Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zárkóznak el fiatalok...

Miért zárkóznak el fiatalok Istentől?

Figyelt kérdés
Sok olyan ember van akinek már bizonyították többször, többféle módon azt, hogy van Isten. Ők még is megkeményítik magukat és inkább kifejlesztenek egy olyan reflexet, ami ha ilyenről beszél valaki a környezetükben jelez és meg sem próbálják felfogni azt amit mondanak nekik. Vannak olyanok is, akik felfogják és tudják is, hogy igaz amit mondanak de nem akarnak vele foglalkozni, mert így kényelmesebb. Inkább elhallgattatják a lelkiismeretüket, amit utána nehéz vissza állítani. A kérdésem lényege talán annyi,hogy miért nem lehet Istennel együtt leélni az életünket és nem csak fejjel neki menni? Miért lesz könnyebb Isten nélkül mint Vele?

2016. febr. 7. 10:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
60%

Miért? Mert nem létezik. Ezt az emberek találták ki maguknak, hogy könnyebb legyen. Ha rajtam múlna, a vallást is betiltanám. Olyan dolgokra vesz rá 1-1 embert ez az istenes, vallásos dolog ami nem normális. Ide tartozik a másik fele is, ami a hülye sátános dolgokról szól.

Saját magán csak azaz illető tud segíteni. Semmi "felsőbb hatalom".


21/L

2016. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
67%

Kezdjűk azzal, hogy senki nem bizonyította még Istennek a létét vagy a világnak a kialakulásának pontos menetét, elejétől a végéig.

Az utóbbiban viszont élünk. Isten pedig nem jön bizonyítani magát, csak a hamis prófétái ítélkezni.

2016. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
75%

Rengeteg bizonyítékát láttam annak, ami igencsak valószínűtlenné teszi Isten létezését.

Ha meg mégis van Isten, miből kellene gondolni, hogy vele könnyebb?

2016. febr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem csak simán csak nem hisznek benne, ezért nem is foglalkoznak vele, mert "hülyeség" szerintük. (ahogy az első válaszoló szerint is)

Nem hinném, hogy a tinédzserek ennyire mélyen belegondolnának.

2016. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
85%

Olyan nincs, hogy egy embernek bizonyítanák, hogy van Isten. Egy embert legfeljebb meggyőzni lehet, vagy beetetni. Bebizonyítani valamit nem egyetlen ember számára szoktak. Olyan ez, mint a Pitagorasz tételt bizonyítani. Isten létét a mai napig nem sikerült bizonyítani.


Szóval ha meghallok valakit, aki Isten létével meg akaratával stb. érvel valami mellett, abban a pillanatban otthagyom, mert tudom, hogy tévképzeteket kerget.


Ennek a szövegnek például semmi értelme nincs, hogy "Istent beengedni", meg "Istennel együtt élni". Mi a fenét akar ez jelenteni?

2016. febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
79%

Vagy ezt majd a vallási vezető szabja meg, hogy éppen most mit jelent az "Istennel élés"? Mert érdekes módon ez mindig változott a történelem során.

Egy ideig "szeresd felebarátid", meg "adj hálát az Úrnak", de aztán egyszer csak "aki nem Istennel az a pokol fattya", és "halál a hitetlenekre" lesz belőle.

2016. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Ákos13 ***** válasza:
71%
Azért zárkóznak el, mert a mai fiatalokat más dolgok érdeklik, mint a vallás: buliznak, isznak, drogoznak, szexelnek, kicsapongó életet élnek sajnos, ráadásul az egyház még azt is tanítja, hogy az élvezetek hajhászása bűn, Istennek nemtetsző. Amelyik meg nem, az elég művelt tudományos téren ahhoz, hogy lássa, a mai tudományos modellek nagy része ellentmond a Bibliának, és mivel a tudomány bizonyítékokra épül, inkább azokat fogadja el. De ez csak egy kis réteg, a többség az előbbi kategóriába tartozik. Az meg hülyeség, hogy Isten létét bizonyították, max. elgondolkodtató csodák lehetnek, pl. a vérző szobrok/képek esete, de ezek nem bizonyítékok. 18/F
2016. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
23%

# 5


"Isten létét a mai napig nem sikerült bizonyítani."


Isten nemlétét sem sikerült még senkinek bizonyítani.

2016. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
86%

Az aggasztóbb, hogy ennyi felnőtt hisz benne, sőt sokan rá is építik az életüket.


"Ők még is megkeményítik magukat és inkább kifejlesztenek egy olyan reflexet, ami ha ilyenről beszél valaki a környezetükben jelez és meg sem próbálják felfogni azt amit mondanak nekik. Vannak olyanok is, akik felfogják és tudják is, hogy igaz amit mondanak de nem akarnak vele foglalkozni, mert így kényelmesebb. Inkább elhallgattatják a lelkiismeretüket, amit utána nehéz vissza állítani."


Erről nekem inkább a hívők jutnak eszembe.

2016. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
21%

Isten létezik! Nem azért mert bizonyították, nem azért mert úgy gondolom, hanem mert TUDOM. Istennel le lehet élni az életünket, és sokkal könnyebb Vele, mint Nélküle.

És ezt tinédzserként mondom, úgy hogy megtapasztaltam, hogy létezik, tud segíteni, és mindenhol veled van:)

2016. febr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!