni?


És ha erre bármit is mondasz, azzal már te maszatolsz és magyarázol félre, miután már _elismerted_, hogy a mindentudás bizony mindentudás. Ha viszont ebből mégis kimagyarázol valamit, például annak tudását, hogy a szabad akaratú lény miben mit fog dönteni, akkor máris nem mindentudásról beszélünk, és máris te ferdítetted el az eredeti fogalmat.

2010. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim válasza:

És Isten még is létezik, még is mindent tud, és még sem akadályoz meg mindent, akkor se, ha az egyébként az akaratával teljesen ellentétes. És ne kérdezd meg miért, én nem vagyok mindent tudó!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező utánnanéztam a tíz méteres fossziliáknak. weboid óriás csontvázak ez egy whort 1000 nevű, minden évben megrendezett, az év legjobb, bármilyen módszerrel manipulált képei verseny egyik jól sikerült "alkotásai". ha megnézed, további képeket találhatsz pl a küklopsz "megtalált" koponyájáról, vagy egy tündér csontvázáról, vagy egy vámpír koponyájáról, de kockafejjel is találkozhatsz. az tény, hogy a biblia szerint léteztek ezek a hibrid angyal ember lények, de a megtalálásuk, csakúgy, mint noé bárkájának megtalálása kamu. "testvéreim, ne higgyetek minden... kijelentésnek, hanem vizsgáljátok meg, vajon igazak-e ezek a kijelentések" "ezek pedig nemesebb lelküek voltak,...mert..vizsgálták, hogy valóban úgy vannak-e ezek a dolgok" tény, hogy földönkívüliektől származtak, de nem ufóktól, hanem angyaloktól. többek között miattuk sújtotta Isten özönvízzel a földet.
2010. márc. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

"És Isten még is létezik, még is mindent tud, és még sem akadályoz meg mindent, akkor se, ha az egyébként az akaratával teljesen ellentétes. És ne kérdezd meg miért, én nem vagyok mindent tudó!"


Sajnos ennek nagyjából semmi értelme, miután az állításaidat a saját hitedre, belső élményeidre alapozod. Emiatt számodra kétségkívül 100%-ban meggyőzőek, de rajtad kívülállóknak semmit nem mondanak és nem bizonyítanak, amennyiben nem rendelkeznek hozzád hasonló hittel és élményekkel.

2010. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Bizonyítani az ateisták sem tudnak semmit, mert ha az evolóció bizonyított lenne, nem vitatkoznánk rajata. Ami bizonyított, azon nem lehet vitatkozni, szemben az evolúciós elmélettel, ami mellett szolhatnak érvek, de az érvek nem bizonyítékok. Érvek lehetnek a földön kívüli életre is, de ettől még nincs bizonyítva, hogy léteznek. Érvek egyébként Isten léte mellett is vannak, te még sem fogadod el bizonyítéknak. Akkor én miért tenném ezt az evolúcióval, vagy bármi mással amiben te hiszel (bocs amit te tudni vélsz)?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
Milyen érveket tudsz felhozni Isten léte mellett?A biblián kivül?És ha már könyvröl beszélünk,akkor miért nem létezhetne Zeusz,Posszeidon és a többi isten?Egyszerü a válasz:tele tömték a fejeteket a bibliával,minden más nép hitét tagadjátok,holott a legtöbb elfogadja a tieteket!!És még nem válaszoltál rá,hogy miért "dugták" meg az angyalok az emberek lányait,holott az bünnek számit,és nem is beszélve házasságon kivüli szexröl!!!!!Szóval,akkor a mennyországban eleve bünösek az angyalok?És nekik mindent lehet?
2010. márc. 18. 16:56
 39/48 anonim ***** válasza:
kedves kérdező láttad a mátrixot? emlékszel, mikor neo bevette a tablettát, mi történt? felébredt, és rájött, hogy mindaz, amit eddig valóságnak hitt, hazugság, mindaz amiben addig hitt, átverés. kb ehhez hasonlítható Jézus kijelentése: az igazság szabadokká tesz benneteket. miért? mert rájössz, hogy az egész világ sátán hatalmában van, és a biblia fényében felismerheted, hogy mindenütt csapdák és kelepcék vannak körülötted, mert sátánnak az a célja, hogy minden embert megöljön. ezt látod meg, ha hiszel a bibliának. ha nem, továbbra is sátán világának rabszolgája maradsz, és meghalsz. "eléd adtam az életet, és a halált. válasz!"
2010. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Javaslom nézdd ezt meg:

[link]

2010. márc. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!