Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretne a legtöbb...

Miért nem szeretne a legtöbb ember örökké élni?

Figyelt kérdés
Az Isten ennyire félreismeri a saját teremtményeit, hogy az örök életet kínálja nekik, vagy az örök élet vágya azért nem vonzó a világiak számára, mert nincsenek tisztában a létezés alapjaival és lehetséges dimenzióival?

2015. nov. 3. 12:34
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

„beleragadtak a saját agyukba és azt hiszik, hogy csak az létezik, amit ők elképzeltek. „

Kicsit durván kifejezve, ez igaz, de nem csak a képzeletük miatt ragadtak le, hanem mert az ateista tudomány csökevényes látását átvették, ami érthető is, hiszen az ateizmus látásmódja csak az anyag határáig terjed, Istent pedig filozófiai alapon utasítják el. Egy ateista akkor is elutasítja Istent, ha szó szerint szembekerülne vele. Az mindegy neki, hogy van vagy nincs, hogy felette van egy felsőbb hatalom, ez elviselhetetlen a számára.


„ Abból indul ki, amit az eddigi élete alapján tapasztalt, látott, hallott.... „ - ez pontosan így igaz! Ha esetleg hallott is az örök élet lehetőségéről, nem engedte közel magához és nem vizsgálta meg ezt a lehetőséget, mégpedig olyan komoly szinten, amilyen nagy horderejű ez a dolog.


„több mint 40 éve mindennap iszom vizet és nem unom, mert mindig újból és újból szomjas leszek. Amíg a szomjúság fennáll, addig a vízivás is örömöt ad.„ A fejen találtad a szöget. Amiben az ember élvezetet talál, azt soha nem unja meg. És mit mond az Isten szava?


„ Azoknak, akik a mostani korban gazdagok, parancsold meg, hogy ne jártassák fenn a magasban az eszüket, s ne vessék reménységüket a bizonytalan gazdagságba, hanem Istenbe, aki mindent, ami ÉLVEZETÜNKET szolgálja, gazdagon nyújt nekünk”. (1Timótheus 6:17, Csia Lajos fordítás) Itt az apolauszin görög szó található, ami élvezetet, gyönyörűséget jelent.


„ Nekem bőven elég annyi, amennyi megadatik itt a földön,” - éppen arról van szó, hogy sokkal több fog megadatni, amikor Krisztus veszi át az irányítást a Föld felett.


„Jöjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.” (Máté 6:10) Nem ismerősek ezek a szavak? A legtöbb gyereknek tanították anno a Miatyánkot, az fog megvalósulni, amit itt kérünk.


„ senki nem tudta még pontosan definiálni, mi is az idő.” - annyit azért megérthetünk róla, hogy idő és tér együtt van. Ha Isten a szellemi energiájából teremt egy fizikailag már érinthető anyagot, ahogy közeledsz az anyag felé, az már időben történő közeledés feléje. Ha eltűnik az anyag, nincs mit mérni, eltűnik az idő. A mi szemszögünkből mondom.


„egy átlag embernek nincs úgy ismerete az örök létről. ezért áll így hozzá. „ - pontosan így van!


„Azt állítanád esetleg hogy te tisztában vagy a létezés alapjaival? Te mindenre rájöttél? Mindent tudsz? Egzakt módon alá is tudod támasztani? Nem a hited van benne?”


Ismét kihangsúlyozom, hogy az örök életről szóló információ a Bibliából származik. Hogy pedig a Biblia hiteles, ez rá a garancia, hogy igaz, amit mond! A receptre nem én jöttem rá, hanem venni tudom az Isten adását, mert a szellemi készülékem ráállítottam az Isten adására. Nyilván először az én készülékem sem fogta, de addig finomítottam, amíg egyszer csak elkezdte venni az adásokat. De ha valaki nem nyitott rá, hogy tüzetesen vizsgálódjon, nem jut el oda, hogy igaz a Biblia, és nem tudja venni az adást. Próbáld úgy tekinteni a Bibliát, mint pl. az egyiptomi hieroglifákat. Azt sem volt könnyű megfejteni, de aki nekifeszült, megfejtette. A Bibliát mindenkinek magának kell olyan szinten megismernie, hogy venni tudja az Isten adását. Ha a szívedben és az elmédben nem jól állsz hozzá, sőt még az orrodat is magasan hordod, akkor kuka marad a készüléked és üres kézzel elkullogsz. Azután meg lesajnálod mások adás-vételét. Pedig a hiba a te készülékedben van.


És hogy a hitem van benne? Van amit csak hittel lehet megragadni. X bolygót is előbb hitte a csillagász, hogy van, mint hogy egyértelmű lett volna. De volt alapja rá, hogy a létezését kikövetkeztesse. Onnantól kezdve hitte, hogy van, miközben ugyanezt egy átlagember hülyeségnek tarthatta, aki nem volt tisztában a háttérinformációkkal, amit a csillagász gyűjtött össze alapos munkával. Az alapos munkát itt se ússza meg senki, az igazság ismerete kegyelemből van, de nem ingyen. Föl kell mászni a hegyre ahhoz, hogy lássa az ember, mi van a hegyen túl.


