Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi?

Kedves Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés

Felsorolnátok pár dolgot, ami szerintetek egyházatokban meg kellene ujítani és helyreállítani! Egy pár "gyengeség", amit Jehovának helyre kellene állítani avgy világosságot adni azon a területen!

Elsősroban értelmes hozzászolásokat várok, nem bibliai versek tömkelegét, sem Jehova Tanúi ellenes kirohanásokat.

Köszönöm



2016. jan. 23. 21:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Akos a szekta megnevezest arra a vallasra vagy csoportra mondjak" amit Isten ker es nemadunk,es amit nem ker es adunk.Ugyanis Isten akarataval nincs öszhangban.Az első szektas Adam es Eva volt mert levaltak Istentől.Utana 24000 szekta es 6000 vallas jött letre.Ezekből csak az az igaz melyik betartsa Isten törvenyet.
2016. febr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Ákos13 ***** válasza:
100%
És ezek pont ti vagytok, Jehova Tanúi? :D Ezen most nagyot nevettem! Senki nem tartja be Isten törvényeit, mert nem igazán tudjuk, mik azok. Legfeljebb a Bibliában leírt dolgokat követhetjük, de ki tudja, hogy azok valóban Isten parancsai vagy esetleg csak ember alkotta törvények? Amúgy meg ti még a Bibliát is indokolatlanul sokszor írtátok át! Rosszabbak vagytok az egyházatyáknál, ők legalább csak néhány helyen nyúltak bele az evangéliumba, inkább kihagytak más fontos könyveket, mondván, hogy azok nem "Istentől ihletettek"! A lényeg, hogy ti még akkor sem Istent követitek, ha a jelenleg ismert Biblia minden szava igaz.
2016. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Isti.Akoshoz/Nemtudom honan veszed a bibliakban levő külömbsegeket.Lehet,hogy nemolvastal össze több forditast.En olvastam a katolikus Szent Istvan Tarsulatot,Bekes Dalost,Karoli Gaspar,Ujvilag forditast de külömbseg nincs benük egy az egyebe talalnak.Ugy lehet hibat kapni benük "a nyuszit azert üssük mert nincs sapka rajta es ha van akkor azert.
2016. febr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
13-hoz.Anyit szeretnek megjegyezni Jehova Tanui elmenek hazrol hazra predikalni az örömhirt mint Jezus es követői is de senkire nem eröltetik ra a szentirasi alapelveket mert mindenki maganak all vagy esik.Ahogy te mondod "nem füznek" be senkit.
2016. febr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ákos13!


"...a szervátültetés és vérátömlesztés engedélyezésére egyházunkon belül..."


Csakhogy tiszta legyen a dolog én nem vagyok Jehova tanúja de ismerem őket igen csak jól!


[link]


A szervátültetés az engedélyezve van a tanúknak!

A vérátömlesztés felhasználása az nem engedélyezett a tanúknál azonnali kiközösítés is járhat érte. Viszont erre az esetre nincs egyértelmű bibliai ige. Így pontosabb lenne ezt lelkiismereti kérdésnek tekinteni a Vezető Testület részéről. De ők nem így látják ezt a dolgot. A vértől való tartózkodás viszont teljesen Biblikus és egyértelmű hogy a keresztények ne fogyasszanak vért. Viszont az erre vonatkozó kiközösítési szabályt megint csak nem támasztja alá a Biblia!


"Senki nem tartja be Isten törvényeit, mert nem igazán tudjuk, mik azok. Legfeljebb a Bibliában leírt dolgokat követhetjük, de ki tudja, hogy azok valóban Isten parancsai vagy esetleg csak ember alkotta törvények?"


Ákos! Én nem vagyok tanú mint ahogyan már említettem fentebb!

De igen is tudjuk hogy mik Isten törvényei! Melyek azok az uralkodók akik megparancsolták a népüknek hogy szeresség ellenségeiket? Egy ember tényleg parancsba adna ilyet? Szerinted meddig maradna hatalmon? S csak egy dolgot említettem Isten törvényeiből. Nagyon is jól tudjuk hogy ezek nem emberi törvények!


"Rosszabbak vagytok az egyházatyáknál, ők legalább csak néhány helyen nyúltak bele az evangéliumba, inkább kihagytak más fontos könyveket, mondván, hogy azok nem "Istentől ihletettek"! A lényeg, hogy ti még akkor sem Istent követitek, ha a jelenleg ismert Biblia minden szava igaz."


S mond csak melyek is azok a részek amiket átírtak az egyházak? Vagy mit is hagytak ki a Bibliából? Milyen fontos könyvek azok és miért fontosak?


De hogy a kérdésre is válaszoljak!


A tanúknak nem az Őrtornyot kellene hirdetniük meg a JW.org honlapot, hanem az Úr Jézus Krisztust meg azt hogy ő általa van a bűnbocsánat! S hogy nem egy szervezet közvetít Isten és ember között hanem Jézus!

Ezen kívül el kellene törölni a keresztelkedési kérdések alkalmával azt a részt ami szintén a szervezetre vonatkozik mert az teljesen írás ellenes. Egy szervezetre keresztelkedni. Semmi nem támasztja alá ezt a szokást, gyakorlatot! Ez az emberek becsapása mert olyanra veszik rá őket amit Jézus sohasem tanított!

Ő azt tanította hogy: Máté 28:19 Menjetek el azért, és tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében.


Ennyi és nem több. Nincs szervezet amire keresztelkedtek volna. Nem azonosították őket egy szervezet tagjaként!

