Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség Krisztus...

Mi a különbség Krisztus követése és Krisztus utánzása között?

Figyelt kérdés
Esetleg van olyan ige, ami mutatja, hogy az ördög igyekszik utánozni, de sohasem fogja követni?
2015. nov. 30. 10:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Szerintem azt akarja, hogy legyünk ő benne."


Vannak erre is szakkifejezések, a "henózisz" az "egyesülés" és a "theózisz" az "átistenülés". De ezen még jobban össze lehet rúgni a port, mint azon hogy "követni" vagy "utánozni". :)

2015. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Valójában vallási értelemben nincs különbség. Utánozni Krisztust azt jelenti, azt tesszük, amit ő tett. Aki pedig azt teszi,az valójában követi őt, vagyis a Krisztusi mintát. Én csak arra tudlak buzdítani, hogy utánozd Krisztust minél több területen, és azt fogod észre venni, hogy keresztény vagy 🙂
2015. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Jézus azt mondja, hogy fogadjuk be őt és legyünk őbenne. Ezt nem én találtam ki.


Utolsó: tehát te szerinted akkor az előbb leírt jézusi kérést lehet hanyagolni, mert elég, ha utánozni kezdek? Te így érted?

2015. dec. 1. 19:38
 24/26 anonim ***** válasza:

Semmiképp. A fogadjuk be őt és legyünk őbenne kifejezések is az utánzására/követésére vonatkozik logikusan.

A befogadjuk kifejezés arra utaló gondolat, hogy amit Jézus mondott, azt magunkévá tesszük. Használhatnám azt a hasonlatot is, hogy nem mindenki gyomra "veszi be" a rossz dolgokat. Ahhoz, hogy valakit befogadjunk, azonosulnunk kell tudni vele. Jézus egy ilyen személyiség, mégis sokan nem fogadják be, magyarul teljesen mindegy mit mond, nem figyelnek oda rá. Aki viszont befogadja, az cselekszi is. Mondok egy példát. Jézus például azt (is) mondta, hogy nagyobb boldogság adni, mint kapni. Aki ezt a gondolatot "befogadja", az nem áll szét tett kezekkel, amikor valaki az utcán fekszik, mert elesett, hanem segít.

Azáltal leszünk Krisztusban, ha az élet minden területén igyekszünk őt utánozni mindenben. Jézus maga is utánozta az Atyját, sőt, arra buzdított mi is ezt tegyük. Pál ugyan ezt mondta (Efézus 5:1). Nincs itt semmi félre értés, csak a kifejezések sokszínűek. Követni, utánozni keresztény szempontból ugyan az. Ha követed Krisztust akkor is utána mész, ha pedig utánozod azt ahogyan megy, akkor is oda érsz, ahová visz az útja. Sok sikert hozzá!

2015. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Jézust nem lehet utánozni csak követni.

Ez pont olyan mint amikor a kínaiak le "utánozták" a Nike-t vagy a Puma-t vagy stb. Mi lett belőle? Egy selejt! Mi is csak selejtek leszünk ha Jézust utánozzuk mert bármennyire is probáljuk az emberi gyarlóságot, gonoszságot ki irtani magunkból soha nem fogunk arra a szintre jutni mint Jézus.

Az utánzatokkal mindig is problémák voltak a világban, a művészetben és ugyan ez van a vallásban is.

Követem!- igen ezt az emberi tökéletlenségemmel is meg tudom tenni, de eszem ágában sincs utánozni mert egyszerűen ez nem fog menni.

Tudok én vízből bort csinálni percek alatt?-nem tudok!

Tudok én vízen járni?-nem tudok!

Tudok én a természet erőinek parancsolni?-nem tudok!

Tudok én holtakat feltámasztani?-nem tudok!

Persze ezek csodák amelyeket Isten Fia tett, de ezek is hozzá tartóznak a jelleméhez, a személyiségéhez és a lényéhez!

És én ezeket nem tudom le utánozni.

Persze meg lehet próbálni le utánozni, de csak egy nevetséges selejt lesz belőlem.

Mi még arra sem vagyunk képesek, hogy ne szedjük itt szét egymást :D és mi akarjuk utánozni Jézust!

Ez nagyon jó! :)

2015. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Pál maga mondja, hogy legyetek az utánzóimmá, mint ahogy èn is a Krisztusè. Magyarul Pál kèpes volt Krisztust utánozni. Ha pedig ő kèpes volt erre, bárki kèpes erre, különben alapvető hülyesèg lenne a szava. S mint ismeretes, a Biblia nem ír olyasmit,ami nem lenne kivitelezhető. Abban lehet igazság,hogy a mèrtèk tekintetèben nyilván nem tudunk úgy ès annyit tenni,mint Krisztus, de mi akadályoz meg benne, hogy pl könyörületes lègy,ahogy Krisztus? Csak saját magad legfeljebb. Lehet is, ès kell is Jèzust utánozni!
2016. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!