Én fölmásztam a hegyre és a látvány számomra fantasztikusan gyönyörű! Még akkor is volt értelme ide eljutnom, ha az ígéret földjét netán soha nem fogja érinteni a lábam. Hiszen bennem is egy bukott természetű ember lakik, akinek állandóan belső harca van a káros kívánságai ellen. De ez a harc is ennek az egész folyamatnak a része. A Bibliában mindenre van utalás. A süketek süketségére is és a hallók hallására, a látók látására is.


a Biblia Istene kínálja fel az örök életet azoknak" EZ nem válasz! Nem azt kérdeztem, hogyan éred el, hanem azt, hogy ez micsoda. - Hogy mi az örök élet? Fizikailag az örök élet azt jelenti, hogy genetikailag olyan állapotban vagy, ha megadod a testednek a szükséges tápanyagokat, levegőt, stb, sejtszinten nem öregszel, és ennek az útnak a vége nem az öregedés miatti halál.


„ Egy idő után kihűl a Nap és a Föld - jóval utána pedig elporlad az az anyag is, ami minket körbevesz, és mi is elporladunk. „ - Isten fogja garantálni, hogy ez nem így lesz, mert megváltoztatja a dolgok menetét. Ha azt mondja, hogy y lesz, akkor nem x lesz, hanem y. Mivel Isten teremtette az univerzumot, minden történés fölött hatalma van, ami a teremtését illeti. Addig tartja fönn az univerzumot, ameddig akarja. Az átlagtudós abból indul ki, hogy spontán ősrobbanás, meg kihűlés, elporladás. Stb. Isten hatalmát nem kalkulálja bele, tehát amit mond az fogyatékos ismeretből származik.


„Fogalmam sincs, mi vonzó lehet az öröklétben.” Az hogy nem öregszel, nem vagy beteg, együtt élsz a szeretteiddel, akik ugyanúgy örökké élnek, mint te." Kérdező, ez a hipernaiv szemlélet 1000 évvel ezelőtt még elfogadható volt. Ma már ÉRTELMES ember ebben nem hisz. 


A te értelmességed a tiéd. Ha így látod, rád tartozik. A süteményes tálcát körbe viszik, és hamupipőke cipellője sem illik bárki lábára. Az értelmességedről ezt írja a Biblia:


„Hol a bölcs? hol az írástudó? hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-e Isten e világnak bölcsességét?   Mert minekutána az Isten bölcsességében nem ismerte meg a világ a bölcsesség által az Istent, tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket.” (1Korinthus 1:20-21)


Ha tehát a te értelmességed távol tart az örök élettől, akkor különösen nem fogod elfogadni az igehirdetés bolondsága által, mert az neked bolondság. Isten téged és a te rétegedet máris kiszürte, mert te is kiszűröd a szemetet a babból, ha veszel a piacon. Meg a férgeset is. Az Isten szűrője is tökéletesen működik!


„Ja: a mesékre is van igény... bizonyos kor alatt.” Kötözködésednek nincs értelme, ez nem a te területed. Légyszi máshol kötözködjél, ez a téma nem méltó a kötözködésre.

2015. nov. 4. 11:16
 22/30 A kérdező kommentje:

 „Éppenhogy a szeretteidet sosem kell elvesztened, ez bizony nagyon nagy dolog!!!" Tényleg? És, ha nem volt hívő? „ Segíthetsz neki, hogy azzá legyen. Ha tiszta szívű és nyitott a komoly összefüggések megismerésére, akkor venni fogja az adást. Ha meg kapásból becsmérli az örök életet, akkor nincs mit sajnálni rajta, ha elveszíted. Persze, az ember szíve fáj azokért, akik hitetlenek és a hozzátartozójuk. Én is szerettem valakit, aki soha nem lett hívővé és évekig szenvedtem miatta. De mivel engem sem szeretett, sikerült túltennem magamat rajta. Az örök életet csak az nem fogadja el, akiben van valami rejtett ellenszenv az Istennel szemben, az pedig nagyon káros, mert ha kifejlődik és szétterjed a társadalomban, akkor az a társadalom tele lesz indulatokkal, káros kívánságokkal, hatalmi vággyal, harcokkal, háborúkkal és gyilkosságokkal. A mi világunk pont ilyen és pont ezért.


„Ádám és Éva is halandó volt! „ - eredetileg nem voltak azok, hanem azzá lettek. Az viszont egy jó jel, hogy történelmileg létezőnek tudod kezelni őket. Erre a látásmódra szükség van, különben nem tudsz fejlődni az ismeretben. Ők bizony történelmileg léteztek, és pontosan a bűnelkövetésük miatt kellett Jézusnak emberré lennie, és az életét váltságul adnia az emberiségért. Ádám eladta a halálnak az utódait, Isten meg a Fia halála által visszavásárolta azokat.


