Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha már Németh Sándor nem lesz...

Ha már Németh Sándor nem lesz köztünk akkor ki lesz az utódja?

Figyelt kérdés

Nem piszkálódás miatt írom ki a kérdést.

De mint tudjuk Németh Sándor már nem fiatal és nem fogja a végtelenségig vezetni a Hit Gyülekezete nevű keresztény felekezetet. Mi lesz utána? Van már esetleg olyan aki utódja lehet, vagy még nincs semmi elképzelés erről?



2015. okt. 29. 20:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Nos én nem jártam a Szent Pál akadémiára, de azt találtam a saját Bibliámban még a 90-es évek elején, hogy "A reménység pedig nem szégyenít meg, mert az Istennek szerelme (amit firtattál, azaz az agapé) kitöltetett a mi szívünkbe a Szent Szellem által, Aki adatott nekünk." (Rm 5,5)


Ez két dolgot jelent a számomra:

1. Akinek van szeretet (agapé) a szívében, annak a Szent Szellem által van.

2. Akinek a Szent Szellem által nincs, annak sehogy sincs, bárhogy is nevezze azt, amije van.


Ha evvel vitád van, nem velem van vitád, hanem a Bibliával. Ha pedig a Bibliával van vitád, akkor Istennel van vitád. Ha Istennel van vitád, egy biztos, hogy ha van is benned agapé - miért ne lenne, ha a feltételeket betöltötted -, de nem szeretet szerint jársz.


Ha azt vitatod, hogy csak annak van köze a Szent Szellemhez, aki betöltekezett Szent Szellemmel, ez bizonyos kikötés mellett vállalható. Azt azonban nem hiszem el, hogy aki hosszú évek óta valóban megtért, de tudatosan távol tartja magát a Szent Szellemmel való betöltekezéstől, abban ha van is szeretet, ne mikroszkóppal kellene keresni. A szeretet elsősorban Isten felé nyilvánul meg, aminek a gyümölcse az engedelmesség, többek között. Ha valaki tartósan engedetlen Istennek, az bármit tehet az emberek között, nem az agapé vezérli. Nem mond mást Pál apostol sem az 1 Korinthus 13,3-ban. Száz-százötven éve még többségében abban hittek az emberek, hogy a Szent Szellemmel való betöltekezés bibliai módja ma már nem elérhető. Mivel hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni, az lett ennek a hitnek az eredménye, hogy akik újjászülettek, leélték az életüket úgy, hogy azt hihették, hogy minden elérhetőn túl vannak, ami a földi életet illeti. Ma azonban már régen más a helyzet, a Szent Szellem ugyanis a karizmatikusokhoz vezeti a szomjazókat, ráadásul a gyakorlat sem igazolja azt a Bibliától elrugaszkodott elméletet, amiben még akkor hittek, amikor a tények sem mondtak mást. Ma, aki tagadja a Szent Szellemmel való betöltekezést, az a tényeket tagadja. Aki nem megy a Szent Szellemmel, az vagy engedetlen, vagy nem szomjas. Jézus azonban a szomjazóknak ad az élet forrásából, és az éhezőket elégíti meg az igazsággal.


Jézus nem azt mondta, hogy a cselekedeteikről lehet az embereket azonosítani, hanem azt, hogy a gyümölcseikről. Ne haragudj, de egy légből kapott ember számomra nem lehet hiteles, mert sem a beszédeit nem hallottam, sem pedig a gyümölcseit nem láttam. Ezen kívül egy GYK-n nem várható el, hogy bárkinek is külön hitelt adjunk a beszédei alapján. Ezt én sem várom el, azért hivatkozom Bibliára, amikor hivatkozom. Az azonban elvárható, hogy ne minősítsenek valakit alanyi jogon rosszhiszeműnek, ha más a véleménye.

2015. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Háát kedves Asperrimus elolvastam okfejtésedet és nemigazán akarok vitázni, no nem azért, mert nem tudnék írásodra teológiai ellen-anyagot gyártani,inkább lustaságból nincs kedvem, azért egy dolog az mindig érdekes:

Valaki állít valamit és úgy fejezi be, h aki ezzel nem ért egyet, az a Bibliával,Istennel nem érte egyet.

Én ezen a gyerekkori eledelen már túl vagyok, valami keményebbe eledelre vágyom 30 év után

2015. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

No még egy dolog, amikkel nem lehet mit kezdeni:

A Szent Szellem a karizmatikusokhoz vezeti a szomjazokat...ez most neked mit jelent? te honnét veszel ilyeneket? Én tényleg az ilyen dolgokat, véleménynyilvánításokat nem értem......vagy kezdjek el én is ilyen butaságokat írni, hogy mondjuk:

A Szent Szellem a karizmatikusokból kihozza a szomjazokat, aki ezzel nem ért egyet, az a Bibliával nem ért egyet...

Érted már? A vélemény, az agy, az ego, az emberi elme, lélek által megfogalmazott "kinyilatkoztatások" nem sokat érnek......

és mondom mindezt úgy, h jómagam is karizmatikus vagyok, betöltve a Szent Szellemmel. Csak egy dolgot megtanultam:

Figyelni és hallgatni

2015. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Figyelj Asperrimus szerintem fejezzük be, mert a bennem lévő Szellem háborog és jobb békességben lenni testvéreinkkel. Isten áldjon gazdagon.

ui: Mindannyian úton vagyunk.

2015. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Bele sem kellett volna kezdeni, amúgy sem erről szólt a kérdés.
2015. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Igaz bele sem kellett volna kezdeni, de van az úgy, h egy kérdés átmegy egy másik kérdésbe...mint most is
2015. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszoló vagyok.


"Egy kérdésem lenne még, a kenet, hogyan adódik át egy másik emberre? Közvetlenül Isten adja, vagy emberi közvetítéssel történik? És mit takar pontosan?"


Egy szóval:


A Hit Gyülekezetében emberivel.


Üdv: egy ex-hit gyülis

2015. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én 12 éve vagyok a Hit gyülekezete tagja. Őszintén megmondom, hogy szerintem erről még semmi információ nincs. Úgy mondanám, hogy ez annyira tabu-téma a gyülekezetben, hogy senki meg sem kérdezi ezt. Kicsit elképzelhetetlennek tűnik. Bennem és sok más keresztényben is az az elképzelés van, hogy az Úr visszajöveteléig biztosan nem fog meghalni, de ha mégis Isten magához venné, akkor se lenne semmi probléma. A gyülekezetnek számos nagyon komoly keresztény teológusa van, pásztorai, akik Sándoron kívül gyakran prédikálnak. Mi Istenben bízunk, és nem arra figyelünk, hogy mi lehetne. Isten számtalanszor megmutatta az ő védelmét és nem valószínű, hogy Sándor egy hamar itt hagyna bennünket.
2018. jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!