Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teológiai tanulmányokhoz...

Teológiai tanulmányokhoz milyen egyetemet, főiskolát javasoltok?

Figyelt kérdés

2015. okt. 21. 17:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
11%

Szia!


A Solát: [link]


Üdv. Péter

2015. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
23%

Nem tartom bölcs dolognak a Teológiai tanulmányok egyetemi szintű folytatását. Tegyük fel elvégzed 5-6 év alatt. Menet közben, vagy utána nem sokkal valamilyen oknál fogva kitérsz a hitedből (pl találkozol egy értelmes anti-teistával aki frappáns kérdéseket tesz fel neked, és emiatt meginogsz a hitedben). Képzeld el, hogy ott vagy 7-8 év múlva egy olyan papírral a kezedben amivel nem tudsz elmenni dolgozni, és egyházi kereteken kívül esélyed sincs előrébb vinni az emberiséget.


Legyél Pszichológus, Tanár, Orvos, Tudós, Mérnök... ezeket talán még elismerik az egyházon kívüli emberek mint értelmes szakmát, és nem is vonja maga után azt hogy el kell hagynod a hitedet...hanem ellenkezőleg. Sokkal többet tudhatsz meg a Világról, "Istenről" ha magát a Teremtést tanulmányozod, mint azt hogy hogyan kell csavarosan megfogalmazott esszékkel kimagyarázni a Szent iratokban nyilvánvalóan jelenlévő önellentmondásokat...



Az Ördög Ügyvédje.

2016. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 kzs ***** válasza:
58%

Szent Pál Akadémia.

És nem igaz, hogy híresen gyenge. Épp ellenkezőleg: kifejezetten színvonalas.

2017. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
40%

Ha színvonalas helyre akarsz menni, akkor pl. a Pázmány, de a korábban említett Károli egyetem se rossz. Szerintem az alapján dönts, hogy melyik felekezet áll hozzád közelebb, vagy mit akarsz később kezdeni a diplomáddal.

Az ilyen-olyan korábban linkelt színvonaltalan helyeket pedig kerüld messzire... mert a kapott diplomát a hajadra kenheted majd.

2017. jan. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Eddig sok hamis rágalmat olvashattál olyanoktól,akik sosem láttak még közelről teológiai főiskolát,egyetemet.


Minden teológiai főiskola,egyetem legfontosabb tárgyai a bibliai tárgyak,olyanok,mint ószövetségi,újszövetségi bibliaismeret,egzegézis,írásmagyarázat,mely tantárgyak oktatása,rendszerint hasonló mindenütt.


Mindenütt oktatnak vallástörténelmet,s az is rendszerint minden irányzatot sorravesz az ókortól,napjainkig.


Szociológiát,pszichológiát,általános filozófiát,lelkigondozást,bibliai nyelveket,pedagógiát,homiletikát,archeológiát minden teológián,szinte azonosan tanítják.


A dogmatika,és néhány speciális tárgy kötődik csupán egy adott egyházhoz.


A diplomát,rendszerint minden egyház elfogadja,de néhány a speciális tárgyakból különbözetit kér.Szintén használható a teológiai végzettség iskolai erkölcstan,hittan oktatáshoz,illetve a szociális munkákban.


Nem tudok olyan főiskolát,egyetemet,ahol az adott egyházban való tagság követelmény lenne a felvételhez!


Velem tanult néhány egyházakon kívüli,de kollegáim végeztek katolikus,református ortodox,evangélikus,sola főiskolákban,egyetemeken.


A teológiai főiskolákba könnyebb bejutni,mint bármely más felsőfokú intézménybe,a jelentkezések alacsony száma miatt.Ezekben,rendszerint megtanítnak tanulni,és gondolkozni,s így másod diplomát sokkal könnyebb szerezni.


Én,az ATF diplomámmal tanítottam,illetve az iskola szociális felelőseként is dolgoztam.


Amerikában 14 éven keresztül élveztem azt,hogy az ATF-en megtanultam gondolkozni,s így bármilyen ezermester munkát jól el tudtam végezni.


Olyanra ne hallgass,akinek nincs végzettsége egyetlen teológián sem!Csak előítéleteik lehetnek,es badarságokat hordanak össze!

2017. jan. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
33%
A Sola,jó főiskola.Ismerek kiválló professzorait,de aki nem tud,vagy gyűlöl biflázni,az kerülje el!
2017. jan. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok egyháztag, de valamilyen református iskolát javasolnék, mert szerintem ők vannak legközelebb a Szentírás valódi értelméhez
2017. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Olyanra ne hallgass,akinek nincs végzettsége egyetlen teológián sem!Csak előítéleteik lehetnek,es badarságokat hordanak össze!"

Vagy nem;) Az egyik előttem szóló írta, hogy a teológia előbbre való a Bibliánál. Egyetértek. Hosszú évek óta tanulom, figyelem a különböző egyházak teológiáit, és az ehhez való viszonyukat. Legjobb teológia a páli teológia (+a többi apostoli levél)

2017. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
81%

"A Sola,jó főiskola.Ismerek kiválló professzorait,de aki nem tud,vagy gyűlöl biflázni,az kerülje el!"

Az Ószövetség, Izrael és a Törvény megismerésére tényleg jó, de az Újszövetségre használhatatlan

2017. márc. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 yesyesyes ***** válasza:
35%

És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne. 1Ján 2:27


Szerintem a Szent Lélek a legjobb tanító...

2017. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!