„És nem vagyok többé e világon, de ők a világon vannak, én pedig te hozzád megyek. Szent Atyám, tartsd meg őket a te nevedben, akiket nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi!... De nemcsak ő értük könyörgök, hanem azokért is, akik az ő beszédükre hisznek majd énbennem;” (János evangélium 17:11,20)


Jézus imádsága halála előtt. Az Atya adta neki azokat, akik hittek benne, mert vették az adást. Azokért is imádkozott Jézus, akik majd az apostolai beszédére, a leírt evangéliumok szavára hinni fognak benne. Ha nem hiszel Jézusban, akkor érted nem tud közben járni az Atyánál.


„Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.” (János 3:36)


Ha tehát nem vagy képes venni az adást, mert a szívedben az Isten ellen való szikrádat állandóan élesztgeted a kötözködő hozzá állásoddal, akkor a végén szembe kerülsz az Isten haragjával, és akkor tényleg nem hagysz nyomot magad után.


„ mindig meghosszabbította az életüket. Olvasd csak el a Bibliát, ott van benne! „ - Ha nem esznek a tiltott fáról – nem fordulnak vele szembe –, akkor ehettek volna az örök élet fájáról.


„És monda az Úr Isten: Íme az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakasszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen:  Kiküldé őt az Úr Isten az Éden kertjéből, hogy művelje a földet, amelyből vétetett vala.” (1Mózes 3:22-23)


„Annak okáért, miképpen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál, és akképpen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek; … Bizonyára azért, miképpen egynek bűnesete által minden emberre [elhatott] a kárhozat: azonképpen egynek igazsága által minden emberre [elhatott] az életnek megigazulása. Mert miképpen egy embernek engedetlensége által sokan bűnösökké lettek: azonképpen egynek engedelmessége által sokan igazakká lesznek.” (Róma 5:12,18-19)


Tehát Ádámék hozták be a bűnt és a halált az ember számára, de ha nem vétkeznek, nem halnak meg, nincs fizikailag öregedésük, hanem Isten áldása van rajtuk. Jézus által kapjuk az Isten áldását és elnyerjük az örök életet, amit ők elvesztettek. Ők még ma is élhetnének, ha nem lesznek lázadókká.


„"Tehát amíg Föld lesz, márpedig a Föld bolygó soha nem fog elpusztulni" Ez konkrétan miért is ennyire biztos neked? 


„És feljövének a föld szélességére, és körülvevék a szentek táborát és a szeretett várost; és Istentől a mennyből tűz szálla alá, és megemészté azokat.” (Jelenések 20:9)


„És megépíté szent helyét, mint egy magas [vár]at; mint a földet, amelyet örök időre fundált.” (Zsoltárok 78:69)


Isten a földi lázadókat semmisíti meg, nem a Földet. Ez a Krisztus ezeréves uralkodása végén fog megtörténni. De az ezer év alatt már nem lesz öregedés általi halál. A Biblia még arról is beszél, hogy mi lesz ezer év múlva. Ez nem csak a múltat írja le, hanem a jövő történelmét is. A Biblia Isten könyve, azért vannak benne olyan kijelentések, amelyekről az ember nem tudhat a saját esze vagy kutatásai alapján.


A Biblia megmutatja, hogyan kell röpűlni, hogyan lehetséges örökké élni."  Tényleg?  Melyik része? Nem véletlenül csak mondja, hogy lehetséges? Ugyanúgy, mint sok más vallás? És még csak véletlenül sem mutatja meg? 


„Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” (János 3:16)


„ Nincsenek racionális érvek, csak megfogható tények nélküli hit,” "Teljes tévedés. Vannak tények amik vizsgálhatóak" Éspedig?  Mutass néhányat! „


„Ő terjeszti ki északot az üresség fölé és függeszti föl a földet a semmiség fölé.” (Jób könyve 26:7)


Ez a bibliai kijelentés több mint 3000 évvel ezelőtti, amikor még a földi embernek fogalma sem lehetett arról, hogy a Föld az űrben lebeg, mert a csillagászat tudománya nem is létezett. Továbbá beszél arról, hogy kezdetben teremtette Isten … (1Mózes 1:1), és ezt sem tudhatta Mózes, hogy a világegyetemnek egyáltalán volt kezdete. A tárgyilagos tudomány alátámasztja a Bibliát. Vannak még ilyen kijelentések a Bibliában, és akkor még ott vannak a próféciák is, amik beteljesedtek.



Pl. már akkor megmondta a Biblia, hogy Babilon teljesen lakatlanná lesz, amikor még nyüzsögtek benne az ott lakók. (Jeremiás 50:39) Ma már viszont teljesen lakatlan. És a lényeget most mondom. Ezeket a próféciákat és egyéb természetfeletti kijelentéseket mindenkinek magának kell kikutatnia a Bibliából, hogy eljusson oda, ez a Könyv szent és igaz, mert Isten ihlette a megírását. Ehhez kaphat segítséget, olvashat bibliamagyarázó könyveket. Én is olvastam ilyen dolgokat, kutattam és vizsgálódtam, és megértettem, hogy miről van szó.


