Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mégis mire alapozza a hitgyüli...

Clark Kent.. kérdése:

Mégis mire alapozza a hitgyüli, és más keresztények ezeket a pokolról szóló tanításokat?

Figyelt kérdés

Asperrimus elég érdekes furcsa dolgokat osztott meg velem a Hit Gyülekezetének a pokolról szóló tanításáról. A teljes szöveg megtalálható itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


8-as válasz.


A kérdés azért is aktuális, mert ki tudja, hogy hányan veszik ezt komolyan, és terjesztik.


Néhány tanítás a szöveg alapján:


- A pokolban egy olyan hely, ahol nincs saját döntés, mások határozzák meg a részleteket.

- Az ott lévő „szellemi lények” zsigerből gyűlölködnek, és mindent elkövetnek, hogy az ott lévők rosszul érezzék magukat.

- Minden rossz, amitől az ember undorodik, fél, ott lesz a pokolban, sokszorosan.

- A pokolban nem lehet elbújni.

- A pokolban sötét van.

-A hatalmasabb szellemi lények is a pokolban gyötrődnek, de érdekes módon arra van idejük, és erejük, hogy „levezessék” a gyengéken a indulataikat.


Többek közt pedig azt is megtudtam még, hogy:


- Valami gravitációhoz hasonló "szellemi törvény" húzza le az embereket a pokolba, akikért a Mindenható(?). Isten nem tud tenni semmit, mert meg van kötve a keze. (13-as válasz)


Gondolkodtam azon, hogy ezeket az állításokat ellátom szellemes kommentárokkal, de inkább elálltam tőle.


Vegyük komolyan a témát!


Hol tanít ezekről a dolgokról a Biblia? Van egy olyan gondolatom, hogy Asperrimus ezeket az elemeket azoknak a kóklereknek a „látomásaiból” vette, akiknek állítólag Isten megmutatta, hogy milyen a pokol. Hittanon ugyanis nekem ilyeneket annak idején nem tanítottak.


Köszönöm a válaszokat.


2015. nov. 15. 19:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

A Biblia tanítja, elég sok helyen meg lehet találni, Jézus pedig, mint bűntelen ember, nem fog olyasmiről hazudni, mint létező hely, ami a valóságban nincs is.

Ezt csak azok tagadják, akik emberi tanítás szerint akarnak hinni, a Bibliát is aszerint akarják magyarázni.

Kifacsart, kicsavart magyarázatok vannak ezeknek a szektáknak a tanításában, ami szembe megy a Bibliával és inkább tagadnak, mint Istent kérdeznék, vagy álprófétanő és brooklyn-i, nem ihletett emberek kitalációi után mennének.


A Biblia világos: aki nem kér Isten kegyelméből, az oda kerül, amit ő választott és az nem jó hely. Persze nem én fogom megváltoztatni ezeknek az embereknek a gondolkodását, ahogy olyanét sem tudom, aki nem hisz, mert ez csakis Isten feladata, nem másé, így már rég nem megyek bele parttalan vitákba, hisz a Biblia mellettem áll. Ha Isten valakit ki akar menteni a hazugságból, akkor meg fogja tenni, de onnan már az egyén felelőssége, hogy elfogadja e, vagy sem?


Lehet, hogy nem öröktől fogva vagyunk, de az biztos, hogy örökké élünk, mert így lettünk teremtve. Ahogy írja is a Biblia, persze azt kellene olvasni, nem mást.

2015. nov. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

a pokol létezését nem tagadjuk, mindössze nem az a hely aminek némelyek állítják.

a Tűz a Bibliában az örök megsemmisülést jelenti, s Isten élőket nem kínoz semmilyen formában


A pokol szót kiforgatták a kezdetleges hitehagyott keresztény egyház, és ezzel egy szadista Isten képet adnak a szeretet Istenéről, aki a bűnért, halállal, vagy is vissza térés a nemlétezésbe büntetést adja, mivel méltatlan az életre.


A pokol az emberiség sírja, ahova a halottat eltemetik, Jézus a zsidóknak intézett szavaiban a gyehenna tüzéről beszél, amiről a Zsidók tudták mit jelent.


Jeruzsálemen kívüli szemét telep amit kénnel tápláltak, hogy folyamatosan égjen. ide hordták a szemetet és azokat a halottakat akik méltatlanok lettek a tisztességes temetésre


Innen ered ez nem más honnan....

2015. nov. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
Akkor Jézus hitehagyott volt.... a gyehenna pedig csak példa, hogy legyen róla elképzelése azoknak, akik tagadni akarják. Ahogy te is teszed.
2015. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%

"Hittanon ugyanis nekem ilyeneket annak idején nem tanítottak."


Ennyi az össz ismereted a biblarol?

Elovastad egyaltalan valaha? Hittanon lehet, hogy tanitottak olyat neked ami nincs benne a bibliaban, es lehet, hogy nem tanitottak olyat ami benne van. Az o es ujszovetseg is rejtetten tanit a pokolrol, mert sok mindent csak hit altal lehet tudomasul venni ebbol a konyvbol.

