Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van igazából szabad akarat?...

Van igazából szabad akarat? Vagy csak áltatás?

Figyelt kérdés
Szabad akarat az ugye, amit az ember csinálni akar. Mivel ez egy szabályozott világ, alrendszerekkel, szabályokkal, törvényekkel, eleve lehetetlen azt csinálni amit akarsz. Pl: én energikusabb típus vagyok, nem ülök meg a helyemen, tehát én nem akarnák háromnegyed órákat iskolában ülni - de mivel kötelező ezért mégis muszáj megcsinálnom. Tehát nem érvényesül a szabad akaratom...

2015. okt. 14. 04:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A szabad akarat nem ez. Nem kényszerít senki, hogy iskolába járj és szerintem nem is mennél, ha nem tudnád, hogy a későbbiekben hasznát veszed majd. Továbbá a szabad akarat nem az, hogy ha kedved van bárkit megölhetsz vagy leköphetsz. A szabad akarat az, hogy te döntöd el, hogyan élsz, mivel töltöd a szabad idődet és hogy hogyan döntesz ha döntened kell.
2015. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem kotelez senki hogy iskolaba jarj. Ha ha. Nagyon vicces. Ha nem jarsz iskolaba ugy megb@$znak illetve javitoba is elvisznek ha sokaig jatszod ezt a nem jarok iskolaba dolgot.
2015. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!