„És hogy gyermekségedtől fogva tudod a szent írásokat, melyek téged bölccsé tehetnek az üdvösségre a Krisztus Jézusban való hit által. A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,    Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.” (2Timózheus 3:15-17)


az ember ősei állatok voltak és emberekké lettek, mégis sokan vallják igaznak." Senkit nem érdekel, ki VALLJA igaznak ezeket. Erre BIZONYÍTÉKOK vannak. A hitedre miféle bizonyítékok vannak? 


Semmiféle bizonyíték nincsen arra, hanem a vizsgálható adatokat kifejezett szándékkal úgy gyúrják össze az ateista tudósok, hogy azt hozzák ki belőle, amit ők bizonyítani akarnak.


Pl. a hajlottan járó állat összes izmának eredése és tapadása rögzítve van a hajlottan járáshoz. Ez egy duma, hogy a külső környezet hatására egyszer csak lábra állt és onnantól kezdve már két lábon élt. Nem tudta megtenni, mert előbb az izmainak az eredését és a tapadását teljesen át kell állítani, erre meg genetikailag át kell programozni, hogy eleve olyan izomzattal szülessen meg az utód. Úgy nem áll át az izom felépítése, hogy naphosszat nyújtod meg erőlteted. Hogy ez végbement csak azért, mert állítólag lejött a fáról, ezt totális hiszékenység, még csak megalapozott hitnek sem lehet nevezni.


A tömegek azért fogadják el igaznak, mert Isten nélkül akarnak élni, és az evolúció elmélete egy hivatkozási alap, hogy intellektuálisnak látszó módon tagadhassák meg az Istent. Mindenkinek a maga dolga, hogy miben akar hinni, de a tények a Teremtést támasztják alá, nem a vakon történő keletkezést. Egy tengeren hullámzó hajó, amely mindennel fel van szerelve, nem magától került oda, mint ahogy a Föld is mindennel fel van szerelve, és nem magától került oda, ahol van, az űrbe.


Amikor az ember képes tárgyilagosan átlátni a dolgokat, tehát megismeri nem csak az ateista tudomány álláspontját, hanem a Biblia kinyilatkoztatásait is, tehát összeveti a kettőt, akkor tud egy alapos, átgondolt, felelősségteljes döntést hozni.


Csakhogy a tudomány emberei abszolút nem ismerik a Bibliát, mert nem is akarják megismerni, ezért nem is tudnak olyan döntést hozni a dolgok magyarázatára, ami ne lenne egyoldalú látásmód következménye.


„"nem fáj semmim, nem öregszik a külsőm és kitűnő kondícióban vagyok ahhoz, hogy hasznos munkát végezzek, utána pedig egy finom ételsort végigegyek."  Ez egy ultraprimitív, nagyon-nagyon naiv megközelítés. 1000 éve még elfogadható volt - ma egy KÉPZETT, művelt ember nem fogadhatja el ezt. „


Én csak egy mozzanatát említettem a mindennapoknak. Az örök életet mindenki azzal tölti ki, amivel akarja, ami nem ellenkezik Isten akaratával. Előtted az összes növény, állat, előtted az univerzum a titkaival, előtted minden lélegzetálló csoda, amit Isten teremtett és amit teremteni fog. A megismerés szélesre tárt kapui vannak előtted.


És ott lesz melletted a kedvesed mosolya, akivel minden örömöd megkétszereződik. És nem lesz aki kötözködjön, és féltékenységből leölje a családodat. És nem lesznek ott politikusok és katonai vezetők, akik a kényük kedvére küldik háborúba azokat, akik nekik járulékos veszteségnek számítanak. Az Istennek minden földi ember élete drága, hiszen a Fiát adta értünk. Fel tudod ezt fogni?


Ha azt a fonalad nem vagy képes felvenni valahol, amit Isten legömbölyített a Bibliában, és nem tudod magadnak felgömbölyíteni, akkor senki sem segíthet rajtad. Mert Isten sem gázol át a szabad akaratodon. Az ember egy szuverén lény. Az Isten adott annyi világosságot, hogy aki látni szeretne, az láthasson. De van annyi sötétség a világban, hogy aki ahhoz ragaszkodik, megtehesse.


„Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság /Jézus Krisztus/ e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának...” (János 3:19)


„Mert az Isten, aki szólt: sötétségből világosság ragyogjon, ő gyújtott világosságot a mi szívünkben az Isten dicsősége ismeretének a Jézus Krisztus arcán való világoltatása végett.” (2Korinthus 4:6)

2015. nov. 4. 11:24
 23/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, legyen neked a te hited szerint. És add meg mindenkinek a szabad választás lehetőségét - ez azzal jár, hogy elfogadod és szereted őket olyannak, amilyenek, a saját hitükkel, szemléletükkel együtt. Közhelyes már, mert annyiszor idézték, pedig a Szentírás egyik legfontosabb üzenete Pálnak az a bizonyos levele a korinthusiakhoz (1.13.) Ha ezt nem fogod fel, és nem érzed teljes szívedből, még nem jutottál fel arra a hegyoromra.
2015. nov. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"az ateizmus látásmódja csak az anyag határáig terjed, Istent pedig filozófiai alapon utasítják el."

