Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretne a legtöbb...

Miért nem szeretne a legtöbb ember örökké élni?

Figyelt kérdés
Az Isten ennyire félreismeri a saját teremtményeit, hogy az örök életet kínálja nekik, vagy az örök élet vágya azért nem vonzó a világiak számára, mert nincsenek tisztában a létezés alapjaival és lehetséges dimenzióival?

2015. nov. 3. 12:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"még mindig nem látom a markáns különbséget az időnélküliség és egy megfagyott pillanat folyamatossága között"


Nincs olyan, hogy "megfagyott pillanat". Van olyan, hogy pillanat, akkor viszont nincs megfagyva, hanem folyamatban követik egymást a pillanatok. Ez a végtelen idő.


Másfelől meg van az időtlenség állapota, amikor egyáltalán nincs még egyetlen pillanat sem, sem megfagyva, sem folyamatos láncolatban.


Persze még az einsteini tér-idő eleméletet is nehéz józan paraszti ésszel követni, pedig az csak egyszerű fizika. Ez meg már metafizika :)))

2015. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Csak az a gond az időtlenséggel, hogy ott nincs mozgás, cselekvés, semmi.


Kérdező: TE hogyan képzeled el ezt az örök életet?

Mert normálisan (emberi aggyal) elképzelve tényleg elég borzalmas. Hogy mást ne mondjak: még a csillagokat se lehet nézni, mert azok se lesznek. És Föld se... meg egy idő után világ se, mert az is széthullik.

2015. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem, mert beleragadtak a saját agyukba és azt hiszik, hogy csak az létezik, amit ők elképzeltek.
2015. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 KZitus ***** válasza:

Szia


Talán azért nem szeretne, mert nem tudja elképzelni, milyen lenne az. Abból indul ki, amit az eddigi élete alapján tapasztalt, látott, hallott....


A jelenlegi körülmények között, valóban nehéz elképzelni az örök életet. Inkább büntetés lenne, mint áldás.

Viszont az az örök élet, amiről a Biblia ír, az egy csodálatos lehetőség minden ma élő ember előtt:-) Talán ezt nem ismerik....

2015. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 szp72 ***** válasza:

Ki ne szeretne örökké élni ha az örökké érdekes és boldogító. Én például több mint 40 éve mindennap iszom vizet és nem unom, mert mindig újból és újból szomjas leszek. Amíg a szomjúság fennáll, addig a vízivás is örömöt ad.


Ki akar akár egy percig is élni, ha az élet szörnyűségesen rossz? Minden csak a minőségtől függ.

2015. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Megtalálom a boldogságot az életemben, meglátok és élvezek minden szépséget. Nekem bőven elég annyi, amennyi megadatik itt a földön, hagyok valamennyi nyomot magam után, és nem bánom, ha egy idő után az is elenyészik, vagy senki sem tudja már, hogy honnan van.:-) Nem vágyom többre, legkevésbé egy "időn kívüli" dimenzióban.

Ismerem a tér-idő elméletet, mint ahogy azt is tudom, hogy senki nem tudta még pontosan definiálni, mi is az idő. Ha ezt egyszer sikerülne megtenni, akkor nyerne (talán) némi értelmet az időn kívüli létezésről elmélkedés.

2015. nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

A válaszokat olvasva előrebocsátom, hogy „hitbéli kérdésekről értelmetlen dolog vitázni.” senkivel nem kívánok vitázni, csupán érdekel, hogy mi az oka az örök élet elutasításának az átlagembereknél.


Számomra az derült ki, amire céloztam is a felvezetésben: „ nincsenek tisztában a létezés alapjaival és lehetséges dimenzióival.” Ez derült ki teljes mértékben a válaszokból.


De ha már engem is kérdeztek: „Kérdező: TE hogyan képzeled el ezt az örök életet? „ - akkor az a válaszom, hogy a Biblia Istene kínálja fel az örök életet azoknak, akik hisznek Krisztusban, hogy az ő vére megtisztít minket a bűneinktől és általa jó kapcsolatunk lehet ismét Istennel. Ha tehát az ő tanítása szerint élünk, örökké élhetünk, amely nem időn kívüliséget jelent, hanem az ember fizikai öregedésének megszűnését, a halál eltörlését.


