Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek normális az,...

Szerintetek normális az, hogy? Többi lent

Figyelt kérdés

Szerintetek normális az, ha egy keresztény karizmatikus gyülekezetben, csak az lehet pásztor és lelkivezető, aki elvégezte az adott gyülekezet Főiskoláját?

Valamint normáis az, hogy ha megjelenik egy Istentől elhívott és felkent ember ( mondjuk pásztori szolgálata van ), szegényen trabanttal, régi öltönbyne, akkor nem engedik a pulpitushoz, mondván, ha ilyen csoró, akkor biztos, hogy mg kell térnie, mert, aki az Úrral jár, annak Isten bövölködést ad....ellenben megjelenik valameliyk egy nagy mercedesse, méreg drága zakóban és egyből mikrofont kap ( holott istentől semmiféle ajándéka nincs ).......huuu remélem értitek



2015. nov. 9. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre válaszolva: igen normális. Ahhoz hogy valaki lelkész/pap/pásztor/lelkivezető legyen, a minimum elvárás az, hogy részletes ismeretei legyenek az adott felekezet elméleti tanításáról és gyakorlati hitéletéről.


A második kérdésre válaszolva: szerintem nem normális. Krisztus a szegénységet és az alázatot hirdette, nem az evilági anyagi gyarapodást.

2015. nov. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1/1,


Köszönöm válaszod.

nekem ezzel csak az a bajom, h ha van egy Istentől elhívott ember, egy ajándék, akkor miért kell a szolgálatát diplomához és tanuláshoz kötni. Menjen és tegye egyszerűen azt, amire Isten Szelleme készteti. Nem nagyon olvassuk, az újszövetségben, hogy bárki bármilyen iskolát elvégzett.

2015. nov. 9. 15:59
 3/8 Roland G. ***** válasza:

Szia!


1.Szolgálhat diploma nélkül bárki,viszont presbiteri/pásztori követelmény,hogy a szolgáló feddhetetlen legyen.1.Tim 3:2

A görög anepiléptosz szó jelentése:megragadhatatlan,megfoghatatlan,rajtakaphatatlan,nem letartóztatott,nem hibáztatható,gáncstalan,büntethetetlen, nem zsarolható.A feddhetetlen szó(amellyel Károli fordítja)nem teljesen fejezi ki a tartalmát, mert a görög szó nemcsak a belső tisztaságot hangsúlyozza,hanem a társadalom előtti stabilitást biztosító,nyilvános,jogi,etikai támadhatatlanságot.Emiatt érzik szükségesnek,hogy egy lelkész rendelkezzen diplomával,mert ha ez nincs meg,akkor támadható!A másik az,hogy nálunk jogi értelemben akkor minősül valaki lelkésznek,ha elvégzett egy lelkészképző főiskolát vagy egyetemet.Az Újszövetség pedig előírja,hogy az állami tekintélyt,törvényeket tartsuk tiszteletben.


2.Nem normális jelenség,de sajnos mindenütt felüti a fejét.Az anyagi helyzet sokszor nem mutatója az illető szellemi/erkölcsi állapotának,de lehet a kettő között összefüggés.Egy koldus szegény ember anyagi helyzete nem jelenti azt,hogy ő szent,igaz ember.Hasonlóan egy gazdag keresztény anyagi helyzete nem jelenti azt,hogy szent,igaz ember.Az általad leírt helyzetre egy szó illik igazán:személyválogatás.

Jelen van mindenhol,sajnos...

2015. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"ha van egy Istentől elhívott ember, egy ajándék, akkor miért kell a szolgálatát diplomához és tanuláshoz kötni"


Mert "sokan vannak a meghívottak, de kevesen a választottak". :)

Azt mindenki mondhatja magáról, hogy őt meghívta az Isten. De vajon tényleg alkalmas a feladatra?

A suli arra is jó, hogy közben ez kiderül.


Ismerek néhány olyan "elhívott" pásztort, akik két év után belefáradtak a dologba, és végül otthagyták az egészet. De addig is mennyi hülyeséget mondtak és csináltak! Ha beiratkoztak volna valami képzőbe, akkor félúton kiderült volna hogy alkalmatlanok rá, és egyszerűbb lett volna mindenkinek az élete. A gyülekezet tagjaié is, meg az övüké is.


Onnan lehet tudni, hogy valakit tényleg az Isten hívott el, hogy ALÁZATOS: elfogadja a játékszabályokat és nem törtet pozícióra. Akiben nincs ennyi alázat, azt nem az Isten hívta el.


A lekivezetőket nem úgy választja ki az Isten, hogy ad nekik valami jelet, hogy márpedig én téged kiválasztottalak.

A lelkivezetőket MINDIG úgy választja ki az Isten, hogy a többi embert kezdi el hozzájuk küldeni a problémáikkal. Ilyen egyszerű. :)

2015. nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jézus szolgája ***** válasza:

az 1 kérdésre,igen,de minden embernek lehet kérdezni és véleményt adni.

és a kérdésekre segít a szent szelem is választ adni.


a 2-ra,nem nem helyes,Isten nem személy válogató.

neki a szegény koldus ember is ép oly értékes mint a gazdag ember.

Isten akarata hogy egyelő ként kezeljünk egymást,ne legyen rang.

Jézus a tanítványok lábmosásával is erre utalt,mint ahogyan azzal is hogy pld a legkisebb legyen köztetek a leg nagyobb.

vagy szeresd felebarátodat mint ön magadat.

és a bővölködés nem feltétlen csak a földi javakat jelenti.

2015. nov. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 aries 2 ***** válasza:

Nem tudom, hogy azon a főiskolán mit tanítanak. Így nem tudom, hogy mit tanítana Isten egy pásztornak.


Szerintem a szegénység erény, és azt szereti az Úr, nem az anyagi bővelkedést. Van olyan pásztor, akinek kocsija sincs.


Mellékesen szerintem az öltöny, mint formaruha nem Istentől való. Az autó sem hiszem, hogy Istentől való lenne.


A belső értékek az értékek, a külsőségek csak díszek.

2015. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem olyan hitgyülis feelingje van...
2015. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*hit gyülis
2015. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!