Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A karácsony keresztény vagy...

A karácsony keresztény vagy pogány ünnep?

Figyelt kérdés
Tudjuk hogy Jézus nem decemberben 25-én született. Akkor miért kell ezen a napon ünepelni? Ez a téli napforduló ami egy pogány ünnep volt, konrétan a napisten ünnepe. Ezt tudja az egyház is, de miért nem teszik át más napra?

2015. dec. 17. 10:29
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy komolyan vegyél mert ahhoz eléggé tudatlan vagy és kicsit sem vagy tisztában a vallástörténettel és az antropológiával... :) Ugyanis mint már említettem kódexek alapján írtam le ezeket a dolgokat, bár szerintem neked fogalmad sincs mi az a kódex hiába is magyarázom...


Már azt is bánom, hogy egyáltalán ennyi sort leírtam neked, mert úgy látszik egy kicsit sem értetted meg a dolgokat... De nem baj már hozzászoktam ehhez, a szabadkőművességhez meg nagyon is kapcsolódik pl a Nap imádat hogy ha már itt tartunk... Ők az egyiptomi kultúrát követik akkor mégis mit gondolsz főleg hogy a Vatikán és a szabadkőművesség elég sokszor használja a Nap kultusz szimbólumokat.. Ott van pl az Obeliszk a vatikáni főtéren csak nem tudom mi köze van a kereszténységhez egy pogány emlékműhöz mikor az Egyiptomból és Babilonból származik eredetileg.. :)


Na ilyen apró dolgokkal szúrják ki az emberek szemét mit sem sejtve a tudatlan embert (te is ennek áldozata vagy szintén) a szakemberek tudják és akik antropológiával foglalkoznak, hogy ezek milyen jelképek ne aggódj és a szimbolisztikát is ismerik, az átlag tudatlan ember akit még egy kicsit sem érdekel a saját vallása azzal bármit betudnak etetni... :)


[link]


[link]


[link]


[link]


Az a Napkorong Babilonból származik, érdekes hogy a Vatikáni főtéren pont ott van ez a jelkép.. Akkor miről beszélünk? :) Véletlenül nem a szabadkőművesség használja ezt a jelképet? :)

2015. dec. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

[link]


Na és erre tudsz valami ész érvet mondani, hogy mégis mi a francot keres Nimród kezében egy rénszarvas illetve egy fenyőfa? :)


Kicsit sem hasonlít a Mikulásra, hosszú szakáll, rénszarvas ,fenyőfa és még sorolhatnám Dec 25.-én van a születésnapja és mint már említettem ez egy Napkultusz rituálé volt.....


[link]


[link]


Obeliszk..


Egy két összehasonlítás..


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. dec. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Sokan, hosszú ideje már, hogy az ellenséget Lucifernek nevezik. Az elnevezés jelentése fényhozó. Ez az elnevezés Ézsaiás könyvének 14. fejezetéből kiragadott, rosszul értelmezett szöveg alapján született.


Ézsaiás 14

12. Miként estél alá az égről fényes csillag, hajnal fia!?


Holott az egész fejezet Babilon királyáról szól. Egy gúnydal. A gúnydal így veszi kezdetét:

Ézsaiás 14

4. E gúnydalt mondod Babilon királya felett, és szólsz…


Babilon királya felmagasztalta magát, holott a dicsőséget az Úrnak kellett volna adnia, mivel Ő tette oda, ahol volt. De az Úr megprófétáltatta Ézsaiással, hogy véget vet az uralkodásának, és letaszítja trónjáról.

2015. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Aham és amikor Lucifernek feláldoztak a múltban embereket a piramis tetején (tudod antropológia) és még most is csinálnak ilyeneket rejtélyes körülmények között... Számos eset volt már erre.. Akkor az mi hanem gonoszság?


:)


Na látod ilyen az mikor egyszerűbb lemínuszolni az embert ahelyett, hogy utánanéznél a dolgoknak...


De nem baj az emberiség nagyrésze tudatlan és mit sem sejtve a háttérben fogalma sincs, hogy mi zajlik...


Ajánlom a Regression c filmet ami valós történet alapján csináltak meg jövőre hozzák ki a moziban, jó szórakozást...

2015. dec. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Te úgy gondolod, hogy az utolsó válaszomban azt ecseteltem, hogy nincs sátánizmus, vagy nincs gonosz? Én azt írtam, hogy a Lucifer, azaz a fényhozó elnevezés, illetve az, hogy a sátán, mint fényhozó egy rossz értelmezés szüleménye. Maga a Biblia nem említi, hogy sátán fényhozó lenne. Tehát a Lucifer név helytelen. Ennyi.
2015. dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

még szerencse, Mátrix elvtárs, hogy csak "mellékágon..." foglalkozol szellemi dolgokkal

nagyon-nagyon el vagy tévedve...

2015. dec. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

A Satan szó a Saturnus-ból... A Szombat is egy rituálé nap volt mivel Saturday szintén a Saturnus szóból ered.. A vasárnap is az volt mivel az meg a Nap Isten napja Sunday benne is van a nevében és nem véletlenül piros betüs ünnep, hogy ha már itt tartunk.. Ha már nyelvészkedni is szeretnénk... A Szaturnalizmus bolygó imádattal a Szaturnusz imádatával hozható összefüggésbe és az egyik legősibb vallás, amiből aztán áttértek a Nap imádati ceremóniákra így hát így lett Satan-ból Lucifer azaz a Fényhozó Nap Isten...


Ennyi röviden a történet, tehát egy és ugyan arról beszélünk... Az okkult szimbólumok meg magáért beszélnek, amúgy meg az új Star Wars filmben a Sith lovagnak egy fordított kereszt a lézerkardja és ez is biztos teljesen véletlen és nem függ össze, pedig nagyon össze függ a Star Wars univerzum a valósággal csak szimbólukus értelemben...


[link]


[link]


A Halál Csillagot pl a Szaturnusz egyik holjdáról mintázták, de erről gondolom fogalmatok sincs, és ez is biztos teljesen véletlen....


:)


Csak azt ne mondjátok, hogy ez véletlen és nincs jelentősége...

2015. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kell Ésaiás 14-et "rosszul kiragadott" szakasznak minősíteni. Nyilvánvaló, hogy ott Sátánról van szó.
2015. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

A szaturnusz római elnevezés, a sátán héberül van, és a jelentése ellenség. Semmi köze egymáshoz.


Ézsaiás 14 mrg egyértelműen babilon királyához intézett gúnydal, mivel ez szó szerint így van leírva, és ha nem csak egy kis részt ragadnánk ki, akkor egyértelműen látható a szövegkörnyezetből is.

2015. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Jól van, és a Halál Csillaghoz használják a filmben a Nap energiáját.... Ez teljesen véletlen és semmi köze ezekhez a dolgokhoz... Főleg, hogy a Sith nagyúr a háttérben tevékenykedik a galaxisban a két birodalmat összeugrasztva közben ő a nagy probléma forrás... :) Na jó hagyjuk is tényleg mert ez már menthetetlen....


Egy filmbe ennyi szimbólumot becsempésznek és ti meg észre sem veszitek, ha nem tünt volna fel én is ezt érzékeltettem a kódexekkel, amiket belinkeltem...


Nem értem emberek miért nem akarják megérteni a dolgokat... Ilyen baromságokkal foglalkozol, hogy a Szaturnusz római elnevezés, kit érdekel ilyenkor? :) Mikor logikus dolgokat hozok fel ezekhez? :)

2015. dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!