Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit vs. Ateizmus? Szerintetek...

Hit vs. Ateizmus? Szerintetek érdemes a két tábornak beszélgetni/vitatkozni?

Figyelt kérdés

Szerintem soha nem lesz konszenzus köztünk. Például, ha egy hívővel vitatkozok, hogy miért nem 6000 éves a föld, sehogy nem lehet meggyőzni. De ő sem tud engem meggyőzni, arról, hogy vannak csodák.

Például a Tanúk meg egyáltalán nem hallgatják meg a másik fél véleményét, mert ők már tudják az "igazságot". Van értelme győzködni a másikat?



2015. okt. 31. 15:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Andizsuzsinak igaza van abban, hogy az ismeretek hiánya akadálya a párbeszédnek. És itt nem arról van szó, hogy olvassák-e az ateisták a Bibliát, vagy sem.


Hanem arról van szó, hogy pontosan definiált teológiai szakkifejezéseket (mint például "hit" vagy "lélek") nem a szó teológiai értelmében használják, hanem a köznyelvi értelmében.


Te is használod a "hit" kifejezést a kérdésedben, és valószínűleg elcsodálkoznál, ha elolvasnád a katolikus katekizmusban, hogy katolikus értelmezésben mit jelent a "hit" fogalma.


És még jobban el fogsz csodálkozni, ha beleolvasol egy orthodox katekizmusba is, ahol az fogod tapasztalni, hogy a "hit" kifejezést másképp definiálja az orthodox teológia mint a katolikus.


Igazából amíg ezek a fogalmak nincsenek letisztázva, az eredeti kérdésedre nem is lehet válaszolni.

2015. okt. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

"Kitalálom az egyetlen helyes értelmezés az, amelyiket a te vallásod tanítja. De ugyanezt tanítják az összes többi vallásban, hogy övék az egyetlen út."


Fölösleges találgatni. A történelemtudomány már rég megválaszolta azt a kérdést, hogy melyik egyházban él az apostoli hagyomány. ;-)

2015. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

@11

Ez nem ismeret hiány, hanem rossz szóhasználat. Ha te nem azt érted egy szó alatt, ami az általánosan elfogadott, akkor írj róla egy megjegyzést. Én így látatlanban nem tudom rólad, hogy te most éppen milyen felekezetből vagy és a te felekezeted mit ért az egyes szavak alatt. Még ha tudom is, hogy mit ért a katolikus, református, evangélikus, buddhista, zsidó, hindu és muszlim a hit szó alatt, akkor sem tudom megmondani egy kommentedből hogy te melyik vagy. És persze nem is tudom mindet. Ha ténylegesen kommunikálni akarsz, akkor nem jó stratégia az, hogy majd a másik kitalálja, hogy nekem a lélek az mákos tésztát jelent, csak titkolom. Jobb stratégia az, hogy leírod azoknak a szavaknak a jelentését, amiket a szokásostól eltérően használsz. Főleg ha fontos.

2015. okt. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
72%

@Kérdező


"A katolikusok mondanak másokat, pl. 50 évvel ezelőtt még az evolúciót is megkérdőjelezték. De ott van például a szűznemzés, ami a biológia tudományával van komoly ellentétben."


-->Miért az evolúció 50 évvel ezelőtt olyan "marhabiztos" volt? Sokáig az evolúció csak mint egy szuper elmélet volt, ami megmagyarázza az élet fejlődését. 2004-ig a halak és a kétéltűek közötti átmenet csak mint elmélet létezett tudomásom szerint, semmiféle tárgyi bizonyíték nem volt rá. Csak a 21. században találták meg a Tiktaalikot, ami végleg eldöntötte ezt a kérdést.


Miért kell akkor azzal jönni, hogy mi volt régen? Talán szedjem elő én is, hogy az ateisták miket gondoltak, mit tettek, meg miket csináltak a vallásos emberekkel a Nagy Francia Forradalom idején? Vagy hogy közelebbi időpontot kb 50 évvel ezelőtt? Van elég vaj nekik is a fülük mögött.


A Katolikus Egyház ma elfogadja az evolúciót, ez a lényeg. Aki már ebbe is valami hibát lát az kötekedni akar.

2015. okt. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

# 13

Nem én vagyok a kérdező, nem arra kell válaszolni, hogy én mit értek hit alatt, hanem a kérdező arra vár választ, amit ő ért hit alatt.

2015. okt. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Ja, kifelejtettem, még valamit, a szűznemzést. Elég ostoba egy fogalom:


[link]


Ha esetleg ezt Mária szüzességével hozod összhangba, akkor ha van Isten, semmi meglepő nincs abban, hogy valaki szüzen teherbe esik. Istent nem korlátozzák a biológia törvényei, mert azokat is Ő alkotta.

2015. okt. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

#14

Én 1976-os biológia könyvet olvastam, amiben az evolúció már "marhabiztos" volt. A genetika megjelenésével nem kellett arra várni, hogy az átmeneteket meglegyenek, elég bizonyíték az is, hogy minden élőlény szervezetében ugyanazon 4 nukleiotidból felépülő DNS található, ami egységesen 20 féle aminosavat határoz meg.


Amúgy teljesen jogos, hogy nem kell felhozni mi volt régen. Egyházaknak is van szégyellni valójuk: keresztesháborúk, Hitler melletti püspöki beszédek, atombomba megáldása, gyerekek lelki és fizikai megrontása csak néhány, amit az egyházak elkövettek a történelem folyamán.


"Ha esetleg ezt Mária szüzességével hozod összhangba, akkor ha van Isten, semmi meglepő nincs abban, hogy valaki szüzen teherbe esik. Istent nem korlátozzák a biológia törvényei, mert azokat is Ő alkotta."


Akkor miért hagyja Isten, azt a rengeteg szenvedést a Földön? Isten teremtette a biológia törvényeket, akkor miért létezik olyan féreg, ami a gyerekek szemében lakik és kivájja onnan magát egy idő után?

Ha nem korlátozzák a fizika/biológia törvényei, akkor nem kéne meghalnia évente millió embernek ártatlanul. Nem beszélve arról az 5 milliárd emberről, aki nem keresztény. Ők mehetnek a pokolba vagy Isten olyan kegyes, hogy megbocsájt nekik?

Én úgy gondolom, ha létezik Isten akkor vagy nem jóságos vagy nem mindenható. Vagy nincs.

2015. okt. 31. 16:51
 18/34 anonim ***** válasza:
54%

Nem, teljesen felesleges.

Egy hívő pontos, tisztázott fogalmak és érvek/bizonyítékok hiánya miatt nem tud vitatkozni.

2015. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
először én is próbálkoztam de rájöttem hogy akármilyen logikus érvet hozok fel a vallás ellen mintha a falnak beszélnék, egyszerűen nem tud elképzelni egy világot Isten nélkül, erre nevelték, nem érdemes próbálkozni, pont
2015. okt. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
33%
Tök felesleges vitatkozni velük, igaza van az előttem szólónak. Esetleg akkor változnának, ha becsuknánk őket valami szanatóriumba, ahol folyamatosan tudományos-ismeretterjesztő filmeket vetítenénk nekik, amikkel kimosnánk az agyukból a sok baromságot, vagy egész egyszerűen csak hagynánk őket a francba, egy idő után úgy is kihalnak, csak azt kellene megakadályozni, hogy a gyerekeiket megfertőzzék a kergekórral.
2015. okt. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!