„És az Isten eltöröl minden könnyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak. És monda az, aki a királyi széken ül vala: Íme mindent újjá teszek. És monda nekem: Írd meg, mert e beszédek hívek és igazak.” (Jelenések könyve 21:4-5)


„Fogalmam sincs, mi vonzó lehet az öröklétben.” Az hogy nem öregszel, nem vagy beteg, együtt élsz a szeretteiddel, akik ugyanúgy örökké élnek, mint te. A Föld pedig olyan Édenkert lesz, amilyen volt eredetileg Ádám és Éva otthona. Ennél paradicsomabb környezetet elképzelni sem lehet! Azért mégiscsak van több millió ember, akiknek ez vonzó, tehát amit Isten felkínál, van rá igény.


„csak mosolyogni tudok azokon a bősz keresztényeken, akik ezzel (az öröklét ígéretével) akartak téríteni. Nagyon gáz, ha valaki ezért igyekszik jó emberként élni,”

Ha Isten ezzel térít, akkor az csak neked gáz. Az örök élet csak a keretet adja meg mindannak, amit az ember az Istennel való kapcsolatában elérhet. Tehát vannak itt egyéb dolgok is, amik motiválják az embert. Mivel ez az örök élet az Isten imádatával függ össze, ezért ha az valakit nem vonz, az örök élet hiába vonzza. Hogy mik azok az egyéb dolgok, azt az embernek magának kell kikutatnia a Bibliából.


„Örökké élni földi körülmények között nem kellemes.”

Ha Krisztus visszajön ítéletre, akkor egy teljesen más világrend kezdődik és a födi viszonyok alapvetően megváltoznak. Ezt is tárgyalja a Biblia, hogy hogyan.

„Örökéletűként végig kellene nézned a szeretteid halálát.”


Éppenhogy a szeretteidet sosem kell elvesztened, ez bizony nagyon nagy dolog!!!


„tisztázni kéne, hogy mit jelent az, hogy "örökké". „

Azt jelenti, hogy nem leszel halandó. Jelenleg a halál az ádámi bűn miatt van, aki eladta az utódait a halálnak, Krisztus meg a vérével 'visszavásárolta' azokat, hogy örök életet adjon nekik. Ezért lehetséges az örök élet csakis Krisztus vére által, az ő követése eredményeképpen. De mindvégig ki is kell tartani a keresztényi életvitelben, és keresztényi módon is kell élni, különben az ember önmagát áltatja, és a végén lehet hogy nem kap semmit.


A kereszténység /vagy inkább hamis kereszténység/ történelmében iszonyú, intézményesített gyilkolások történtek, amikre nem volt isteni felhatalmazás. Mégis sokan hiszik, hogy ezt Isten megbocsátotta, de a Bibliából ez nem olyan egyértelmű, hogy így lenne. A Biblia Isten bosszújáról is beszél, hogy az ártatlanok halálát a gonosz elkövetőkön megbosszúlja. Ha tehát valaki egyetért az ilyen gyilkosságokkal, akkor az egyetértése miatt is lehet, hogy kedvezőtlen elbírálás alá fog esni. De mindezeket tárgyalja a Biblia, úgy hogy onnét ki lehet olvasni ezeket a dolgokat.


„az "örökké" és az "örökkön örökké" … teljes időn kívüliséget jelenti, azt az állapotot, amikor nincs idő.”

Ez tévedés. A héber ohlam /örök/ szó alapjaiban meghatározatlan időt jelent, ami korszakot is jelenthet, de olyan is van, hogy amire azt írja a Károli fordítás az ÓSZ-ben, hogy örökké fog tartani, Krisztus halálával véget ért.


Maga az idő nem fog megszűnni. Özönvíz után lett kijelentve:


„Ennek utána míg a föld lészen, vetés és aratás, hideg és meleg, nyár és tél, nap és éjszaka meg nem szűnnek.” (1Mózes 8:22)


Ezek mind időhöz vannak kötve. Tehát amíg Föld lesz, márpedig a Föld bolygó soha nem fog elpusztulni, addig ember is lesz azon, aki megműveli.


„ A teljes időtlenséget még elképzelni sem tudjuk”

Nincs is rá szükség, ez egy mellékvágány, nem erről beszél a Biblia.


„ ha meg is mutatták volna. Mert mondani bármit lehet” - mármint a repülést. A Biblia megmutatja, hogyan kell röpűlni, hogyan lehetséges örökké élni.


„ Nincsenek racionális érvek, csak megfogható tények nélküli hit,”


Teljes tévedés. Vannak tények amik vizsgálhatóak, amik alapján az ember igaznak fogad el olyan dolgokat, amelyeket esetleg nem lát a szemeivel, de nem csak fizikai szemek léteznek. Azt se látta senki, hogy az ember ősei állatok voltak és emberekké lettek, mégis sokan vallják igaznak. Van hit és van hiszékenység. A hit mögött meggyőződés van, a hiszékenység mögött meg szubjektív életérzés.


