Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténység és Ateizmus....

Kereszténység és Ateizmus. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Ateista vagyok. Régebben hívő voltam,de komolyan is vettem,naponta olvastam a Bibliát,míg mások buliba mentek stb,aztán ateista lettem. Eleinte harcias voltam,lenéztem a hívőket,minden vallásost. Aztán rájöttem,hogy ez így nincs rendjén. Hiszek abban,hogy csak egy életünk van és ezt kell kihasználnunk,megragadnunk minden pillanatot,de nem szétdrogozni/inni az agyunkat és hiszek a szeretet erejében,hogy ez mindent megelőz a világon és ennél nincs fontosabb. Néhány haverom belém kötött,hogy nem hiszek Istenben,meg hogy a pokolra kerülök és a szokásos,mondták,hogy az én életem rossz,de így a legszebb szerintem,z élet múlandó és épp ezért különleges,mert egyébként értékét veszítené az egész. Ez persze csak magánvélemény. Szerintem van jó ateista és hívő,valamit rossz ateista és hívő,a harcias ateista ugyanolyan idegesítő és káros szerintem,mint az ugyanilyen vallás. Miért nem tudunk békében élni,engem például az ateista világnézet tesz boldoggá,de megértem,hogy valakit a vallás tesz azzá és épp ezért nem próbálom megváltoztatnia világnézetét. Persze a lényeg és hívőktől kérdem,ez az egész Pokol tanítás csak szerintem undorító? Bele nevelik az emberbe gyerekkorától fogva aztán nem meri otthagyni a vallását,szerintem ez visszataszító. Fogadjuk el egymást úgy ahogy vagyunk és kész,ennyit szerettem volna mondani. 15/f

2016. febr. 14. 22:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én például mindent megtettem azért,hogy hívő legyek,de nem ment.Egyszerűen nem veszi be a gyomrom a bemondásra alapuló,bizonyíték nélküli dolgokat.Ez van.Vannak akiket meggyőznek a gondolatébresztő keresztény,kreacionista írások,videók (az élet bonyolultsága,esélytelensége szép matek példákkal).

Ma már sokkal jobb azt mondanom,hogy nem tudom,de kutatva van és talán meg lesz a racionális válasz egykor az Univerzum és élet eredetére is (jó esetben nem az életem folyamán).

Ma már nehéz elhinnem,hogy egy ókori nép,aki azt se tudta mitől "kel fel" a Nap,majd megmondja,hogy is keletkezett a Világegyetem...

2016. febr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kedves 20 20as, épp az a poén, hogy az ókori nép nem tudta (honnan is tudhatta volna), nem magától jött rá, hanem kapta fentről.
2016. febr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 világvége1 ***** válasza:
A gonoszságot nem lehet elfogadni. Ezért van a pokol.
2020. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!