Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon a Mikulás valóban a...

Vajon a Mikulás valóban a Sátánt szimbolizálja?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ti mit gondoltok erről? Több értekezést, és tanulmányt olvastam, arról, hogy a Mikulás tökéletes "megtestesítője" a Sátánnak, Isten mindenhatóságának kicsúfolója, és egy tökéletes eszköz arra, hogy az embereket a Sátán tudat alatt beprogramozza a követésére, imádására, és mint ezen behódolás következményeképp, elfogadottá tegye a pogány ünnepek "megszentelését". Üdv: Egy szabad Keresztyén gondolkodású)
2015. nov. 22. 11:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz, akkor nem kell december hatodikáig árni... elég rajzolni egy pentagrammot és megidézni őt. Megyek, kipucolom a cipőmet és gyújtok pár fekete gyertyát... LOL
2015. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11-es, azért a csizmára írd rá a biztonság kedvéért, hogy "Ave Satanas!", hogy tényleg megjelenjen.

De, ha szeretnéd, beszélhetek is a faterral, de már nem tartjuk a kapcsolatot - azaz sosem tartottuk, csak ő keresett néha.

2015. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi azért tartjuk a Mikulást, mert nekem még úgy tanították, hogy Szent Miklós olyan ember volt, aki nem átallott nekiindulni a fagyos télnek és ajándékot, ételt vinni a rászorulóknak, legfőképpen gyerekeknek. Hogy ez igaz e vagy sem, azt nem tudom, de amit tett, arra nevelem a sajátjaimat is és erről emlékezünk meg minden télapókor. Ahogy a karácsony lényegét elferdítik a szekták és nem is értik a szeretet fogalmát torz világképük miatt, úgy számítottam rá, hogy ez sem lesz kivétel.
2015. nov. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Íme, ő az személyesen. Hogy ő azonos-e a Sátánnal, döntsd el te magad:

[link]

2015. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kedves 14. válaszoló az olvasmány végén van egy ima: Irgalmas Istenünk, alázattal kérünk, Szent Miklós püspök közbenjárására engedd, hogy minden veszedelemben oltalmat találjunk nálad, és az üdvősség útján akadálytalanul haladjunk előre! Én úgy tudtam egyedül Jézus Krisztus a közbenjáró ember és Isten között. Te mit gondolsz erről?
2015. nov. 23. 16:26
 16/17 anonim ***** válasza:

a katolikusok (és még mások) úgy gondolják, hogy az üdvözült testvérek nem egyszerűen elvannak, hanem fontos nekik, hogy a földiekkel mi a helyzet, imádkoznak értük, stb hasonlóan ahogy a még élő barátokat is megkérheted, hogy imádkozzanak érted, és te is imádkozol másokért, a halottakat ism eg lehet kérni, ez az ő "közbenjárásuk" ahogy te is "közbenjársz" ha valaki másért imádkozol


tehát semmiképpen sem Jézus közvetítő szerepét akarják csorbítani vagy megosztani, ezt hivatalos irataik is rögzítik


hogy valaki szerint ez korrekt e vagy sem, esetleg azért biztos ami biztos kerülendő e, azt már döntse el mindenki

2015. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A december 6.-ai mikulás Szent Miklós

Az angol karácsonyi mikulás pedig Odin isten

Amúgy röhejes hogy a "szabad gondolkodású" keresztyének már mindenben sátánt látják

üdv egy sátánista

2015. dec. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!