Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretik, vagy...

Miért nem szeretik, vagy nézik le a vallásos embereket?

Figyelt kérdés

2016. jan. 14. 19:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%

mert van aki pld olyannal találkozik beszél mint pld a 7 válaszoló írja.

Neki pl még az is bűn volt, hogy festem a hajam mert isten nem ilyenre teremtett stb..

az ilyen vallásos emberek elfeledik azt amit Jézus tanított,ne ítélj hogy ne ítéltessék.

és vannak vallások melyek félre értelmezik Isten igéit.

de vannak vallásosok akik egyáltalán nem ilyenek és próbálnak Jézus és Isten tanai szerint élni.

ezeket mind egy kalap alá veszik,és általában ezért minden vallásos embert le is hülyéznek.

sőt vannak akik nem is ismerik a vallásosokat,és azt hiszik hogy bármit akarnak csak mormolnak egy két imát és várják a sült galambot.


mielőtt bárkit is lenéznénk,vagy meg ítélnünk,előbb ismerjük meg emberileg.

és ne csak azt mondjunk hogy pld te vallásos vagy?

igen? akkor te is csak egy hűje vagy.

vagy ép ateista?na akkor irány a pokol.

tehát ismeretlenül ne ítélkezzünk.

2016. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
25%
igen, heródes jézust akarta megölni, már biztos, az újszövetségben volt, de jézus életben maradt, ahogy a ószövetségben mózes is életben maradt, mi a kettő közötti összefüggés, tanulság, te hogyan értelmezed a történet szerint, a vallásos ember értelmezési tartománya mennyire szabad? mint az iskolában a verselemzés, megtanuljuk a költő életét, lejegyzeteljük, ahogy a tanár elmondja, következtetünk és aztán szólhat amiről akar? vagy eljut a gyerek agyáig pár vers, pár cselekedet, egyéni értelmezést feltételezve, ami nem feltétlenül destruktív
2016. jan. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
engem például a tízparancsolatban is kijavított egy hitgyülis, holott jól tudtam, hogy mózes a hegyi beszédben istennel való találkozása közbeni találkozás során kapta a tízparancsolatot, melyet aztán lefordítottak, nem értem, hogy aki hiszi az istent, az miért javít ki olyan dologban valakit, aki tájékozott, miért nem a negatív értelmezéssel bíró bibliahívőket igazítja el?
2016. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
30%

Csak azért, mert valaki vallásos, azért nem nézik le.


Az Ősrobbanás modell kidolgozója, Georges Lemaître, is vallásos volt, hiszen felszentelt katolikus pap volt, mégis nagy tekintélye van.


A probléma itt a fundamentalistákkal van. Azok ugyanis annyira bele vannak betegedve a vallásba, hogy olyan marhaságokat prédikálnak, hogy a világ 6000 éves, és harcolnak a tudomány ellen.


Az ilyen emberek rendkívül ostobák, és buták, és mivel ezen nem akarnak változtatni ezért nézik őket le.

2016. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 KZitus ***** válasza:
43%

Szia


Mert másként gondolkodnak....

2016. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

Mivel ők nem így nőttek fel, ezért számukra ez nagyon hasonlít arra, mintha egy képzeletbeli barátunk lenne. Nem tapasztalták meg az ottani közösség erejét. Azt gondolják, hogy aki vallás csak Isten imádásáról szól. Ez való igaz, de e mellett megismerünk embereket is, barátokat szerezhetünk az egyházközségben, akikkel természetesen nem csak a templomba találkozhatunk....

Ha belegondolunk abba, hogy mi is a tíz parancsolat?! VAlójában megmutatja azt, hogy hogyan kell élni, hogyan legyünk ,,Jók,, . Sok mindent kapunk a vallás által, amit sokszor észre se veszünk. Ezek a dolgok pedig nem olyanok, amik csak a vallásos embereknek kellenek.

Lehet, hogy írásom kicsit fura, túl leegyszerűsítettnek tűnik. Célom az, hogy az előtérbe hozzam azokat a dolgokat, amire nem gondolnak a vallásos emberek, hiszen nem ezekért mennek a templomba: Ministrálásnak köszönhetően nem fogunk félni olvasni, beszélni, mozogni tömeg előtt. Pásztorjátékokon való szereplés bevezet minket a színjátszás világába. Gitáros kórusokat, zenekarokat hozhatunk létre, így a fiatalok benne lehetnek egy ,,bandában,, . Lesz hol játszani, nem veszik hiábavalóvá a hangszeren tudás. És még sorolhatnám tovább..

ISmétlem: Nem az a célom, hogy bemutassam azt, hogyy a vallásos emberek nem az Istennel való találkozás miatt járnak misékre, egyházközségi alkaalmakra. Hanem az, hogy vegyük észre azt is, hogy olyan értékeket is kaphatunk ez által, ami minden ember életébe szükséges.

16/F

2016. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
28%
én vörösre festettem a hajam, de nagyon megváltozott a szerkezete, mitől tűnik csajosabbnak, vagányabbnak?
2016. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

1, A valóságot ők máshogy értékelik, mint egy nem vallásos;

2, Szeretnék a tanításaikat mindenkivel elfogadtatni;

3, Ők is lenézik a tőlük eltérő nézetű embereket, csak burkoltabban;

2016. jan. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%
a vallásos ember hogyan érezteti, ha valakiket, vagy valamiket lenéz? találkozott-e már valaki olyan emberrek személyesen, aki megdöbbentően olyan volt, mint jézus krisztus, vagy írt- e már az élet olyan élethelyezetet, ami hasonlított az ószövetség lényegére, hogyan magyarázná meg egy hívő egy kisleánynak, vagy egy kisfiúnak, hogy a hit a jó dolog, nem kell félni attól
2016. jan. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
72%

Ez szerintem nem igaz.

Én is vallásos (zsidó) emberke vagyok.


A vallásosság és a fanatizmus/fundamentalizmus között érdemes különbséget tenni.


Üdv!

2016. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!