2016. febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Ákos13 ***** válasza:
0%
13-asnak: "Nemtudom honan veszed a bibliakban levő külömbsegeket." A Károli vagy a katolikus bibliában hányszor olvasható a Jehova név? És a Szent Szellem? És vajon mi alapján vetitek el a homo usia tant, és mondjátok, hohy Jézust oszlopra feszítették és egy angyal, ha nem az Új Világ fordítás alapján? Márpedig ezen hitelvek nem egyenlők a többi egyházban tanított dogmákkal.
2016. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Ákos13 ***** válasza:
0%
"mert mindenki maganak all vagy esik.Ahogy te mondod "nem füznek" be senkit." Látod, ez nagyon helyes, ne is tegyétek. De azért ha szeretnéd, megosztom egyik ismerősöm véleményét a Tanúkról: az amerikai zsidók hozták létre ezt a szervezetet, hogy elszívják a keresztény egyházak híveit. Nem tudom, honnan gondolja, hogy ti ilyesmit tennétek. Biztos azért, mert nem akarta néhány bigott fanatikus Tanú megtéríteni, ugye?
2016. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Ákos13 ***** válasza:
0%
Off: Vidiripi: szerintem igencsak hiányzik a Bibliából a többi, apokrifnak minősített evangélium. Én azért azokra is kíváncsi lennék. Honnan tudjuk, hogy nem pont a gnosztikusok értesültek jól Krisztusról? Csak azért kihagyni őket a Szentírásból, mert eltérnek a négy "ihletett" evangéliumtól, szerintem nem vall éppen alapos munkára. Vagy mégis? Netán el akartak titkolni valamit az egyházatyák? Netán az apokrifek megdöntötték volna azt a rendszert, amit a 4. századtól kezdve építgettek a rómaiak? Jó kérdés, nem? És mitől lesz pont az a négy evangélium az ihletett? Azok talán nem évtizedekkel Jézus után íródtak, és nem mondanak ellent egymásnak több helyen?
2016. febr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
47%

Vidiripi


Ákos!


A helyzet az hogy már nem egyszer felhozták a apokrif iratokat! Kíváncsi vagy rá akkor miért nem olvasod el? Ugyan is képzeld el hogy fent maradtak ezek az iratok.


"Honnan tudjuk, hogy nem pont a gnosztikusok értesültek jól Krisztusról?"


Miben tér el a gnosztikus értesülés Jézusról? Bár gondolom erről akkor tudnál nyilatkozni ha olvastad volna a gnosztikus írásokat. De kíváncsi vagyok írd meg hogy mire is gondolsz de pontosan!


"Csak azért kihagyni őket a Szentírásból, mert eltérnek a négy "ihletett" evangéliumtól, szerintem nem vall éppen alapos munkára. Vagy mégis?"


Miért ne vallana alapos munkára. Megjegyzem hogy napjainkban is létezik olyan Biblia amelyikben több könyv van mint egyéb fordításokban. (katolikus fordítás)

Miben térnek el egymástól ezek az iratok? Megvizsgáltad?


"Netán el akartak titkolni valamit az egyházatyák? Netán az apokrifek megdöntötték volna azt a rendszert, amit a 4. századtól kezdve építgettek a rómaiak? Jó kérdés, nem? És mitől lesz pont az a négy evangélium az ihletett? Azok talán nem évtizedekkel Jézus után íródtak, és nem mondanak ellent egymásnak több helyen?"


Hogy el akartak e titkolni valamit azt én pontosan nem tudhatom. De azt tudom hogy jóval a kanonizáció után magát a Bibliát tilos volt közembereknek birtokolni. Vajon miért? Miért nem lehetett szabadon birtokolni. Miért nem kezdték el korábban nemzeti nyelvekre lefordítani?

Nekem is rengeteg kérdésem van. S még valami miért akarták egy időben elpusztítani az Írásokat? S nem csak az apokrif írásokat hanem azokat is amelyek ma a Bibliát képezik. Mindet el akarták pusztítani. Egyiket sem sikerült. Az apokrif iratok is maradtak annak ellenére hogy az egyháznak nagyon nagy hatalma volt. S ez vitán felül áll!

De igen Jézus után íródtak. Ennek ellenére még sem találhatsz olyan korabeli szövegeket ahol azt fejtegetnék hogy milyen eltéréseket tartalmaznak ezek az írások. Miért nincs kritika vagy támadás ezen iratok ellen az adott történelmi kórból? Az apokrif az fent maradt a tiltott vagy titkolt a kritika az meg nem? Akkor hogy van ez? Az a baj hogy csak kérdések vannak konkrétumok meg nem. De hasonlítsuk össze írj konkrétumokat az apokrif iratokból! Vizsgáljuk meg!

2016. febr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Ákos13 ***** válasza:
0%
Amennyit az apokrifekről tudok, azt mind Avatara előadásaiból. Ő olvasta az összeset, és azt mondta, hogy reinkarnációs utalások vannak benne, valamint Jézus istennek nevezi az embereket is. És persze olyan is van, amelyik Jézus feltételezett indiai útjáról ír, vagy éppen gyerekkoráról. Ott van Júdás evangéliuma is, abban Jézus és Júdás párbeszédeit olvashatjuk, és Tamás evangéliuma, melyekben vannak szintén elég érdekes kijelentései Jézusnak. Ez egy rövidített előadás, meghallgathatod, ha érdekel. [link]
2016. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!