Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha gondolatban imádkozok...

Ha gondolatban imádkozok Istenhez, azt is hallja?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 01:15
1 2 3
 11/22 Roland G. ***** válasza:
92%
A legjobb,ha hallható módon imádkozol,de ha pl munka közben a szívedben mondasz imát úgy,hogy nem hallja senki más,azt is meghallgatja,feltéve ha hittel imádkozol.
2016. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

@ Roland G.


"A legjobb,ha hallható módon imádkozol" - Nincs olyan hogy legjobb, mindegyik jó. Viszont ha hallható módon, akkor elsősorban énekelve, és nem prózában. :)

2016. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Igen, tudja gondolatainkat, ismeri szívünk szándékait és

végtelenül szeret minket...

2016. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Isten érti minden gondolatodat. De a hatékony ima az, amit legalább olyan hangosan mondasz el, hogy te halljad a füleddel. Hatékony ima az, amire válasz is érkezik Istentől. Nem véletlen, hogy a zsoltárok rebegésről, szóról, kiáltásról, zengedezésról beszélnek, nem pedig gondolatok suhanásáról.



"Mert számon kéri a kiontott vért, megemlékezik rólok, nem feledkezik el a szegények kiáltásáról." (Zst 9,13)


"Hívtalak én, mert te felelhetsz nékem, Istenem! Hajtsd hozzám füledet, hallgasd meg az én beszédemet." (Zst 17,6)


"Szükségemben az Urat hívtam, és az én Istenemhez kiáltottam; szavamat meghallá templomából, és kiáltásom eljutott füleibe." (Zst 18,7)


"Az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak kiáltásán" (Zst 34,16)


"Halld meg Uram az én könyörgésemet, figyelmezzél kiáltásomra, könyhullatásomra ne vesztegelj; mert én jövevény vagyok te nálad, zsellér, mint minden én ősöm." (Zst 39,13)


"Várván vártam az Urat, és hozzám hajolt, és meghallgatta kiáltásomat." (Zst 40,2)


"Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire." (Zst 54,4)


"Hallgasd meg, oh Isten, az én kiáltásomat; figyelmezzél az én könyörgésemre." (Zst 61,2)


"Elfáradtam a kiáltásban, kiszáradt a torkom; szemeim elbágyadtak, várván Istenemet." (Zst 69,4)


"Uram, hallgasd meg az én imádságomat, és kiáltásom jusson te hozzád!" (Zst 102,2)


"Éneklek az Úrnak egész életemben; zengedezek az én Istenemnek, amíg vagyok! Legyen kedves néki az én rebegésem; örvendezem én az Úrban" (Zst 104,33-34)


"Beteljesíti az őt félőknek kivánságát; kiáltásukat meghallgatja és megsegíti őket." (Zst 145,19)

2016. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Isten olvas a szívekben, tehát a gondolataidat is érti. Igaz, hogy sokan imádkoznak hozzá, de Isten végtelen, mindentudó és mindenható.

Amikor Sámuel anyja csendben, csak ajkait mozgatva imádkozott bánatában, azt is meghallgatta Isten, és született Sámuel.

2016. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de a szívek értése és az ima meghallgatása két dolog. Anna a Szent Sátornál, a Sekina közvetlen közelében imádkozott hangtalanul. Dánielnek huszonegy napig kellett imádkoznia és böjtölnie is, hogy válasz érkezzen az imájára, pedig az angyal bizonysága szerint az első pillanatban meghallgatást nyert. Ha azonban húsz nap után feladta volna, akkor soha nem ért volna el hozzá Isten válasza.
2016. jan. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Isten minden imát hall, amit a Fián keresztül intéznek hozzá.
2016. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"soha nem ért volna el hozzá Isten válasza"


Itt a titok nyitja :) Nem azért kell hangosan imádkozni, mert csak akkor hallja, hanem azért, mert MI akkor halljuk és ha kiöntjük neki a szívünket, az NEKÜNK jó, hisz ő már tud mindent. Beszélgetni vele csodálatos.


Ugyanakkor ha egy siketnéma testvér imádkozik, akinek nem jön ki hang a torkán, akkor őt ne hallgatná meg? :) Debizony... viszont neked van hangod, használd, hogy a szellemed is hallja.

2016. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Jezus azt mondta mikor imatkozto menjetek be a belső szobatokba es ott imatkozatok es az Atyatok meghalgat nyilvan.Nem mint az irastudok akik hosszan imatkoznak a piactereken.Igy tehat magunkban is imatkozhatunk a Teremtőnkhöz a mi Istenünkhö.
2016. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

18: Akiket siketnémáknak neveznek, azoknak néhány kivétellel bizony kijön a hang a torkokun, bár nem hallják. Nem szeretik, ha némának nevezik őket, mert mi is a némaság értelme a csendben?

Viszont Isten azt a némát is meghallgatja, aki nemcsak beszéddel nem imádkozhat, hanem látható jelekkel sem, mert súlyosan mozgássérült is.

2016. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!