Nem igaz, az ateista filozófia nem mond ilyet, csak az erős ateizmus.

Ateista = isten NÉLKÜLI. Nem istentagadó!


"Egy ateista akkor is elutasítja Istent, ha szó szerint szembekerülne vele."

Megint csak nem igaz: egy ateista BIZONYÍTÉKOT kérne. Nem sejtés, nem látomást, nem érzést, nem könyvet, nem papot, nem többféleképpen értelmezhető dolgokat. CSAK a bizonyíték elfogadható.


"Ha esetleg hallott is az örök élet lehetőségéről, nem engedte közel magához és nem vizsgálta meg ezt a lehetőséget, mégpedig olyan komoly szinten, amilyen nagy horderejű ez a dolog."

A tudósok nálad sokkal komolyabban megvizsgálták ezt!

Innen tudjuk, hogy pl. ma is léteznek nem halandó élőlények. 4 milliárd évesek...


"Ismét kihangsúlyozom, hogy az örök életről szóló információ a Bibliából származik. Hogy pedig a Biblia hiteles"

Na, EZT kellene bizonyítanod!


"venni tudom az Isten adását, mert a szellemi készülékem ráállítottam az Isten adására."

Vagy csak hiszed ezt.

A tudomány már megtalált egy csomó lehetőséget, amellyel az ember be tudja csapni magát.


"Próbáld úgy tekinteni a Bibliát, mint pl. az egyiptomi hieroglifákat."

A hieroglifákat meg lehetett fejteni, mert értelmes szöveget kódolnak és volt némi átfedés.

De ettől még a Biblia nem lesz igaz! Rossz a példád.


"Ha a szívedben és az elmédben nem jól állsz hozzá"

Akkor a végtelenül jó isten becsapja az orrod előtt a mennyek kapuját, és esélyt sem ad, hogy megértsd a dolgait. Értem...


"X bolygót is előbb hitte a csillagász, hogy van, mint hogy egyértelmű lett volna. De volt alapja rá"

Pontosan!

És csak azután közölte le, miután TÉNYLEG megtalálta!


"Fizikailag az örök élet azt jelenti, hogy genetikailag olyan állapotban vagy, ha megadod a testednek a szükséges tápanyagokat, levegőt, stb, sejtszinten nem öregszel, és ennek az útnak a vége nem az öregedés miatti halál."

Jelenleg a testünk nem ilyen.

Mondjuk ez nem is csoda, mert a Biblia szerint a kiűzetéskor Isten elvette az élőlények tökéletes testét, és új - hibátlan, de már nem tökéletes - testet adott helyette. Ezt írják úgy, hogy "bőrruhát varrt".

Tehát akkor a feltámadás után mind ÚJ, MÁSFÉLE testet kapunk majd?

Ráadásul ugye a lelkünk se lesz ugyanaz, hiszen nem lesz benne gonosz dolog, most pedig mindenkiben van.

Más test, más lélek... mégis: mi fog akkor feltámadni belőlünk?


„ Egy idő után kihűl a Nap és a Föld - jóval utána pedig elporlad az az anyag is, ami minket körbevesz, és mi is elporladunk. „ - Isten fogja garantálni, hogy ez nem így lesz, mert megváltoztatja a dolgok menetét."

Tudod, egy a gond: ez sehol sincs benne a Bibliában.

Másrészt - ha idáig egyáltalán nem avatkozott bele a dolgokba - mikor fog beavatkozni? Holnap?

Vagy 100000 év múlva?

Honnan lehet ezt tudni? Mondom: a Bibliában nincs benne.

Az a gond ezzel, hogy Isten AKÁRMIT megtehet. Megteheti azt is, hogy CSAK az ateisták kerülnek be a mennybe, a többi mind megy a pokolba. Megteheti, nem?

Ez tehát nem magyarázat semmire.

Ha azt mondod: "Isten majd megoldja" - az azt jelenti: "Fogalmam sincs!"


"Az átlagtudós abból indul ki, hogy spontán ősrobbanás, meg kihűlés, elporladás. Stb. Isten hatalmát nem kalkulálja bele"

Még szép. Az IPU hatalmát sem kalkulálja bele, pedig az sokkal nagyobb.


"tehát amit mond az fogyatékos ismeretből származik."

Na, EZ a mese, amit említettem. Semmi gondom a mesével, én is szeretem - de egy felnőtt ember NEM mesére építi az életét.


„A te értelmességed a tiéd. Ha így látod, rád tartozik."