„Kérdező: TE hogyan képzeled el ezt az örök életet? 

Mert normálisan (emberi aggyal) elképzelve tényleg elég borzalmas. „


Nem az én képzeletem határozza meg az örök élet mikéntjét, hanem Isten kinyilatkoztatta a Bibliában. Az én képzeletem odáig terjedhet, hogy azt meg tudom érteni, nem fáj semmim, nem öregszik a külsőm és kitűnő kondícióban vagyok ahhoz, hogy hasznos munkát végezzek, utána pedig egy finom ételsort végigegyek. S mindezt egy boldog társadalom tagjaként. Mindennap énekelünk, dicsőítjük a teremtőt, élvezzük mindazt, amivel Isten megajándékoz bennünket. Öröm lesz felkelni és este édes lesz a pihenés. Nem lesznek háborúk, betegek, szegények, és a népet manipuláló politikusok. Akiktől én az eddigi életemben mást sem hallottam, mint hogy szükség van egy kis megszorításra, hogy majd jobb legyen. De őket EZ A MEGSZORÍTÁS SOHA SEMMILYEN MÉRTÉKBEN NEM ÉRINTETTE ÉS MA SEM ÉRINTI!


Krisztus teljesen más mentalitású ember volt, aki szerette az embereket, segítette a betegeket és a szegényeket. Ő fogja az emberiséget felvirágoztatni, és őérte nagy hála a Teremtőnek, hogy ilyen Fia van. Ez csodálatos reménység, hogy az ember ilyen jövőre számíthat.


És ha valakit ez az örök élet ilyen körítéssel nem vonz, az tényleg az ő magánügye. Isten senkire nem kényszeríti rá az örök életet. Ki lehet kéredzkedni az osztályból, csak éppen odakint nincsen semmi, vagyis nemlétezés van. Csak örök élet lesz, és a kritikusokat belepi a feledés homálya.

2015. nov. 3. 19:41
 18/30 anonim ***** válasza:

Érdekes és jó embernek látszol kérdező, de és igen elképzelhető hogy egy átlag embernek nincs úgy ismerete az örök létről. ezért áll így hozzá.

Ez mondjuk szemet szúrt.

"Számomra az derült ki, amire céloztam is a felvezetésben: „ nincsenek tisztában a létezés alapjaival és lehetséges dimenzióival.” Ez derült ki teljes mértékben a válaszokból. "


Azt állítanád esetleg hogy te tisztában vagy a létezés alapjaival? Te mindenre rájöttél? Mindent tudsz? Egzakt módon alá is tudod támasztani? Nem a hited van benne?

Megjegyzem van különbség tudás, hit, és hiszékenység között. :)

2015. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"mi az oka az örök élet elutasításának az átlagembereknél."

Például az, hogy már képzettebbek, mint 1000 éve.


„Kérdező: TE hogyan képzeled el ezt az örök életet? „ - akkor az a válaszom, hogy a Biblia Istene kínálja fel az örök életet azoknak"

EZ nem válasz!

Nem azt kérdeztem, hogyan éred el, hanem azt, hogy ez micsoda.


"örökké élhetünk, amely nem időn kívüliséget jelent, hanem az ember fizikai öregedésének megszűnését, a halál eltörlését."

Ez így önmagában kevés. Egy idő után kihűl a Nap és a Föld - jóval utána pedig elporlad az az anyag is, ami minket körbevesz, és mi is elporladunk.


„Fogalmam sincs, mi vonzó lehet az öröklétben.” Az hogy nem öregszel, nem vagy beteg, együtt élsz a szeretteiddel, akik ugyanúgy örökké élnek, mint te."

Kérdező, ez a hipernaiv szemlélet 1000 évvel ezelőtt még elfogadható volt. Ma már ÉRTELMES ember ebben nem hisz.


"A Föld pedig olyan Édenkert lesz, amilyen volt eredetileg Ádám és Éva otthona. Ennél paradicsomabb környezetet elképzelni sem lehet! Azért mégiscsak van több millió ember, akiknek ez vonzó, tehát amit Isten felkínál, van rá igény."

Ja: a mesékre is van igény... bizonyos kor alatt.


„Éppenhogy a szeretteidet sosem kell elvesztened, ez bizony nagyon nagy dolog!!!"

Tényleg?

És, ha nem volt hívő?