2015. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Tévedés, Jézus nem tanított ilyen aljasságot az Atyjáról


Jézus az emberekért azért halt meg, hogy feltámadás legyen a reménységük, vagy is ha meghalnak is addig amíg királyként vissza tér, Ő vissza adja nekik az életüket.


akik pedig erre méltatlanok azok a halálban, vagy is a nem létezésben maradnak


(1János 3:14) . . .Aki nem szeret, az a halálban marad.


s nem a tüzes pokolban

az ide vonatkozó másik írás:

36 Aki hitet gyakorol a Fiúban, annak örök élete van; aki nem engedelmeskedik a Fiúnak, az nem lát majd életet

vagy is nem fog újra élni


(1János 5:11, 12) . . .. 12 Akinél ott van a Fiú, annál megvan ez az élet; akinél nincs ott az Isten Fia, annál nincs meg ez az élet.


aki pedig nem él az halott. s az is marad, ha érdemtelen a feltámadásra.

sehol nem is gondolta Isten aki az életet ajándékba adta, hogy akármilyen formában is kínzásnak tegye ki őket


ezért az egyetlen büntetés az élet méltatlanságára, ha nem létezik, nem érdemli meg az életet.

2015. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

Az élet ajándék, amit nem fog büntetésre is használni, mert akkor milyen ajándék az?


(Róma 6:23) . . ., az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet. . .

(Máté 25:46) 46 És ezek elmennek az örök levágatásra, . . .

vagy is megszünteti a gonoszok életét, az örök levágatás az hogy örökké nem létezők maradnak.

(Ézsaiás 26:19) . . .és a föld világra hozza a tehetetlen halottakat.

(Dániel 12:2) 2 A föld porában alvók közül pedig sokan felébrednek:. . .


azt írja, hogy sokan de az nem jelenti hogy mindenki.


vagy is most alszanak azok akik meghaltak, és újra élni fognak nem az égből, hanem a föd porából.

2015. nov. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Na, skacok akkor néhány kommentre hogy reagáljak:


05:41-es válaszoló (49%-os):


Amit írtál, az teljesen használhatatlan.


Az egész kommented másról arról a saját személyes véleményed írod le, a Bibliára, de érdekes és komikus módon a Bibliát teljes mértékben mellőzve, hiszen egyetlen egy igét sem hoztál az állításaid bizonyítására. Ez így pedig nonszesz. Hivatkozol Jézus Krisztusra is, de érdekes módon a szavaid nem idézed, vajon miért? Csak nem azért, mert egy alapos exegézis alatt kiderülne, azokat a szavakat esetleg máshogy kell érteni?


Nem arra vagyok kíváncsi, hogy szerinted mit tanít a Biblia, hanem arra, hogy a fent említett tanítások HOL találhatóak meg a Bibliában. Na ez, amire képtelen voltál válaszolni, csak tettél egy hatalmas kört, amiben mást sem csináltál, mint védelmezted a karizmatikus tanítást, és támadtál más felekezeteket.


Ráadásul még a kérdést sem értetted meg, mert nem arra vagyok kíváncsi, hogy van-e pokol, hanem arra, hogy a fent említett hihetetlen tanítások hol találhatóak meg a Bibliában?


Egy darab igét sem hoztál, és tényleg te akarsz engem tanítani? Újra felteszem tehát a kérdést:


HOL tanít a Biblia azokról a dolgokról, amiket fent idéztem?



---------------------


11:01-es válaszoló!


Valószínűleg több ismeretem van a Bibliáról, mint egy átlag hívőnek, hiszen többször elolvastam magát a könyvet is, és annak történelmi hátterében, és magában az egyháztörténelemben is jártas vagyok. A hittant komikus módon azért idéztem, mert ott a legalapvetőbb tanításokat közlik, és amiket fentebb idéztem még ott sem tanították. Pedig a hittanár nem hülye, figyelembe véve azt, hogy teológiát végzett.


Ezt írod:


"Az o es ujszovetseg is rejtetten tanit a pokolrol, mert sok mindent csak hit altal lehet tudomasul venni ebbol a konyvbol"


Ugyanazokat a hibákat követed el, mint a 49%-os:


- Nem értetted meg a kérdést. Nem a pokolról kérdezek, hanem a fentebb említett sajátos pokolról szóló tanításokról, hogy hol szerepelnek a Bibliában.

- Hivatkoztál a Bibliára, de ironikus módon azt mellőzöd, hiszen egy darab bibliai igehelyet nem írsz.


Az aztán biztos, hogy hozzátok, vallásos emberekhez nagy türelem kell...

2015. nov. 16. 13:04
 18/27 A kérdező kommentje:

A 49%-osnak az első mondat érthetően, javítva:


"Az egész kommented arról szól, hogy a saját, személyes véleményed írod le a Bibliára hivatkozva, de érdekes és komikus módon a Bibliát teljes mértékben mellőzve, hiszen egyetlen egy igét sem hoztál az állításaid bizonyítására."

2015. nov. 16. 13:12
 19/27 KZitus ***** válasza:
57%

Szervusz


Azt kérdezed: "Hol tanít ezekről a dolgokról a Biblia? " = hát sehol.

Ha idéznék a Bibliából a pokollal kapcsolatban az mindig olyan helyre utal? ahonnan majd feltámadnak az emberek. Viszont amikor Krisztus a gyehennáról beszélt, olyan helyre utalt, ahonnan nincsen feltámadás.

Mint írod, van bibliai ismereted, akkor pontosan tudod, hogy a Bibliában a pokol-nak nevezett hely mit jelent.

De miért csodálkozol, hiszen a keresztény vallás telis tele van olyan tanításokkal, ünnepekkel, vallásos hagyományokkal, amelyeket nem találsz a Bibliában.

A kérdésed alatt leírt pokolhely értelmezése is ilyen.

2015. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
73%
Elolvastad az nem jelenti, hogy felfogtad.
2015. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!