Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mégis mire alapozza a hitgyüli...

Clark Kent.. kérdése:

Mégis mire alapozza a hitgyüli, és más keresztények ezeket a pokolról szóló tanításokat?

Figyelt kérdés

Asperrimus elég érdekes furcsa dolgokat osztott meg velem a Hit Gyülekezetének a pokolról szóló tanításáról. A teljes szöveg megtalálható itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


8-as válasz.


A kérdés azért is aktuális, mert ki tudja, hogy hányan veszik ezt komolyan, és terjesztik.


Néhány tanítás a szöveg alapján:


- A pokolban egy olyan hely, ahol nincs saját döntés, mások határozzák meg a részleteket.

- Az ott lévő „szellemi lények” zsigerből gyűlölködnek, és mindent elkövetnek, hogy az ott lévők rosszul érezzék magukat.

- Minden rossz, amitől az ember undorodik, fél, ott lesz a pokolban, sokszorosan.

- A pokolban nem lehet elbújni.

- A pokolban sötét van.

-A hatalmasabb szellemi lények is a pokolban gyötrődnek, de érdekes módon arra van idejük, és erejük, hogy „levezessék” a gyengéken a indulataikat.


Többek közt pedig azt is megtudtam még, hogy:


- Valami gravitációhoz hasonló "szellemi törvény" húzza le az embereket a pokolba, akikért a Mindenható(?). Isten nem tud tenni semmit, mert meg van kötve a keze. (13-as válasz)


Gondolkodtam azon, hogy ezeket az állításokat ellátom szellemes kommentárokkal, de inkább elálltam tőle.


Vegyük komolyan a témát!


Hol tanít ezekről a dolgokról a Biblia? Van egy olyan gondolatom, hogy Asperrimus ezeket az elemeket azoknak a kóklereknek a „látomásaiból” vette, akiknek állítólag Isten megmutatta, hogy milyen a pokol. Hittanon ugyanis nekem ilyeneket annak idején nem tanítottak.


Köszönöm a válaszokat.


2015. nov. 15. 19:45
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Próbáljuk ki!


Exegetáljunk egy szakaszt, mondjuk a témába illően.


Majd kiderül, ki fogta fel, és ki nem. :-)

2015. nov. 16. 16:29
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ott lesz sírás-rívás és fogcsikorgatás.


A gazdag és a szegény Lázár története

2015. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Elsosorban Asperrimusnak kellett volna kiirnod a kerdest.

Azert mert leir neked valaki hitbeli allitasokat, nem kell egybol ugy venni, hogy az karizmatikus vagy hitgyulis tanitas. Ilyen reszletesen nem igazan "tanitanak" a pokolrol, bar Jezus meglepoen sokszor emlit olyan helyet, ahol "sotetseg" van, "fergeik" vannak az embereknek, vagy eppen tuzben egnek, vagy kinozzak oket. Ezek a reszek sokszor csak utalasszeruek, ezert nehez egy tanitast alapozni rajuk, inkabb csak hitbeli felfogasok. Valoszinunek tartom, hogy te szinezted csak ki egy kicsit a kerdesedben, hogy ezek karizmatikus tanitasok, es nem Asperrimustol hallottad. Az o allitasai nem alaptalanok, de nem is egy felekezet tanitasai.Ha azok lennenek akkor fejbol sorolnam az igehelyeket ami alapjan tette ezeket a kijelnteseket, de igy nekem is utana kellene neznem ezeknek, es az idobe tellene, aminek nem hinnem, hogy lenne megterulo gyumolcse.

2015. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 szp72 ***** válasza:
100%

Az örök kárhozat biztosan egy szar állapot, egy merő gyötrelem. Nem mindegy, hogy konkrétan milyen és mennyire gyötrelmes? Lehetetlen róla a földi élet képei és hasonlatai nélkül beszélni róla akárcsak a mennyországról.


Én nem gondolom, hogy a pokolban például tényleg valamilyen oxidációs folyamat (égés, tűz) zajlik, de ettől függetlenül lesz olyan rossz, mint a tűz. Sok látomás volt már pokolról akárcsak a mennyországról mindenféle felekezetben. Ki ilyen borzalmakat írt le ki olyat. Nem mindegy? Rossz lesz és kész. Ne akarj oda kerülni! Ennyi a lényeg.


