Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos vagyok, bűnt követek...

Vallásos vagyok, bűnt követek el? Vagy rossz emberré válok, ha valakit egyszerűen nem kedvelek, és ezt ki is mutatnám?

Figyelt kérdés

Egyetlen egy ismerősöm van, aki a rosszindulatú viselkedésével elérte azt, hogy bár megbocsátok neki, de nem tudok már jópofizni vele. Vagy simán, mosolyogva végighallgatni az élményeit. Egyszerűen belefáradtam.

Sokszor adtam esélyt annak, hogy kedveljem. De nem sikerült.


Nem szeretném elveszíteni Isten védelmét.

Rosszul érzem magam, ha arra gondolok, hogy sajnos nem sikerült minden emberhez feltétlen szeretettel közeledni.


Nála belefáradtam. Gond, ha többé nem kedvelem?



#Vallás. Isten
2015. nov. 9. 22:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Egyetlen egy ismerősöm van, aki a rosszindulatú viselkedésével elérte azt, hogy bár megbocsátok neki, de nem tudok már jópofizni vele. Vagy simán, mosolyogva végighallgatni az élményeit. Egyszerűen belefáradtam."


Miből gondolod,hogy Isten azt várja el tőled,hogy ne legyél magadhoz őszinte? Amit írsz,teljesen jól csinálod.Bízz magadban! a szeretet nem azt jelenti,hogy hivatásos Jópofa Karcsinak kell lenned.Majd idővel eljutsz arra a szintre is,hogy röhögve végighallgatod az ilyeneknek a történeteit,mert már annyira tojsz arra,hogy milyenek az emberek.De lehet,hogy nem.És akkor mi van? Isten mindig csak azt adja eléd,amire képes vagy.Ha nem vagy valamire képes,nem fogja rád erőltetni.


"Nem szeretném elveszíteni Isten védelmét.

Rosszul érzem magam, ha arra gondolok, hogy sajnos nem sikerült minden emberhez feltétlen szeretettel közeledni."


Mit gondolsz,Isten nem szeret téged azért,mert nem vagy tökéletes?:D ne nevettess már.

Kérdező,meg kell értened valamit:Az önmagaddal kapcsolatos bűntudatot az egyház ülteti el benned,mert így akarnak fölötted uralkodni.Ha bűntudatod van,akkor nem szereted magad,ha nem szereted magad,mást sem tudsz szeretni őszintén(csak figyeld meg,így van!)ha nem tudsz mást szeretni,akkor megint csak bűntudatod van,mert mit gondolsz magadról,mi vagy? hát bűnös,ez az! Bűnös embernek pedig csakis az egyházra van szüksége,így mindig magukhoz terelnek.Isten mindig hazavár.Ő megérti,hogy nem vagy tökéletes.Az egyház taktikázik.Tudd a különbséget.Mondandóm célja nem az,hogy jól kiosszam az egyházat,hanem,hogy megértsd:Nem vagy tökéletes,és soha nem is leszel! De ez nem baj.Törekedj a szeretetre,ez a lényeg.

2015. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
ez egy egyszerű s*arházi alak, kerüld el ennyi az egész
2015. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg trágárul ordítozik, azt elmondhatod anyukádnak, hiszen az az igazság. Igaz, ez elindíthat olyan folyamatot is, aminek rossz vége lessz, de az nem a te bűnöd lesz. Az igazat megmondani sohasem bűn.
2015. nov. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 KZitus ***** válasza:

Szia


Sok jó tanácsot kaptál, és ha nem is idéztek a Bibliából, onnan vannak a keresztényi alapelvek.

Valóban, amellett, hogy felebaráti szeretet mutatunk mások iránt, az nem elsősorban érzelem. Rengeteg hibánk(és mássok hibája) van, amivl nap mint nap találkozhatunk, ha pl.ul munkatársak vagyunk.

Pál kiegyensúlyozott tanécsot adott erre a helyzetre: „Továbbra is viseljétek el egymást, és bocsássatok meg egymásnak készséggel” Kolosszé 3:13. Elviselni azt szoktuk, ami nem tetszik, de felebaráti szeretetből, a békesség megóvása érdekében megtesszük.

2015. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!