Ebben igazad van: nem mindenki elég érett a felelős gondolkodáshoz. Van, aki tényleg jobban jár a hittel. Az ilyen embertől csak azt kérem, hogy tartsa TISZTELETBEN az én meggyőződésem, és ne térítsen - valamint egyéb módon se rongálja az életemet.


„Hol a bölcs? hol az írástudó? hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-e Isten e világnak bölcsességét?"

Tudod, ezzel az a gond, hogy a Biblia írói nem ismerték még a SAJÁT koruk tudományát sem rendesen. Halászok, hivatalnokok... hát még a modern tudományt!

Pedig állítólag még sugalmazás is volt, ezért az lenne a MINIMUM, hogy a Biblia MINDIG igazat mondjon, és ne nézze le a tudományt, mert ez egy fontos dolog (nem azt mondom, hogy az egyetlen).


„Ja: a mesékre is van igény... bizonyos kor alatt.” Kötözködésednek nincs értelme"

Nem kötözködés. A mese fontos dolog, de megvan a helye. A Bibliában is - és ott is lehet pozitív szerepe.

De még egyszer: FELNŐTT KORBAN NEM erre építjük az életünket!


Másrészt: nagyon sok dologra nem válaszoltál, amit írtam.

Tervezed, hogy ezekre válaszolsz, vagy nincsenek válaszaid?

2015. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Látom, válaszoltál a többi kérdésre is, nézzük:


"ha nem volt hívő? „ Segíthetsz neki, hogy azzá legyen."

Ez félrebeszélés.

Azt kérdeztem: ha a feltámadásnál NEM hívő a szeretted, akkor mi lesz?


"Az örök életet csak az nem fogadja el, akiben van valami rejtett ellenszenv az Istennel szemben"

Nem, ez nem igaz. Te - úgy látom - képtelen vagy felfogni az ÖRÖK fogalmát... majd megírom pár helyen, ahol beszélsz erről.


„Ádám és Éva is halandó volt! „ - eredetileg nem voltak azok, hanem azzá lettek."

Nem igaz, soha nem voltak halhatatlanok. Olvasd el a Bibliát.


"Az viszont egy jó jel, hogy történelmileg létezőnek tudod kezelni őket."

Így, hogy 2 db. első ember - nem létezhettek. Akkor ki lett Káin felesége? Hogy lettek nagy hirtelen virágzó falvak a vándorlása alatt, messze az édentől?

Másrészt, az emberiség történetében tényleg volt egy olyan szakasz, amikor lefogytunk kb. 2000 egyedre.

Majdnem kipusztult az egész emberiség, mert ez a szám már rettenetesen kevés.

Ma a gepárdok vannak így: gyakorlatilag 2 vérvonal van, mintha lenne sok-sok Ádám és Éva. Ki is fognak pusztulni.


"Ők bizony történelmileg léteztek"

A pápa nem ezt mondja! Eszerint te nem fogadod el a pápát?


"Ha nem hiszel Jézusban, akkor érted nem tud közben járni az Atyánál."

Ezt nem értem. Jézusnak nincs elég hatalma megmutatnia magát nekem?


"Ha tehát nem vagy képes venni az adást, mert a szívedben az Isten ellen való szikrádat"

És ha azért nem veszem, mert TÉNYLEG nem vagyok képes?

Tudod, én ateista vagyok. Engem a valóság érdekel. Ha isten létezik - akármelyik! - akkor AZ érdekel.

Épp ezért sok évvel ezelőtt megkértem az istent, hogy tegyen bizonyosságot nekem. Komolyan gondoltam a dolgot.

...azóta is várom. Még egyszer: BIZONYOSSÁGOT kértem. A hit az NEM bizonyosság.


„Ha nem esznek a tiltott fáról – nem fordulnak vele szembe –, akkor ehettek volna az örök élet fájáról."

EZ NINCS BENNE A BIBLIÁBAN!

Azon kívül Isten már a teremtés előtt tudta, hogy enni fognak.

AKKOR MIÉRT TEREMTETT ÍGY? Miért nem várt még 0.000000 000000 000000 000001 másodpercet, hogy ennél jobb világot tudjon teremteni?


"amelyet örök időre fundált."

Ha bizonyítékot kérek tőled, megkérnélek, hogy NE a Bibliából idézz. Én sem viszek tudományos konferenciára bizonyítéknak Micimackó idézetet.

Köszönöm.


"vannak benne olyan kijelentések, amelyekről az ember nem tudhat a saját esze vagy kutatásai alapján."

Vagy véletlenül eltalálta.


"A Biblia megmutatja, hogyan kell röpűlni"

Amit írtál, NEM válasz. Tehát NEM mutatja meg, csak beszél róla.


