Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van köztetek aki mágiával...

Van köztetek aki mágiával foglalkozott mielőtt megtért volna Istenhez?

Figyelt kérdés

Mi volt az a dolog amiért abbahagyta a mágiát?

Elmondanátok? Köszönöm!



2015. nov. 30. 15:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Amúgy, az érdekes, hogy használsz mágiát és hiszel benne, de a démonok létezését elutasítod? Ráadásul, gondolom hiszel Istenben is. Most ha létezik a Végső Jó, tehát Isten/Jézus/Szentlélek, akkor létezik a Végső Rossz is, tehát a sátán és bukott angyalok/démonok is!Vagy tévednék?
2015. dec. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Girgoy ***** válasza:
100%

Sokat tunák erről mesélni, mert elég alaposan megismertem mindkét oldalt, de megpróbálom rövidre fogni.


Nekem is volt egy nagy kanyarom a mágia, okkultizmus, stb. felé. Úgy tértem vissza (mert előtte is keresztény voltam már), hogy az egész okkult tanítás csak qrvára megbonyolította az egész életemet, világképemet, nem hozta be a hozzá fűzött reményeket, és ráuntam. De még nem engedtem el az egészet, ezek ilyen tudatalatti folyamatok voltak csak. Aztán beszélgettem egy pappal, aki annyit mondott, hogy ezek a dolgok az Ellenségtől származnak, és a keresztény élet az Istengyermekség egyszerűségéről szól. Na, ez akkor nagyon betalált és felszabadultam!


Azóta jobban megismertem a kereszténységet, és már tisztábban látok okkultizmus terén is. Valójában pont ez a lényeg, amit a pap mondott (meggyőződésem, hogy a Szentlélek sugallatára). Hogy a kereszténység arról szól, hgy a mindenség Urával Neked egészséges, normális, természetes, meghitt kapcsolatod lehet. Úgy beszélsz Hozzá, mint gyermek az apjához. Olyan egyszerűen és normális módon. A kéréseidet úgy tárod elé, mint egy hozzád közel álló valódi személyhez. Beszélgetsz vele, hálát adsz vagy csak ott vagy mellette és figyelsz rá - tlejesen természetes módon. A kegyelem az, hgy ezt Te a világmindenség Urával teheted meg.


Akiknek nincs ilyen egyszerű gyermeki viszonyuk Istennel, azok keresik a kerülőutakat. Ha megnézed, az okkult dolgok sosem ilyen természetes gyermeki viszonyról szólnak, hanem istent személytelenítik, helyébe lép az erő, a technikák, a spirituális dresszúra, az értelmetlen szertartások, stb. Ezek olyan természetellenes kerülőutak, amik lehetetlenné teszik, hoyg normális gyermeki viszony legyen Istennel, hanem átmegy az egész valami ködös technikába. És mivel ködös, ezért nincs teljes irányításod felette. Erőlködsz, de valójában mások irányítanak, mert agyalágyult dolgokat fogadsz el, kiiktatják a józan ész önvédelmi mechanizmusát belőled, stb. Egyszerűen sérülékenyebb leszel a démoni befolyásra, mert nekik az akarat és értelem gyengítése a céljuk, mivel úgy tudnak jobban irányítani. A valódi Úr Isten, aki természetes, jó és bölcs módon uralkodik, a démonok csak trükkökkel, erőszakkal képesek irányításuk alá vonni. Ezért alkalmaznak ködös, bonyolult utakat. Hogy elveszítsd az irányítást. Tök ellentétes dolgokat is mondanak neked, ha feltámad a kételyed, elkezdik adagolni, hoyg ez jó dolog, te irányítassz, stb., miközben amint megnyugszol, megint visszahúznak a mocsárba, stb.


Szóval, nem kell ebbe az egész sz@rságba belemenni. :) A természetfeletti nem természetellenes, hanem pont a természetllenes dolgok szöges ellentéte! Meg kell maradni Isten egyszerű gyermekének. Minél inkább egyszerű gyermek tudsz maradni, aki teljes bizalommal van Apja (és nem mások) iránt, annál jobban ellent tudsz állni az idegen befolyásoknak. De ismerd meg jól a kereszténységet is. Pl. a keleti ortodox szerzetesek (pl. a XX. századi Paisziosz vagy Sziluán sztarec, vagy a XV. századi Lépcsős Szent János sokat írtak ezekről a mélyebb lelki dolgokról.)

2015. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Nem a démonok létét tagadom. Azt tagadom, hogy a mágia szükségszerűen démoni erőkhöz folyamodik. Ezzel az erővel a fizika törvényei mögé is képzelhetnénk démonokat.

Isten léte csak akkor feltételezi a sátán létét, ha okvetlenül kétpólusú rendszerben akarunk gondolkodni. Mi van akkor ha a jó ellentéte nem a rossz, hanem a jó hiánya?

Levay egy buggyant orgonista volt aki sátánizmusnak nevezte az individualista materializmusát. Semmilyen tekintetben nem mérvadó forrás.

2015. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Girgoy


Én is ismerem mindkét oldalt, kb. 5 éve "tiszta" vagyok vagy inkább mentes az okkultizmustól.Az utóbbi időben viszont, ahogy Istennel való kapcsolatom mélyül, egyre durvább kísértéseket tapasztalok meg.Sokszor rohamszerűen tőrnek rám, majd hirtelen elmúlik általában ima hatására, de nagyon nehéz.Olyan mintha örökre meg volnék bélyegezve. Szellemi támadások ezek?

