Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A karácsony keresztény vagy...

A karácsony keresztény vagy pogány ünnep?

Figyelt kérdés
Tudjuk hogy Jézus nem decemberben 25-én született. Akkor miért kell ezen a napon ünepelni? Ez a téli napforduló ami egy pogány ünnep volt, konrétan a napisten ünnepe. Ezt tudja az egyház is, de miért nem teszik át más napra?

2015. dec. 17. 10:29
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
A kapitalizmus ünnepe.Az éves nyereség 25%-a ekkor folyik be szinte mindenhol.
2015. dec. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
17re: meg lettem előzve, más már leírta mikor van a napforduló. Látom sértegetni nagyon tudsz, de ennyire futja. Azt már fel sem fogtad, hogy az ortodoxok karácsonyt januárban tartják, vagy szerinted akkor is van napforduló???
2015. dec. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

"Ez a téli napforduló ami egy pogány ünnep volt, konrétan a napisten ünnepe."


Tévedsz. Ez nem a nap Isten ünnepe, ez a világ egyik legnagyobb tévtanítása, és eléggé könnyű utánajárni ennek a tévedésnek. De ugye, ma már nem hallgatunk meséket, és nem ég az agyába mindenkinek, hogy "Aki nem hiszi járjon utána".


Először is, sosem létezett olyan a történelem során, hogy "Nap Isten". Olyan létezett, hogy a napot úgy tisztelték, mint az Isten e világi létezésének a bizonyítéka. Egy ajándék, amelyet azért kapott az ember, hogy soha ne feledje milyen Isten dicsőséges fénye, és hogy az életet tőle kaptuk. Hisz Isten alkotta a napot, és a nap táplálja az életet a Földön. Ezzel teljesen tisztában voltak régen is. De nem magát a fizikai napot imádták.


(Jó, oké, 1x előfordult a történelem során. Ehnaton fáraó uralkodása idején, eltöröltette az Amon hitet ("Nap kultuszt"), és helyette bevezette az Aton vallást, ami direkte a fizikai napot tette meg Istennek. Hát ez eléggé rövid életű is volt).


---


Mi az a karácsony. A magyar karácsony szó a kerecsen napjából ered. Ez a fény újjászületésének az ünnepe, és ilyenkor a kerecsen sólymot röptették. Innen ered a név.


Míg európában ezt a napot Christmass vagyis úgy is fordíthatnánk, hogy "Krisztuska" napnak hívják.


---


"Ezt tudja az egyház is, de miért nem teszik át más napra?"


Azért nem teszik át másik napra, mert hülyeség lenne áttenni másik napra. Jézus nem hallt meg, hanem él, hiszen feltámadt.


Nah, akkor kapcsold csak össze a kettőt. Ha a nap Isten e világi uralkodásának a szimbolikus megjelenése, akkor a nap- éj forduló, amikor a fény és a sötétség egyensúlyából, a fény kerül ki szimbolikusan győztesen, és egyre nagyobb lesz a világosság. Akkor vajon ennek a szimbolikája pontosan mit fog jelenteni? Hát igen, azt, hogy a fény újjá született. Ki az Isteni fény e világban, aki a Földre született? Jézus! Jézus maga a Földre született fény.


Namost, ha érted az analógiát, akkor érted azt, hogy Jézus minden évben újra és újra a fényen keresztül ÚJJÁSZÜLETIK a Földön, a szívünkben, a lelkünkben.


Persze csak azéban, aki érti és át is éli ezt az ünnepet, nem csak shoppingol.


---


Tehát összefoglalva, nem a 2000 évvel ezelőtt született Jézuskának a születésnapját ünnepeljük, hanem az idén megszülető új fényt fogjuk megünnepelni. Aminek a megnyilvánulása a Földi létezésben Jézus volt. Így az újjászülető fényt Jézusnak nevezzük. És mivel ÚJ SZÜLETÉS, és értelemszerűen az "ÚJ SZÜLÖTT" az gyermek, így nem a 30 éves Jézuskát várjuk, hanem az ÚJSZÜLÖTT, csecsemő Jézuskát.


Nem bonyolult ez :)


Csak soha ne feledd, hogy élő vallás, halott dolgokban nem hisz!