„tisztázni kéne, hogy mit jelent az, hogy "örökké". „

"Azt jelenti, hogy nem leszel halandó."

NEM!

Ádám és Éva is halandó volt!

Isten örök életet ígért nekik, az igaz... de ez azt jelenti, hogy mindig meghosszabbította az életüket. Olvasd csak el a Bibliát, ott van benne!


„Ennek utána míg a föld lészen, vetés és aratás, hideg és meleg, nyár és tél, nap és éjszaka meg nem szűnnek.”

Csakhogy ez így NEM IGAZ!

A Nap folyamatosan melegszik. Pár milliárd év múlva már olyan meleg lesz, hogy a Földön 100 fok fölé emelkedik a hőmérséklet.

5 milliárd év múlva pedig felfúvódik, és a Föld a légkörébe kerül. Az pedig 3000 fok!

Tudod: a tűzeső, amit ígértek...


"Tehát amíg Föld lesz, márpedig a Föld bolygó soha nem fog elpusztulni"

Ez konkrétan miért is ennyire biztos neked?


„ A teljes időtlenséget még elképzelni sem tudjuk”

"Nincs is rá szükség, ez egy mellékvágány, nem erről beszél a Biblia."

A Biblia nem, de a világunkon kívül valószínűleg ez van.


„ ha meg is mutatták volna. Mert mondani bármit lehet” - "mármint a repülést. A Biblia megmutatja, hogyan kell röpűlni, hogyan lehetséges örökké élni."

Tényleg?

Melyik része?

Nem véletlenül csak mondja, hogy lehetséges? Ugyanúgy, mint sok más vallás? És még csak véletlenül sem mutatja meg?


„ Nincsenek racionális érvek, csak megfogható tények nélküli hit,”

"Teljes tévedés. Vannak tények amik vizsgálhatóak"

Éspedig?

Mutass néhányat!


"amik alapján az ember igaznak fogad el olyan dolgokat, amelyeket esetleg nem lát a szemeivel, de nem csak fizikai szemek léteznek."

Pontosan: léteznek műszerek. Ezek elég világosan mutatják, mi a helyzet.


"Azt se látta senki, hogy az ember ősei állatok voltak és emberekké lettek, mégis sokan vallják igaznak."

Senkit nem érdekel, ki VALLJA igaznak ezeket. Erre BIZONYÍTÉKOK vannak.

A hitedre miféle bizonyítékok vannak?


"Van hit és van hiszékenység. A hit mögött meggyőződés van, a hiszékenység mögött meg szubjektív életérzés."

NEM.

A hit mögött megfigyelés, és általában hibás általánosítás van. A hiszékenység az pedig vakhit. Semmi alapja nincs.


"nem fáj semmim, nem öregszik a külsőm és kitűnő kondícióban vagyok ahhoz, hogy hasznos munkát végezzek, utána pedig egy finom ételsort végigegyek."

Ez egy ultraprimitív, nagyon-nagyon naiv megközelítés. 1000 éve még elfogadható volt - ma egy KÉPZETT, művelt ember nem fogadhatja el ezt.

Ez van...

2015. nov. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"csak mosolyogni tudok azokon a bősz keresztényeken, akik ezzel (az öröklét ígéretével) akartak téríteni. "


Ezt írtam az első hozzászólásomban, mégpedig azért, mert egy nagy múltú keresztény egyház (nem szekta) rendezvényén, ahol jelen voltam, pontosan ez az érv hangzott el az ateistákkal szemben. Némileg lesajnáló módon, pont úgy, ahogy te is írsz, kérdező.:-) Ezután a bizonyos beszéd után társalogtam néhány jelenlévővel, ahol elmondtam (nem provokatívan, kérdésre válaszolva), hogy nem érdekel, ki milyen vallású, nem ez alapján alkotok "értékítéletet" az emberekről, kizárólag a cselekedeteik érdekelnek, az, hogy milyen értékrend szerint élnek. Azonnal nekem estek, hogy csak Krisztuson keresztül van üdvözülés és örök élet, tehát...Annyit jegyeztem meg halkan és bocsánatkérően, hogy engem egyik sem érdekel, aztán befejeztük a beszélgetést.:-)

Senkit nem szeretnék hitében megbántani, mert tényleg úgy gondolom, hogy ez tiszteletben tartandó magánügy. Másoké is, és az enyém is. Pontosan ezért ezt a fajta lekezelő, habzó szájú hittérítést nem tolerálom.

Egyébként pedig "mindenkinek a maga hite szerint adatik.":-)

2015. nov. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!