Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Lobenwein családnév zsidó...

A Lobenwein családnév zsidó eredetű?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 13:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#10:


Nagyokat tévedsz.


Szóval kezdjük is az alapoknál:


"Ben Gurion személyesen öt palesztin falút irtott ki, egy szabad csapatával mire több tíz ezer palesztin vér szerinti zsidó - csak muszlim hitre tért - menekül Szíriába. "


Ez nagyon nem igaz. Ben Gurion egyetlen egy palesztin arab (!) falut sem irtott ki. Az viszont sajnos tényleg igaz ,hogy a haganah (akkori TZH"L) valóban elüldözött sok palesztin arabot (!) a házaiból. Palesztinoknál ennek van is egy emléknapja ,úgy hívják "Naqba nap".


"Genetikusan a pár éve 3% más Y-kromoszómás, ennyi volt a félre kefélés Kohenita zsidóknál. Hozzájuk a palesztinok vannak legközelebb genetikusan."


Ez butaság ,de még mennyire. A kohaniták minden zsidóhoz közel állnak ,de viszont az a zsidó csoport akik a kohaniták végett a leginkább nem "keveredtek" azok a jemenita zsidók. Jemenita zsidóknál van a legtöbb kohanita ma.


"Nem lettek szőkék mint az orosz zsidók, vagy szögletes arcúak és zömökek, mint a német föld valaha jártak, bár nem egyszer a Volgáig jutottak és volt, hogy nem is száműzetésben, hanem a jó földek miatt, a volgai németekkel. "


Pardon? O.o

Egyébként meg orosz zsidóknál is vannak kohaniták ,szal...


Szóval én nagyon nem értem a felvetésedet.

2016. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 BiTOPro97 ***** válasza:
#11 Mert nem akarod. Ben Gurionról a kortársak is feljegyezték, nem ismert pardont és határokat. Maga is megírta vissza- megemlékezésekben, kb. így önvallomásban, még ezt a szory-t is, németül meg is jelent.
2016. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Azt hiszem tudom miről akarsz írni ,de az csak kamu. Naeem Giladi írta valamikor a 80-as évekbe és a könyve szerint a haganah és az IDF Magyarországon is eltalpalt embereket ,persze ez hülyeség úgy ahogy van.
2016. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 BiTOPro97 ***** válasza:

Ben Gurion saját szájával beszélt ezekről az időkről. - kis Himmler volt. De még bűszke is volt rá.


Miatta nem német a zsidó állam nyelve, hanem ivrit. - úgyhogy egy kis Goebbels is csúszott bele.

A zsidókkal, és a zsidó állam meglétével nincs bajom. - a háborús bűnösökkel, és az ENSZ szabályok megsértésével, és utólag elsikálásával igen. Amúgy azt a földet a zsidók mindig kisebbségben lakták. - ezek tények.


Ott jobbára békében élő zsidók is tiltakoztak, a palesztin szomszédokkal szembeni atrocitások ellen, az európai feltüzelt és dühös zsidók részéről.


...


Úgy se lesz közös álláspont, mert én nem vagyok elfogult.

2016. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 BiTOPro97 ***** válasza:
A kisebbség 20. századi világi Izrael előtti tény, az egész történelemben.
2016. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Amúgy azt a földet a zsidók mindig kisebbségben lakták. - ezek tények. "


Ez nem igaz.


"Miatta nem német a zsidó állam nyelve, hanem ivrit"


Miért is lett volna? És mi az ,hogy miatta?


Nézz utána:


Eliezer-Ben Yehuda.


"Ben Gurion saját szájával beszélt ezekről az időkről."


Ilyet sosem mondott.


"Úgy se lesz közös álláspont, mert én nem vagyok elfogult."


Semelyikünk sem elfogult ,pusztán eléggé elvagy informálódva.

2016. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 BiTOPro97 ***** válasza:

Elinformálva? Németül részletes szöveges visszaemlékezése van a fegyveres összecsapásokra. - rádió felvétek.


Ben Guron - volt aki klikket szervezet, és szétverte, volt hogy fizikálisan is a német nyelv pártiakat.


Az Izraeli zsidók 1946-1949 és bevándorlók 1960-ig, 95+%-ban tudtak németül. Héberül meg kevesebb mint 15%.

2016. aug. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 BiTOPro97 ***** válasza:

"Amúgy azt a földet a zsidók mindig kisebbségben lakták. - ezek tények. "


Ez nem igaz. 1955 óta tényleg nem. Amúgy minden 7-8. város volt zsidó kézen Júdeában, és Izraelben is. Volt ott sok más ős lakos is, Jézus is ezért beszélt arámi nyelven.


Még a biblia is leírja, és a rómaiak is. Majd a Kelet-Rómaiak "új nevükön" Bizánciak is.

2016. aug. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Elinformálva? Németül részletes szöveges visszaemlékezése van a fegyveres összecsapásokra. - rádió felvétek. "


Akkor az kamu ,sok hülyeség van a neten.


"Ben Guron - volt aki klikket szervezet, és szétverte, volt hogy fizikálisan is a német nyelv pártiakat. "


Ilyen biztos nem volt. Szerintem te kevered a szezont a fazonnal ,mert a német ,mint Izrael főnyelve sosem jutott szóba.

Szerintem te a jiddisre gondolsz ,de ez sem állná így a helyét természetesen. Ben-Gurion anya nyelve is a jiddis volt.


"Az Izraeli zsidók 1946-1949 és bevándorlók 1960-ig, 95+%-ban tudtak németül. Héberül meg kevesebb mint 15%."


Ez képtelenség.


Izraelbe az 1946-1949-be élő zsidók aligha 10-15%-a érthetett németül. Legtöbben jiddisül beszéltek és már akkor is nagyon sokat beszéltek ivritül.

De sokan voltak akik esetleg oroszul ,vagy épp mondjuk magyarul...stb beszéltek.


"Ez nem igaz. 1955 óta tényleg nem. Amúgy minden 7-8. város volt zsidó kézen Júdeában, és Izraelben is. Volt ott sok más ős lakos is, Jézus is ezért beszélt arámi nyelven. "


Ez nem igaz.

Forrás: TN"CH ;)


Egyébként a kései ókori és a középkori zsidók nagy része arámiul beszélt ,tisztázásképpen... :)


De nem csak az akkori zsidók ,hanem más népek is használták. Ez olyan volt ,mint akár ma az angol.

2016. aug. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az alábbi könyv szerint egyértelműen nem zsidó név.

Egy olyan történet szerepel benne, hogy a II. vh. alatt segítettek egy zsidó családnak a soproni Lobenweinék, cserébe ők (a koncentrációs táborból megmenekülve) a háború utáni kitelepítéskor viszonozták ezt, amikor viszont a L. családot akarták kitelepíteni.


[link]

2023. jún. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!