Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinál Isten a teremtésen...

Mit csinál Isten a teremtésen kívül?

Figyelt kérdés
2016. jan. 16. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Néha megejtenek egy szűzlányt, hogy az megszülje a Megváltót.
2016. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Röhög a gyakori kérdésein, és sír a válaszain. :D
2016. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megvakarta a hátát.

Kért egy gyrost hagyma nélkül.

stb

2016. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Semmit, mert nem létezik.
2016. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kakil.
2016. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, ha valaki normális választ tudna adni.
2016. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbál úgy tenni,mintha nem létezne.Sikerrel.
2016. jan. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szégyenkezik az említett tette miatt.
2016. jan. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Érdekes kérdést tettél fel.

fontos részlet a kérdéseddel kapcsolatosan:

A Mózes első könyvének első fejezetéből megtudhatjuk, hogy Isten hat jelképes nap alatt készítette elő a földet, hogy emberek lakhassanak rajta. Minden egyes teremtési időszak végét a következő szavak jelzik: „Így lett este és reggel” 1Móz 1:5, 8, 13, 19, 23, 31. Ám ezeket a szavakat nem találjuk meg az 1Mózes 2:1–3-ban, ahol a hetedik napról olvashatunk.

Ez azt mutatja, hogy a hetedik nap, vagyis Isten nyugalmának a „napja” még tartott i. e. 1513-ban, amikor Mózes első könyve íródott. Vajon még mindig tart Isten nyugalmának napja?


Két okunk is van arra, amiért azt mondhatjuk, hogy a hetedik nap még az i. sz. első században is tartott. Először is Jézus szavai utalnak erre, amelyeket az ellenségeinek mondott, akik azért bírálták őt, mert sabbaton gyógyított, és ezt ők egy fajta munkának tartották. Az Úr Jézus ezt mondta nekik: „Az én Atyám mindmostanáig folyton munkálkodik, és én is folyton munkálkodom” Ján 5:16, 17. Mit akart ezzel mondani? Jézust azzal vádolták, hogy sabbaton munkát végez. Jézus így érvelt: „Az én Atyám mindmostanáig folyton munkálkodik”. Valójában Jézus ezt mondta a bírálóinak: „Az Atyám és én ugyanazt a munkát végezzük. Mivel az Atyám folyton munkálkodik az évezredeken át tartó sabbatján, akkor nekem is megengedhető, hogy sabbaton is munkálkodjak.” Jézus ezzel arra utalt, hogy az ő napjaiban még tartott a hetedik nap, vagyis az a nap, amelyen Isten megnyugodott a földön lévő teremtési munkájától.

Az 1Mózes 2:3–ból ez derül ki: „Isten megáldotta és megszentelte a hetedik napot”. Ezt a napot Jehova „megszentelte”, azaz elkülönítette arra a célra, hogy véghezvigye a szándékát. A szándéka az volt, hogy engedelmes emberek töltsék be a földet, akik majd gondját viselik annak, és a rajta lévő összes élőlénynek 1Móz 1:28. Azért, hogy ez megvalósulhasson, mind Jehova Isten, mind Jézus Krisztus – aki „Ura a sabbatnak” – „mindmostanáig folyton munkálkodik” Máté 12:8.


Azon munkálkodik mind Isten, mind Krisztus, hogy Isten akarata megvalósuljon itt a fföldön. A Jelenések könyve szerint ebben az angyalok is támogatják őket és az embereket.(14:6,7)

2016. jan. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Két okunk is van arra, amiért azt mondhatjuk, hogy a hetedik nap még az i. sz. első században is tartott.


- És van okunk, amiért nem:

"A hetedik napra befejezte Isten a munkáját, amelyet végzett, és a hetedik napon megnyugodott minden munkától, amelyet végzett"

- Ez mintha ellentmondana a gondolatmenetednek.

2016. jan. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!