Eddig sikerült, nem estem vissza. szerinted?

2015. dec. 1. 16:10
 15/26 Girgoy ***** válasza:
100%

13: egy gyakori tévedés, hoyg Sátán csak a kétpólusú világképekben van. A kereszténység centrikus vilépű (vagyis Isten van középen, és Tőle el lehet távolodni), nem két egyenrangú pólus van benne, mégis hirdeti a Sátán és ördögei létét. Egyszerűen a Sátán is egy teremtmény, vagyis alacsonyabbrendű, mint Isten. Az angyalok is el tudtak bukni (hiszen mindenki el tud bukni, aki nem azonos a tökeéletes Istennel de szabad akarattal rendelkező lény), de a rossz nem olyan erős, mint a jó.


Mint mondtam fentebb is, aki természetes módon jól tud uralkodni, az Isten, hiszen Őlényege szerint Úr. Az Ő uralkodása jó, hasznos és harmonikus módon valósul meg. Az angyalok szolgáló lelkek, és bármilyen erősek, nem természetes módon uralkodnak Istenhez hasonlóan. A bukott angyalok csak erőszakkal, hazugságokkal, trükközésekkel tudnak uralmat szerezni az ember felett. Ha megnézed: a mágia az ember nem kompatis az (Istenhez hasonló) ember természetes gondolkodásával, az egész tulajdonképpen arra épül, hogy rendkívüli, természetellenes dolgokat, gondolkodást, szertartásokat, technikákat erőltet az emberre. Így altatja el a józan kritikát az emberben, hogy minél könnyebben irányítsa. Egy egészséges: "Mi ez az egész baromság?!" felkiáltással az ember elindulhat a szabadulás útján... :)


(Mondom ezt úgy, hoyg tényleg ismertem az okkultizmust. Túl jól.)

2015. dec. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Girgoy nagyon jól elmagyarázta , miért is veszélyes a mágia és az okkultizmus, lényegében azt írta le, amit én is, csak bővebben kifejtve. A mágiával mindenképpen megmozgatsz természetfeletti erőket, (nem fizika törvényeihez kapcsolódó erőket! ) ,amik nem jó erők, még ha jóra akarod őket használni, akkor sem, mert így tényleg távol kerülsz Istentől! Tehát ,saját jól felfogott érdekedben NE használj mágiát, se fehéret, se feketét! Az Újszövetség is tiltja a mágia használatát, ha jó, ha rossz, és az Ószövetségben is üldözték a mágusokat, nem véletlenül! (A kivégzésükkel jómagam nem értek egyet, szerintem egyszerűbb lett volna őket Isten felé fordítani, de ez most lényegtelen.)


D.

2015. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Girgoy ***** válasza:
100%

Kérdező (#14)!


Javaslom, ne maradj ezzel egyedül, hanem legyen egy jó lelki vezetőd, egy hiteles pap, akivel ezeket meg tudod beszélni. A támadásoknak több célja lehet, de általában jellemző, hoyg nem kell ezektől bepánikolni. Mert sokszor csak annyi a céljuk, hoyg az emberben félelmet keltsenek, és hogy ismét ezekkel foglalkozzon az ember.


Nem tudom, pontosan milyen jellegűek a rohamok, lehet szimplán egyfajta kimerültségtől vagy nagyobb pszichés stressztől is ilyened, ami nem természetfeletti dolog. Foglalkozz minél egyszerűbb, kézzelfoghatóbb dolgokkal, tegyél jót másokkal, ne gubózz be. Minél jobban figyelsz másokra, annál jobban benne élsz a valós világban és egyúttal annál jobban teljesíted a szeretet parancsát, ami már önmagában is egy védelmet biztosít a démoni támadásokkal, mert ők utálják az ilyet.


Természetes dolog, hogy a hívőket zaklatják a démonok, még nálunk jóval nagyobb szentek sem voltak ettől mentesek, de tudd, hoyg Istennel szemben nincs erejük. A lényeg, hoyg pihend ki magad (hogy esetleg a pszichés terhelés miatt ne legyél sérülékenyebb az ilyen "jelenségekre") és ne hagyd, hogy visszahúzzon az ellenfél az ő homályos területére. Maradj meg a tiszta, világos, egyszerű életnél. Isten segítsen!

2015. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Girgoy ***** válasza:

Na, 15-ben újrafogalmazok egy nagyon gyatrára sikerült részt.


"a mágia nem kompatibilis az (Istenhez hasonló) ember természetes gondolkodásával"


Elnézést az elgépelésekért, csak állandóan zaklat a főnököm itt mellettem, nem lehet így nyugodtan alkotni. :)

2015. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Biztos hogy nem pszichés teher!

Sajnos túl sokáig foglalkoztam én is okkultizmussal.

Esetleg tudsz valakit akivel érdemlegesen lehet erről beszélni? Katolikus vagyok, gyónás nem alkalmas idő erre.

Egyébként úgy vettem észre hogy kevés pap ért hozzá vagy nem vesznek komolyan.

2015. dec. 1. 16:35
 20/26 A kérdező kommentje:
Bp.-en :-) !
2015. dec. 1. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!