Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van rá bizonyíték, hogy...

Van rá bizonyíték, hogy feltámadunk?

Figyelt kérdés
Menyire biztos a feltámadás?
2015. okt. 28. 17:30
1 2
 11/16 KZitus ***** válasza:
Figyeld meg Pál érvelési menetét 1Korinthus 15:12–19. "Ha szemtanúk prédikálják, hogy Krisztus feltámadt, akkor hogyan mondhatják egyesek, hogy nincs feltámadás? ... Ha Jézus nem támadt fel a halottak közül, akkor a prédikálásunk és a hitünk hiábavaló, és hazugok vagyunk, akik Isten ellen tanúskodunk, hiszen azt mondjuk, hogy feltámasztotta Krisztust. Ha a halottak nem támadnak fel, ’még bűneinkben vagyunk’, akik pedig Krisztussal egységben meghaltak, azok elvesztek. Mi több, „ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk”
2015. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm KZitus,most már elhiszem ,hogy feltámadok.
2015. okt. 30. 17:50
 13/16 anonim ***** válasza:

JAJA, ez zsír érv volt Zita néni...


Azt már meg sem kérdem, hogy az őrtorony szervezetben miért hisz...

2015. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 lsandor ***** válasza:
Ha a valamiben való hitnek van alapja, vannak bizonyítékok, melyek alátámasszák, hogy az adott dolog lehetséges, akkor minden okunk meg van arra, hogy higyjünk benne. A feltámadásra pedig sok bizonyíték van, a Biblia 9 személy feltámasztásáról ír és Isten ígéretet tett arra, hogy a jövőben fel fogja támasztani az embereket, ha pedig akkor kész és képes volt erre, akkor minden bizonnyal a jövőben is így lesz
2015. okt. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igen ,igen,én is utána néztem,és Jézus a biztosíték arra hogy feltámadunk,mert azt mondta, Én Vagyok a Feltámadás és az Élet,ha valaki Énbennem hisz ,átalment a halálbol az életre.


Nagyon érdekes mondata ez Jézusnak,de ha már Ő mondta én elhiszem.

Köszi a válaszokat.

2015. nov. 1. 13:43
 16/16 anonim ***** válasza:
Van. Amikor Jézus a földön élt több személyt is feltámasztott. A másik bizonyíték pedig Jézus feltámadása. Isten emlékezetében ott vannak az arra méltó emberek és újra tudja teremteni őket a feltámadáskor.
2015. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!