Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te hiszel Istenben, vallásos...

Te hiszel Istenben, vallásos vagy? Ha igen, miért, ha nem miért?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok ki hogyan gondolkodik erről. Kérek mindenkit hogy normálisan, egymás hitét/hitetlenségét tiszteletben tartva. Köszönöm! 22/L

2015. nov. 7. 01:29
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
53%

"Ha nem látom, és nem érintem sebeit – mondta –, nem hiszem"...

Ennél azért bonyolultabb. De nem a hit az első az életemben.

Tudod mi az a LIFO? Na Isten volt a legelső....A többit kitalálhatod.

2015. nov. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
75%

Ennek megvitatására talán nem ez a legjobb felület.

Nagy vonalakban:

Hiszek abban, hogy van egy Teremő Akarat, de nem hiszem, hogy ez azonos lenne a keresztény vallás dogmái által erőltetett "Istennel".

A véleményem kifejtése messzemenően meghaladná az itt adott kertete.

2015. nov. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
47%
*keretet
2015. nov. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 Ozmium42 ***** válasza:
65%
Nem vagyok vallásos, és nem szeretem a bujkálva parancsolgató, uszító, fenyegető (ígérgető) isteneket. Praktikusan ilyen az összes, ezért nem hiszek bennük. Eléggé átlátszó.
2015. nov. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyok vallásos. Sem hívő. Hogy miért? Nehéz erre válaszolni, mert számomra annyira illogikus ez a hívősdi, hogy egyszerűen nem is értem, hogy felnőtt emberek hogyan is élhetik így a mindennapjaikat. Tehát számomra teljesen természetes a hitetlenség állapota.
2015. nov. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
12%
Igen hiszek Istenben természetesen. Vallásos vagyok. Hogy miért? Mert az Úr olyanná teremtette a világot ami nekünk kell az életfeltételünknek. Lelket adott nekünk embereknek ami megkülönböztet minket egy egyszerű tárgytól növénytől stb. Nem értem a hitetleneket Jézus Krisztus eljött hozzánk a földre meghalt és harmadnapra feltámadt. Gondoljatok bele Isten teremtett mindent hogyan lenne minden ha Ő nincs hogyan lenne a Föld Az emberek az élelmünk? És akkor a Jóistent helyett mindenféle ősrobbanást mondanak.... de az Úr mindenkinek megbocsájt mindenkihez irgalmas. Gondoljatok bele hogyan lennénk képesek szeretni érezni élni? Sehogy. Ne kételkedjetek hanem hidjetek. Ha valaki kételkedik irjon rám és megadom neki az elérhetőségemet aztán elmondom neki milyen csodás az Úr!
2015. nov. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
80%
Teremtő létezik! De már itt lenne az ideje érteni, miként. Ez még keveseknek sikerül a Földön. A vak hit több kárt okozott, mint bármelyik háború!!
2015. nov. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
62%

Nem vallásosnak nevezem az életemet, hanem kereszténynek, amit az életemben tettekkel is igyekszem megmutatni.


Igen, hiszem hogy van az életnek forrása, mivel semmi nem keletkezik véletlenül, magától, hanem mindennek van tervezője és alkotója, így az életnek is.


Ő leíratta erről a terveit, érzéseit, az elvárásait és azt, hogy mi az ami az embernek a javát szolgálja.


s ahol törvény van, ott törvényt hozó is, mert minden így működik, a rendeltetésének megfelelően.

2015. nov. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
63%
Ateista vagyok, természetesen nem lehet bebizonyítani, hogy van-e isten de nagyon valószínű, hogy nincs. Aki azt írja, hogy vallásos ők is ateisták, ha Zeuszról, Thorról, Odin, Ré stb. van szó, mi ugyanannyira nem értjük, hogy lehet hinni a biblia istenében, mint ahogy ők tekintenek más vallások istenére. Számomra ugyanannyira mese, mint a Télapó, a tündérek stb. Kedves kérdező te hiszel vagy sem ?
2015. nov. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
18%
Nem hiszek benne, mert szellemileg túljutottam már a 10 éves koron.
2015. nov. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!