„Ő terjeszti ki északot az üresség fölé és függeszti föl a földet a semmiség fölé.” (Jób könyve 26:7)

Ez a bibliai kijelentés több mint 3000 évvel ezelőtti, amikor még a földi embernek fogalma sem lehetett arról, hogy a Föld az űrben lebeg"

Tudod, létezik olyan, hogy véletlen találat. Ha CSAK igaz dolog lenne a Bibliában, azon én is elgondolkodnék... de sajnos hemzsegnek a tévedések is. Ez - VÉLETLENÜL - bejött nekik. Kevés ilyen dolog van, hibából meg annál több.


"Továbbá beszél arról, hogy kezdetben teremtette Isten …"

Na igen. Csakhogy a Biblia szerint először a Föld létezett, ami viszont nem igaz.


"A tárgyilagos tudomány alátámasztja a Bibliát."

Mármint néhány kijelentését!


"akkor még ott vannak a próféciák is, amik beteljesedtek."

Azok pedig válogatással kerültek be: vagyis csak azt vették bele, amelyik MÁR beteljesedett. Te még nem hallottál erről?

Olyan is volt, amelyik teljesen általános: hogy nagy háború, éhínség, pusztulás lesz... ez bármire ráhúzható.

Vagy pedig tudsz mondani olyan próféciát, amelyik i.sz. 200 és 2000 között teljesedett be, és VILÁGOS, EGYÉRTELMŰ?


"Semmiféle bizonyíték nincsen arra, hanem a vizsgálható adatokat kifejezett szándékkal úgy gyúrják össze az ateista tudósok"

Meg a nem ateisták is ugyanerre jutnak. De fura, nem?

Nézd: arról mi nem tehetünk, ha a te műveltséged hiányos. Itt most konkrétan a bizonyítékokra gondolok: pl. létezik olyan, hogy DNS régészet. Szerintem nézz utána.


"Pl. a hajlottan járó állat összes izmának eredése és tapadása rögzítve van a hajlottan járáshoz. Ez egy duma, hogy a külső környezet hatására egyszer csak lábra állt és onnantól kezdve már két lábon élt."

Pontosan, ráadásul hülye duma. Értelmes ember nem ezt mondja.

Hanem azt, hogy már a majmok is fel tudnak egyenesedni (sok más 4 lábú állat is, pl. a ló) - de ez ugye nagyon megterhelő nekik. Az ember felegyenesedése arról szól, hogy az évmilliók alatt szépen LASSAN változtak meg a szervei, hogy jobban alkalmazkodjanak ehhez. Erről természetesen leletek is vannak.


"az evolúció elmélete"

Bizonyítva van. Ha érdekel, te is meg tudod nézni a bizonyítékokat. Ehhez nem kell hit, mert ott van.

Használjuk is, pl. tervezéshez. Egy nem működő dolgot hogyan lehetne használni?


"tagadhassák meg az Istent"

Mi köze Istennek az evolúcióhoz?

Ezen kívül: a pápa már elfogadta! Ezek szerint te nem fogadod el a pápát?

Csak a legdurvább fundamentalisták nem fogadják el amúgy.


"a tények a Teremtést támasztják alá"

Konkrétan mit csináltak a növények -250 fokban, Nap nélkül egy napig (1000 évig) ?


"Egy tengeren hullámzó hajó, amely mindennel fel van szerelve, nem magától került oda, mint ahogy a Föld is mindennel fel van szerelve"

Ez így igaz... az ősi Föld tökéletesen alkalmas volt az élet keletkezésére. Kísérlettel bizonyítva.


"és nem magától került oda, ahol van, az űrbe."

Pontosan. A naprendszerek keletkezése már elég régi tudomány.


"Amikor az ember képes tárgyilagosan átlátni a dolgokat, tehát megismeri nem csak az ateista tudomány álláspontját"

Nincs másféle tudomány! Tudomány csak egy van!

Aki mást hirdet, az tévinformációt terjeszt. Ne dőlj be neki!


"hanem a Biblia kinyilatkoztatásait is"

Az nem tudomány, hanem egy gyűjtemény, a legválogatottabb témákban.


"tehát összeveti a kettőt, akkor tud egy alapos, átgondolt, felelősségteljes döntést hozni."

Nem egyszerű feladat összevetni... elbeszélnek egymás mellett. Ráadásul idáig a tudomány sok helyen megmutatta, hogy a Biblia nem igaz - míg a Biblia csak össze-vissza beszél a tudományról (tehát teljesen véletlenszerű, hogy igaz-e, amit mond) - amiből látszik, hogy fogalma sincs a tudományról. Pedig ugye ez a korábbi mű, tehát előnyben van.

Nem igazán lehet őket összevetni.


"Csakhogy a tudomány emberei abszolút nem ismerik a Bibliát, mert nem is akarják megismerni, ezért nem is tudnak olyan döntést hozni a dolgok magyarázatára, ami ne lenne egyoldalú látásmód következménye."

Amennyire ismerik, az éppen elég ahhoz, hogy megmutassák a hibáit. A tudománynak sajnos SEMMIT nem segített a Biblia - mondjuk nem is tudósok az írói, szóval ez nem lenne csoda - de állítólag ez sugalmazott! Akkor valami minimális segítség csak elvárható lenne, nem?

