Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zárkóznak el fiatalok...

Miért zárkóznak el fiatalok Istentől?

Figyelt kérdés
Sok olyan ember van akinek már bizonyították többször, többféle módon azt, hogy van Isten. Ők még is megkeményítik magukat és inkább kifejlesztenek egy olyan reflexet, ami ha ilyenről beszél valaki a környezetükben jelez és meg sem próbálják felfogni azt amit mondanak nekik. Vannak olyanok is, akik felfogják és tudják is, hogy igaz amit mondanak de nem akarnak vele foglalkozni, mert így kényelmesebb. Inkább elhallgattatják a lelkiismeretüket, amit utána nehéz vissza állítani. A kérdésem lényege talán annyi,hogy miért nem lehet Istennel együtt leélni az életünket és nem csak fejjel neki menni? Miért lesz könnyebb Isten nélkül mint Vele?

2016. febr. 7. 10:20
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Miért, te miért zárkózol el Zeusztól, Allahtól meg Buddhától?
2016. febr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%

"mik azok a nagy bizonyítékok?"

Többször volt már itt, nyugodtan olvass vissza.

2016. febr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

"a mai fiatalokat más dolgok érdeklik, mint a vallás: buliznak, isznak, drogoznak, szexelnek, kicsapongó életet élnek sajnos"


Miért, szerinted régen mit csináltak?

Öreganyám olyan piás orgiákról mesélt, amik voltak a faluban fiatalkorában, hogy a fülem kettéállt tőle.

Aztán meg mentek vasárnap misézni.

Erről ennyit.

2016. febr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
MÁJI FIJJÁTÁLOKK!!!
2016. febr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

"Isten nemlétét sem sikerült még senkinek bizonyítani."


Paff, a bűvös sárkány nemlétét sem sikerült még bizonyítani senkinek, szóval tuti, hogy létezik.

Meg a Nap magja is egy Szent Földieper, nem? Bizonyítsd be, hogy nem az!

2016. febr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs valóság alapja. Én tudom, hogy az egyiptomi/görög istenek nem éltek, de imádom a róluk szólt regéket.

Nekem a vallás hasonlít a Mikulás/Húsvéti nyuszi esetére. Hiszel valamiben, ami egyáltalán nem biztos, hogy létezik, de te biztos vagy benne, hogy él.

Én soha nem hittem Istenben, ha kéne egy vallást választanom, amiben hinnem kéne, az is a Buddha lenne.

Kérdésedre a válasz: mert nem látjuk ( 15 éves vagyok ) értelmét. Miért hinnénk egy felsőbb személyben, amikor Hawking és a többi tudós tud észérvekkel válaszolni kérdéseinkre. Amúgy egy lehetőség szerint a Földre egy meteor, vagy több, csapódott be, amik baktériumokat hoztak magukkal. Honnan jöttek? Ki tudja. De ezt a gondolat szálat tovább fűzve, hogy keletkezett a Nap? És a csillagok? És az űr? Esetleg, hogy született meg Isten?

Szerintem a vallás nagyon ellentmondásos, de ha neked a hit valamit hozzányújt az életedhez, senki se fog meggátolni. ( Amíg túlzásba nem viszed!)

2016. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Nem zárkóznak el, nézz fel a kuruc infóra vagy a stormfrontra! Tele van mindkét online közösség önmagukat katolikusnak valló fiatalokkal.
2016. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!