Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetséges a párkapcsol...

Hogyan lehetséges a párkapcsolat megélése tisztán (évekig)?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 éves lány vagyok, a barátom 18. Már több, mint egy éve együtt vagyunk. Elég sok nehézséget okoz a tisztaság. És a házasság még legalább 5-6 év múlva esedékes. Tudnátok tanácsot adni?

Köszönöm!

(Az olyanok ne írjanak, akik ezt az egészet értelmetlennek és hülyeségnek tartják. Köszönöm!)



2016. jan. 20. 19:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
54%
Pedig a szappan tényleg nem drága. Szomorú, ha szerinted a szerelmed bemocskol és kevesebbé tesz.
2016. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
49%

Hát, ha mindenáron tönkre akarod tenni az életedet, és egy fiatalkori válással tetézni a bajaidat, akkor nagyon egyszerű:


Szoríts aszpirint a térdeid közé.


Tényleg nem értem, ez miért jó. Sem erkölcsileg, sem teológiailag nem lehet mellette érvelni, és a felvilágosult vallási vezetők sem szoktak.

2016. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 1. és 2. válaszoló! Ti funkcionális analfabéták vagytok?


A kérdező világosan leírta: "Az olyanok ne írjanak, akik ezt az egészet értelmetlennek és hülyeségnek tartják. Köszönöm!"

2016. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
65%

Kedves harmadik válaszoló!


Ha nem tetszik, szó nélkül hagyod, de mivel humanista vagyok, akkor is kötelességemnek érzem, hogy legalább két mondattal megpróbáljam elérni, hogy egy ember ne tegye tönkre az egész életét 15 évesen. Tudom, hogy ezt nehéz lehet megérteni, de kíséreld meg.

2016. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 3.

Nem azt tartom negatívnak, ha valaki vár a szexualitással, mert nem érzi magát elég érettnek, esetleg bizonytalan, vagy szeretne elsőnek és utolsónak szeretkezni az egyetlen párjával, ezért jobban meg karja ismerni...Nem a hűséggel és monogámiával van bajom.

Hanem azzal a káros, beteges kijelentéssel, hogy a szex tisztátalanná tesz. Hogy aki nem száz már kevesebbet ér. Hogy a test beszennyezi a lelked. Hogy a szeretetből fakadó vágyakat lucskosnak és elítélendőnek tartjátok. A szexualitást meg csak úgy megtűritek házasságban, mint a szükséges rossz.

2016. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
49%
Valahogy a tisztaság szótól elborul az agyam. Lehet, hogy azért, mert én vagyok a sátán és úgy érzem, hogy egy ember nem lehet tiszta?
2016. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat, bár sokkal előrébb nem jutottam.

Lucifer, a szex a házasságban sem szükséges rossz. Isten egyik legszebb ajándéka. De én úgy gondolom keresztényként, hogy a házasságban van a helye.

Igazatok van, a tisztaság nem a legjobb kifejezés, mert a szex nem mocskol be. Bár én ezt használom, ehhez szoktam hozzá.

2016. jan. 20. 20:50
 8/42 anonim ***** válasza:
26%

16 évesen azzal kellene foglalkoznod, hogy lazán élj, szeretkezz sokat, de Te a házasságon agyalsz!

Menthetetlen vagy!

A tisztaság megőrzésének titka hogy nem pofázunk az elkövetett ocsmányságokról!

És ez nem cikizés, és poén!

F/60

2016. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
61%

Amúgy bocsánatot kérek tőled. Igazából én is mindig hűséges lányt kerestem és örül, ha van még ilyen. Remélem boldogok lesztek!

Az egész csak döntés kérdése. A boldog párkapcsolat nem csak a szexről szól. A hiánya okozhat erős kísértést. De az csak döntés kérdése, hogy meddig mentek el az ölelésben, csókban stb... Ha nem tartod helyesnek, akkor tudod miért és nemet tudsz neki mondani. De a maszturbálást is ugyanolyannak veszi néhány egyház, mint a szexet. Ha van közös programotok, jobban el leeht terelni a figyelmet.

2016. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
78%
Nézd, én katolikusnak vallom magam (Bár mivel tudományos pályán vagyok, azért ebben van jó rész agnosztikusság is, a kettő simán megfér egymás mellett), igyekszem úgy élni az életemet, hogy a cselekedeteim nagyjából fedjék azt, amit véleményem szerint egy jóságos isten elvárna az emberektől, és hogy a nap végén tükörbe tudjak nézni, (Bár lehetne amellett érvelni, hogy ezek olyan alap dolgok, amiket vallástól függetlenül minden erkölcsös embernek követnie kellene) mégis azt mondom, hogy ez baromság. Gyakorlati haszna semmi, viszont hatalmas esély van rá, hogy a házasság után kiderül, hogy szexuálisan semennyire nem passzoltok össze, és válás lesz a vége két éven belül. Vagy annyi sem. Én úgy gondolom, hogy Isten célja az, hogy boldogok legyenek az emberek, és akárki akármit mond, szexualitás nélkül nem létezhet jó párkapcsolat, pláne nem 5-6 évig. A szexualitás a PÁRkapcsolat alappillére, ha az nincs, akkor nevezhetnéd barátságnak is akár. A vallásosságot is többféleképpen lehet megélni. Megélheted értelmetlen, bigott módon, úgy, hogy közben tönkreteszed vele a saját életedet, és megélheted modern, pragmatikus módon, úgy, hogy törődsz a saját boldogságoddal, és emellett felhasználod azokat a tanokat, amelyek tényleg erkölcsös, értékes emberré tesznek valakit. Egyébként a jelenlegi pápa is hasonló állásponton van szerencsére, elég felvilágosult irányba akarja vinni a dogmatikát, amennyire én látom.
2016. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!