Legalább az, hogy nem vezeti félre a tudományt.


"Az örök életet mindenki azzal tölti ki, amivel akarja, ami nem ellenkezik Isten akaratával. Előtted az összes növény, állat, előtted az univerzum a titkaival, előtted minden lélegzetálló csoda"

Na, ebből is látszik, hogy fogalmad sincs róla.

ÖRÖK!

Tegyük fel, 1 milliárd év alatt mindezt megteszed.

MIT CSINÁLSZ UTÁNA?

És még megőrülni sem lehet ebben az öröklétben, hogy így szálljál ki belőle, ha már eleged van...


"Ha azt a fonalad nem vagy képes felvenni valahol, amit Isten legömbölyített a Bibliában, és nem tudod magadnak felgömbölyíteni, akkor senki sem segíthet rajtad. Mert Isten sem gázol át a szabad akaratodon."

Ez nem csak akarat kérdése.

Ha nem sikerül nekem - akkor az isten eldob engem?

TE kidobod a makrancos gyereked az ablakon?

Mondom: KÉRTEM az istent. Sokáig vártam a válaszára.

Még nem válaszolt.


"Az Isten adott annyi világosságot, hogy aki látni szeretne, az láthasson."

Nem igaz, mert én aztán tényleg szeretném, aztán még egy nyikkanást sem hallottam felőle soha életemben.

MONDOM: FELŐLE!

Nem tőled várom a választ, mert te sem isten nem vagy, sem a HITELES küldötte. Te legfeljebb útmutatást adhatnál, hol találom meg az istent - ha már ő nem jön ide hozzám a kérésemre. De a "vak vezet világtalant" az nem útmutatás, sajnálom.

2015. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"X bolygót is előbb hitte a csillagász"


Inkább feltételezte nem hitte.


"Onnantól kezdve hitte, hogy van"


Ha a megfigyelések és mérések alátámasztják a feltételezést akkor már tudja hogy ott van. Nem csak hiszi. Ne keverjük a hitet és a tudást.

És a tiszteletet add meg, és fogadd el hogy van aki máshogy hisz mint te, és mégis eljut Istenhez, és ugyanazon folyamatokon átmegy mint te a saját hitedben. Ne zavarjon téged más őszinte boldogsága. Abban az adott erős hitben.

2015. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

„Hol a bölcs? hol az írástudó? hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-e Isten e világnak bölcsességét?" 

Tudod, ezzel az a gond, hogy a Biblia írói nem ismerték még a SAJÁT koruk tudományát sem rendesen. Halászok, hivatalnokok... hát még a modern tudományt! 


Fényévekre vagy a megértésről, de még neked áll feljebb


Tudod, létezik olyan, hogy véletlen találat. Ha CSAK igaz dolog lenne a Bibliában, azon én is elgondolkodnék... de sajnos hemzsegnek a tévedések is. Ez - VÉLETLENÜL - bejött nekik. Kevés ilyen dolog van, hibából meg annál több. 


Neked véletlenül nem fog bejönni!


Van, aki tényleg jobban jár a hittel. Az ilyen embertől csak azt kérem, hogy tartsa TISZTELETBEN az én meggyőződésem, és ne térítsen - valamint egyéb módon se rongálja az életemet. 


Te jöttél ide és kezdtél kötözködni, ami pedig a rongálást illeti, eléggé szétrongáltad azt te magad!

Találkoztam már sok primitív egyénnel, akikből dőlt a dilettantizmus, de te viszed a prímet. Megkérlek ne írj többet, mert nem válaszolok, nem vagy méltó a párbeszédre.

2015. nov. 4. 20:43
 28/30 anonim ***** válasza:

"nem vagy méltó a párbeszédre."

Fordítok: nem tudsz mit válaszolni, de azért győztesen akarsz kikerülni a vitából.

Te dolgod... végül is a vallás kategóriában vagyunk, itt nem kötelező értelmesen gondolkodni.

Látod, hogy gondosan és hosszan válaszoltam mindenre, de ez neked nem elég. Akkor én is csak azt tudom mondani: fölösleges. Innen kezdve úgysem adnál értelmes reakciókat, így pedig nekem már nem téma.


Pedig most lett volna lehetőséged egy kicsit jobban megérteni a világot, és talán az örökkévalóságot is, de hát ha nem megy, akkor nem megy. Próbáltam egy nézőpontot mutatni, de te vagy nem érted, vagy nem akarod érteni.

Más talán, aki olvassa, jobban megérti majd.

2015. nov. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Ezért is felesleges a hitről vitázni. Ahol gyakran a vallásos érzelem az úr, az értelem pedig csak koldulni jár.

Legyen mindenkinek a szabad lelkiismerete szerint. És ezt senki se vitassa se nyíltan se burkoltan.

2015. nov. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Nekem erről Issac Asimov írásai jutottak eszembe:

A végsõ válasz

[link]


Utolsó harsonaszó

[link]

2016. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!