Jehova tanúinak tanításával mindössze az a baj, hogy figyelmen kívül hagyja az Újszövetséget.

2015. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Akkor menjünk ismét sorjába.


1. Elsőként a 10:39-es véleményéhez szólnék hozzá. Ne állíts már olyan istenkáromló kijelentéseket, hogy Jézus "hitehagyott" volt, még viccből sem. A Gyehennával nem tudom, mit akarsz bizonyítani. Az Jeruzsálem mellett volt egy szemétégető hely, ahova értelemszerűen nem azért vitték a szemetet, hogy örökké ott égjen, hanem hogy záros határidőn belül megeméssze a láng, elfüstölögjön, végül híre-hamva ne legyen. Hasonlíts ezt össze a (Zsolt 37,20) szakasszal, ami hasonlóan írja le a gonoszok végső pusztulását. De ennek még mindig nincs semmi köze a kérdésemhez.


2. A "gazdag és lázár" szakasz értelmezésénél több dolgot is kifelejtenek egyesek. Nem teszik fel a következő kérdéseket:


- Mi a szöveg műfaja?

- Miért mondta el Jézus ezt a szakaszt?

- A szövegben található elemeknek mi a történelmi háttere?

- Kik voltak a hallgatók?


A szöveg értelmezését ezek mind befolyásolják. A magam részéről azt gondolom, hogy itt ezt nem kell szó szerint venni, de ez most mellékes. Ha erről akartok vitázni, akkor nyissatok erről egy külön topikot. A ha mindenesetre összevetjük ezt a szöveget a kérdésemben szereplő tanításokkal akkor csak annyit látunk, hogy a gazdag a lángokban szenved. A szöveg azonban nem tartalmazza a kérdésem alatt szereplő tévtanításokat. A gazdag egyedüli kínját a tűz okozza, szó sincs arról, hogy "erősebb szellemi lények" szadiznák, meg arról sem, hogy minden, amitől undorodna, félne az körbevenné, sőt még a döntési képessége is megmaradt egy bizonyos értelemben, hiszen kapcsolatba tud lépni a Mennyel.


Ebből tehát nem lehet levezni a fenti tévtanításokat.

2015. nov. 16. 20:51
 26/27 A kérdező kommentje:

A 19:16-os válaszolónak:


"Valoszinunek tartom, hogy te szinezted csak ki egy kicsit a kerdesedben, hogy ezek karizmatikus tanitasok, es nem Asperrimustol hallottad."


-->Nevetséges, hogy kiszínezéssel vádolsz. Nem színeztem ki semmit, direkt megadtam a linket is ahol elolvashatod Asperrimus válaszát teljes egészében, miért nem kattintasz rá? Csak nem azért, mert nehéz lenne elfogadni, hogy Asperrimus marhaságokat írt? Valószínűnek tartom, hogy szándékosan akarsz velem kötekedni, de ugye egy kereszténytől nem is várok mást. :-)


Asperrimus maga hitgyülis, mégis mit kellene hinnem, honnan vette a tanításait? Az adventistáktól vagy a Jehova Tanúitól, esetleg a katolikusoktól? A kérdést azért is írtam ki, mert hiszed vagy sem, sajnos elég sokan hisznek ilyenekben. Az a legmegdöbbentőbb, amikor egy protestáns is, akinek - elvileg! - a Biblia a legmagasabb tekintély.


Jézus pedig valóban beszélt sok mindenről, a probléma azonban ott van, hogy Ő maga nagyon sokat beszélt képekben, ezért a szavait értelmezni kell. (még a saját tanítványai sem értették őt bizonyos esetekben.). Az Ószövetség képeit nagyon sokszor felhasználja, annak értelmezése meg szintén kemény dió, mert annak egy része kihalt műfajban íródott, amit ma egy átlag ember nem ismer. Nem véletlen, hogy a bibliatudósok képzése is több évig tart. Ez nem olyan egyszerű, ahogy egy átlag vallásos ember hiszi, aki egy 66 könyvből álló protestáns Bibliával szaladgál a hóna alatt.

2015. nov. 16. 21:12
 27/27 anonim ***** válasza:
Hmm... mire alapozták az északiak Helheim vagy a görögök az Alvilág kinézetét és jellemzőit? Szerintem ez ugyanaz a kategória, akkor is, ha le leszek pontozva, hogy az említett két hely "kitaláció", a Pokol meg valós.
2016. dec. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!