Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy a hivők...

Miért van az hogy a hivők sokszor saját tesoiknak tesznek keresztbe? Hivők válaszoljanak

Figyelt kérdés
Mondok egy példát. Van egy kupakgyűjtési szolgálatunk. Abbol áll hogy a gyülekezeti tagok egy része behoz kupakot mi azt zsákoljuk tároljuk majd tonna esetén eladjuk. Ebből a pénzből gyülekezeti célokat támogatunk. 8 éve kezdtük. Vezetői engedélyekkel több helyről. De nem értem miert: az egyik szolgálati ág vezetője nem engedi h oda pakoljunk ahova eddig, mert azt mondta büdi volt egy zsák. Miert nem azt mondta h vigyazzunk? Aztan h ami kupak el van hagyva azt kidobjak. Miert?? Aztan tegnap közölte az az ágazatvezető hogy zsákot sem fog adni és eddig se adhatott volna mondom 8 évről beszélek!! Mert az a gyülekezeté és lopás. Na most nem vagyok a gyülekezet tagja? Nem gyülekezeti szoli?? Felhivtam az aki a zsákokat veszi. Azt mondta lássuk be hogy ők nekik semmi bevetelük nincs a mi kupakgyűjtésünkből. Miert, a másik agnak van?? Aztan a tarhelyünkre mondjak hogy szolni fognak emelt szintű vezetőknek h a buszos soföröknek legyen wc helyiség. A tárhelytől husz méterre van a gyülekezeti wc! én mindig a legkisebbeknek is segietk sose mondom h valami értéktelen ami az Úr munkáját támogatja erre ezt kapom? Mit tegyek??
2016. jan. 24. 10:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a Példabeszédek könyve ezt mondja: AKI TANáCCSAL éL, BÖLCS AZ

továbbá ezt is: A MEGMARADáS TANáCSOSOK SOKASáGA áLTAL VAN

Ne ítélkezz akkor a kérdés kiírását illetően sem mert ennek a hátterét sem ismered!

2016. jan. 24. 13:17
 12/15 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek szolt
2016. jan. 24. 13:19
 13/15 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy nem fog tetszeni a válaszom. Melyik részével van gond? Hogy senkinek sincs joga véleményt mondani, míg a másik fél verzióját nem ismerjük, vagy az a része, hogy ez így elég gyerekes, hogy interneten hisztizel, csak mert nem tudod élő emberekkel megoldani a velük támadt nézeteltérést, így csak azért, hogy úgy érezd igazad van, egy arctalan-névtelen fórumra kiírsz egy saját nézőpontból lévő történetet és relatív elvárod,hogy körbe legyél sajnálva, de minimum a saját gyülekezeted általad utált tagjait szapulja egy rakás ismeretlen.

Majd ha nem ez történik, azonnal behisztizel és bibliai igével alátámasztva duzzogsz tovább.


Ha arra van eszed, hogy ezt megtedd, akkor legyen eszed arra is, hogy személyesen képes vagy elintézni ezeket a konfliktusokat.

2016. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A tanács kérése akkor nevezhető bölcsnek, ha bölcsektől érdeklődik az ember. A GYK olyan, mint a Mónika Show, így az itteni tanács olyan, mint a tengerbe vetett gyalom, ha bibliai hasonlattal akarunk élni. A Biblia pedig rendelkezik a vitás kérdésekről. Jézus mondja: "Ha pedig a te atyádfia vétkezik ellened, menj el és dorgáld meg őt négy szem között: ha hallgat rád, megnyerted a te atyádfiát; Ha pedig nem hallgat rád, végy magad mellé még egyet vagy kettőt, hogy két vagy három tanú vallomásával erősíttessék minden szó. Ha azokra nem hallgat, mondd meg a gyülekezetnek; ha a gyülekezetre sem hallgat, legyen előtted olyan, mint a pogány és a vámszedő." (Mt 18,15-17)


Az lenne bölcs, ha a gyülekezet pásztorától érdeklődnél, és követnéd az instrukcióit. Lehet, hogy ami nyolc éven keresztül működött, ma már nem a Szent Szellem vezetése, és váltani kellene, de az is lehet, hogy nem erről van szó, hanem azoknak, akik keresztbe tesznek neked, arra lenne szükségük, hogy a pásztor nyakon vágja őket a botjával. Innen nem látható a dolog természete, és tényleg részleges az információnk. A pásztor azonban azért van ott, ahol van, hogy ő rendezze el a dolgot. Fordulj hozzá bizalommal!

2016. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az az ágazatvezető akiről írtál, szerintem úgy érzi eddig áldozatot hozott a te szolgálatodért azzal, hogy eltűrte a szagot, a rendetlenséget, és még zsákot is adott. Meg lehet érteni abból a szempontból, hogy ez nem az ő ágazata, te vagy érte a felelős. Neked abban igazad van, hogy mégiscsak egy gyülekezet vagytok.

Ez lehet hogy a ti helyzetetekre nem igaz, de nekem nem tetszik, mikor valaki elvállal egy szolgálatot, és utána elvárja a körülötte lévő emberektől, hogy támogassák. Kérni lehet, de alázat nélkül elvárni a segítséget szerintem nem keresztényi viselkedés.

2016. jan. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!