---


Anonymus

2015. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
A keresztények karácsonykor Jézust ünneplik. De a nem keresztények között is vannak, akik megünneplik. Jó esetben a szeretetet ünneplik, rosszabb esetben tartalom nélkül ülik meg.
2015. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
De, átkerült egy másik napra annak köszönhetően, hogy egy zsinaton észlelték, hogy elcsúsztak a dátumok, már nem december 24. a legrövidebb nap. Ekkor még nem csináltak semmit, hanem rögzítették a naptárat ebben az állapotban. Az igazi naptárreformra később került sor, ez lett a Gergely-naptár.
2015. dec. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

23-hoz/ kerecsen sólymot röptettek A FELKELŐ NAP FELÉ.

ha már... A felkelő Nap a feltámadó lelkünk Fény-Krisztusa.

Ezért voltak olyan nagyon gondosan tájoltak a szentélyek, az oltárra eső fény, az ablakokon bejövő fény, amely végigolvassa a freskókon az üzenenet.(pl Velemér)

2015. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Lasaan bele olvadt a kereszténységbe.
2015. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

""Tehát a napisten az maga a Sátán"

- fogd vissza magad öreg, mert röhejesen sötét vagy.


És fogadd el, hogy nem te döntöd el, ki, mit és hogyan ünnepel."


Szerintem meg pontosan képben van azzal hogy a Nap imádat mit jelképez illetve a Nap Isten az maga a Fényhozó azaz Lucifer...


Lucifer az neked Jézus, mond neked tényleg ennyi eszed van? :)


Ráadásul Katolikus létedre, mondjuk nem csodálkozok hisze a katolicizmus is egy pogány okkult vallás lett, és szépen kiforgatta Jézus tanításai nagy részét, nem ártana kutatnod egy kicsit a vallástörténelmet és a pogány szokásokat akkor talán képben lennél és nem másokat sértegetnél a tudatlanságod miatt... :)


Amúgy meg December 25.-én Babilonban és ahol a Nap imádat jelen volt pl Inkák, Mayák kultőrájában azok ezen a napon emberáldozatot tettek a Nap Istennek a Piramis tetején és erről rengeteg kódex és feljegyzés van... Szóval Boldog Karácsonyt mindenkinek... :)

2015. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

"Először is, sosem létezett olyan a történelem során, hogy "Nap Isten."


Na jólvan ez volt az a komment amitől akkorát néztem hogy majdnem kidőlt a szemem tőle, te nagyon tudatlan a Nap Isten az megjelenik még a görög mitológiában is meg az Egyiptomi, Babiloni kultúrában is...


Segítek jó..


Helios=A mindentlátó fényes Nap Istene=Lucifer=Fényhozó


Apolló=Nap Isten "ő a Napnak parancsol"=Lucifer=Fényhozó


Ré=Nap Isten=Lucifer=Fényhozó


Horus=Mindentlátó fényes Nap Istene=Lucifer=Fényhozó


Nimród=Nap Isten=Lucifer=Fényhozó


Kali=Nap Isten=Lucifer=Fényhozó ez egy Hindu istenség Shíva férje... Shíva meg a pusztítás IStennője

Érdekes mert Nimród felesége Szemiramisz szintén a pusztítás Istennője...


És még sorolhatnám, ha nem vagy képben a vallástörténettel és a pogány szokásokkal miért szólsz egy olyan témához hozzá amihez halvány fogalmad sincs?


:)


Egy antropológus telibe röhögné ezt a baromságot...


És ezeket mind kódexek alapján írtam le ugyanis Antropológiával foglalkozok mellékágon...

2015. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

"Helios=A mindentlátó fényes Nap Istene=Lucifer=Fényhozó

Apolló=Nap Isten "ő a Napnak parancsol"=Lucifer=Fényhozó

Ré=Nap Isten=Lucifer=Fényhozó

Horus=Mindentlátó fényes Nap Istene=Lucifer=Fényhozó

Nimród=Nap Isten=Lucifer=Fényhozó "


Először úgy voltam vele, hogy valami komoly választ írok, de aztán rájöttem, hogy te sem gondoltad ezt komolyan, csak viccelődsz itt.


Azért mondjuk ez a Nimród - fényhozó meg luciferi vonal eléggé keményre sikeredett :D


Ejj, és én még majdnem komolyan vettelek! :-]


De most már legalább értem az egész szabadkőműves összeesküvést ;-]


---


Anonymus

2015. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!