Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség Krisztus...

Mi a különbség Krisztus követése és Krisztus utánzása között?

Figyelt kérdés
Esetleg van olyan ige, ami mutatja, hogy az ördög igyekszik utánozni, de sohasem fogja követni?
2015. nov. 30. 10:14
1 2 3
 11/26 Roland G. ***** válasza:

Az utánozni szónak van pejoratív értelme is,de ahogyan egy gyermek utánozza,felveszi az apja szokásait,stílusát,ugyanilyen értelemben lehet utánozni az Atyát is úgy,hogy közben a szívem is összhangban van vele és nemcsak külsőleg,színből teszem amit ő.


Én átadtam őszintén a szívemet Jézusnak és a tanításainak alá rendeltem az életemet.Ezt minek nevezed? :)

2015. nov. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

"Nyelvtanilag a követő és utánzó szónak egész más a jelentése."


Csak a magyar nyelvben. Ne ebből indulj ki.

2015. nov. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Roland: ezt követésnek.

Amikor utánozunk, akkor csak látszólag vagyunk olyanok, de amikor követünk, akkor a legbelsőnk is egységben van vele.

Máshogy: utánozni a törvénnyel lehet, amikor ugyanazt teszed vagy nem teszed, mint Jézus Krisztus, de amikor követed, ahogy te is teszed, akkor a belsőd is ugyanolyanná válik. Ez az, amit nem értenek.

2015. nov. 30. 15:23
 14/26 anonim ***** válasza:
(Efézus 5:1, 2) . . .Legyetek tehát az Isten utánzóivá mint szeretett gyermekek, 2 és továbbra is szeretetben járjatok, mint ahogy a Krisztus is szeretett benneteket, és odaadta magát értetek felajánlásként és áldozatként az Istennek, kellemes illatul.
2015. nov. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Akkor Jézus sem utánozta az Atyát, csak követte?
2015. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Az utánzást többféleképpen is lehet érteni.

- Ha valaki követi Krisztust, akkor bizonyos értelemben utánozza is, pl. kedves a másik emberrel, segítőkész, a hitben is jó helyen van, önfeláldozó (Krisztus a kereszten áldozta magát értünk, az ember is tud másoknak áldozni pl. az idejéből, a csokijából, stb., de akár az is előfordulhat, hogy Istenért vagy egy másik ember életéért az életedet kell áldoznod.)

- A másik fajta utánzás pedig, ha csak úgy tesz valaki, mintha keresztény lenne. Vagy az Antikrisztus úgy tesz, mintha ő lenne Krisztus, csodákat, jeleket mutat, az embereket megtéveszti. De az ördög nem követi Krisztust. Bizonyos értelemben "hisz" benne - sőt, nem is "csak" hisz, hanem tudja is, hogy ki Isten, Krisztus, mi a Szentháromság, stb., mert látta az Istent. Tudja jól, ki az a Krisztus, de nem követi, mivel lázadó.

2015. nov. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Júdás követte vagy utánozta Jézust?

És a kacsa az anyjával mit csinál?


[link]

2015. dec. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Szerintem azt akarja, hogy legyünk ő benne.
2015. dec. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Szerintem is. :)
2015. dec. 1. 06:08
 20/26 anonim ***** válasza:

akkor az apostolok is csak belebújtak Jézusba?

s passszív életet éltek, vagy cselekedtek is valamit amivel mutatták, kit követnek.


Nem véletlen hívták akkor is az "úthoz" tartozóknak őket, amíg a keresztény kifejezés ismeretlen volt....


(Cselekedetek 9:1, 2) . . .az Úr tanítványai ellen, elment a főpaphoz, 2 és leveleket kért tőle a Damaszkuszban levő zsinagógáknak, hogy megkötözve hozhasson Jeruzsálembe bárkit, akit talál, aki az Úthoz tartozik, férfiakat és asszonyokat egyaránt.


(Cselekedetek 22:4) . . .halálra üldöztem ezt az Utat, . . .

Vagy is Krisztus tanítványai ugyan azon az úton, vagy életforma szerint jártak. és nem csak passzívan azt mondták magukról, hogy hiszem Jézust és ennyi.


Nem véletlen hívják CSELEKEDETEK könyvének.

2015. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!