Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van köztetek aki mágiával...

Van köztetek aki mágiával foglalkozott mielőtt megtért volna Istenhez?

Figyelt kérdés

Mi volt az a dolog amiért abbahagyta a mágiát?

Elmondanátok? Köszönöm!



2015. nov. 30. 15:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
Számomra a keresztény hit nem zárja ki a mágiát... Az egyház mágiával kapcsolatos érveléséből jól látszik, hogy halvány fogalmaik sincsenek a témáról. Ennek fényében nem hiszem hogy választanom kellene.
2015. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Azrael666 ***** válasza:

A mágiának semmi köze a megtéréshez

Attól hogy valaki hisz, attól még végezhet mágiát.

Még az istenhez legközelebb álló teremtmények is előszeretettel használják a mágiát.

2015. dec. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj!"

- mágiával démonokat hívsz,vagy ezeket az erőket használod!

2015. dec. 1. 09:34
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én is benne voltam a New Age mozgalomban, mielőtt megtértem volna, és időnként használtam mágiát, ill. sokszor jósoltam magamnak kártyából, néha dobókockával is.

Az a helyzet ,hogy az ezotéria/mágia a Bibliával nem egyeztethető össze,és Isten akaratával sem! És nem véletlen, hogy Isten ezeket tiltja! Nekem is rosszat tett, hogy mágiáztam, és jósoltam, mert sokszor volt álomparalízisem, és nagyon csúnya rémálmaim is voltak, sokszor depresszióhoz közeli állapotba kerültem , napokig csak bőgtem, és hasonló élményeim voltak, és jógáztam is emellett, de nekem az is káros volt. kb. 1 napig éreztem jól magam tőle, aztán 6 napig meg rosszul.

Ezért tényleg kerüljétek a mágiát/ezotériát, mert az ördöggel cimboráltok , ha ezt űzitek! Igazából azért veszélyes a New Age mozgalom, mert az önmegváltást hirdeti, ami összeegyeztethetetlen az istenhittel, és Jézus kereszthalálát is elbagatellizálja. Jézus tud egyedül megváltani minket a bűneinkből, senki más nem !

Én a mágiát jóra használtam (nem voltam médium vagy ilyesmi!) ,mégis rosszat tettem vele magamnak! Tehát ,tényleg kerüljétek el!


üdv. Dalma

2015. dec. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Azrael666 ***** válasza:

Nem . A mágia lehet jó és rossz is.

Nem minden mágiával szolgálod a démonokat

2015. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Kedves Azrael! En,mint irtam,JORA hasznaltam a magiat ,megis rossz dolgok tortentek velem. Ugyhogy magiat hasznalni szigoruan TILOS ,ha jot akarsz magadnak!


Udv. Dalma

2015. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Dalma :-))) !

Mit teszel azért, hogy ne essél vissza az okkultizmusba?

2015. dec. 1. 10:32
 8/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én úgy teszek azért, hogy ne essek vissza, hogy imádkozom, naponta többször is, és Bibliát is igyekszem naponta olvasni. :) ez nekem nagyon sokat segít. Eleve a tudat, hogy bízhatok Isten megtartó erejében és gondoskodásában , elég nekem ahhoz, hogy az ezotériát elutasítsam. :) bár igaz, eleinte voltak kísértéseim, de a sok ima tényleg segít:)


örülök, hogy segíthettem:)


Dalma

2015. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Dalma!

Az, hogy a te idegeid nem bírják a mágiát, nem jelenti azt, hogy az káros. Sokkal valószínűbb, hogy túlerőltetted magad vagy eredendőleg pszichésen labilis vagy. Ha megnyugvást keresel nyilván nem célszerű feszegetni az ismereteid és képességeid határait.

De ezzel az erővel az ember levágathatja a végtagjait is, mondván "Ha lenne lábam folyton csak szaladgálnék aztán megbotlanék valamiben, elesnék és nagyon megütném magam... Mennyivel jobb így nekem lábak nélkül a szoba sarkában heverni!"

Mindenkinek joga van eldönteni hogy mi érdekli és mit hajlandó kockáztatni. Kitalált démonokra hívatkozni szánalmas és -mivel a kereszténység nevében hangzik el- Krisztus igazságát káromló dolog.

2015. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Nincs igazad, nem vagyok labilis idegileg, és mágia igenis veszélyes! Isten nem véletlen tiltja! Olvasd el a Bibliában a vonatkozó részeket!

A másik ,Anton Levay, a Sátán Egyházának alapítója volt, még ő is elismerte, hogy a New Age mozgalom, amibe a mágia is beletartozik, sátánista!

Következésképpen, NE használj mágiát, se fehéret, se feketét!


D.

2015. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!