Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezeket a csecsebecséket/vallás...

Ezeket a csecsebecséket/vallási szimbólumokat hivatalosan Jehova Tanúi gyártják?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Csak mert így első látásra a "jw.org" ebben a formában mint szimbólum nem sokban különbözik a legismertebb keresztény szimbólumtól, a kereszttől mely támadás alá esik.

Hozzáteszem, tisztában vagyok vele hogy a keresztet bálványozhatósága miatt éri kritika. De a képek alapján már a "jw.org" is mintha az akarna lenni. Vagyis ez esetben is jogos lehet egy építőjellegű kritika.



2016. febr. 29. 00:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Nekem az a lényeg hogy árusítják.És JT.
2016. febr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

Azért egy ilyen vacak 3500ért nagyon nem semmi!

[link]


És még csak az első linket néztem meg...

2016. febr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
40%
Akkor ez most mennyivel is jobb egy hal vagy kereszt szimbólumnál? Hát jó nagy képmutató ez a társaság!!!!
2016. febr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Akkor ezek ilyen magánakciók lehetnek kedves Tanúk?

De így hogy nincs semmilyen jogi vonzata?

Ha elvileg a logó jogilag védettnek számít, és más nem élhet vissza vele a használatával.

2016. febr. 29. 18:32
 15/22 A kérdező kommentje:

# 12


Tessék itt egy repülős olcsóbban. :) :)


[link]

2016. febr. 29. 18:36
 16/22 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


A kérdésedre a válasz az, hogy ezeket a csecsebecséket/vallási szimbólumokat hivatalosan NEM Jehova Tanúi gyártják, és soha nem is fogják hivatalosan gyártani, mivel a célunk (1.) a jó hír/evangélium hirdetése, és (2.) INGYEN!


A fentebbi linkeken látható egyértelmű reklámtevékenység (mert az) mindkét pontnak ellentmond. Ezért ezzel, mi, Jehova Tanúi hívők, akik a keresztény gyülekezeteinknek vagyunk tagjai, nem kívánunk azonosulni, hanem elítéljük az ilyen tevékenységet.


Sem a JW.org honlapot, sem az Őrtorony Társulatot (ami egy jogi személy) nem kívánjuk reklámozni és kereskedelmi forgalom részévé tenni.


A jó hírt/evangéliumot továbbra is elsősorban személyesen visszük el felebarátainknak, és bár, aki érdeklődik, annak figyelmébe ajánljuk a hivatalos honlapunkat (www.JW.org), de egyébként azt nem reklámozzuk, és nem is lenne helyes, mint ami felülírná a személyes evangéliumhírdetés felelősségét, amit Jézus bízott a követőire.


A fentebbi linkek valami egyéni kezdeményezést kívánnak bemuatatni vagy népszerűsíteni, de nem értünk egyet vele ,és nem is bíztatunk senkit ilyesmire.

2016. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Értem kedves Tantételbeli.

És köszönöm a másik Tanúnak is a privát levelét.

Viszont akkor hogyan nincs ennek semmilyen jogi vonzata?

Hiszen a 4-es Tanú válaszoló szerint ez jogvédett logó.

És a kérdésem második fele alapján ez a tevékenység ronthatja a megítélést, besározza Jehova Tanúi vallását.

Vagy ez más helyzet?

2016. márc. 3. 03:53
 18/22 Tantételbeli ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!


Az észrevételedre csak azt tudom mondani, hogy lehetnek olyanok, akik a "saját szakállukra " cselekszenek, gondolom érted, de mi nem értünk velük egyet, ezt meg te értsd meg kérlek. A hitből/vallásból/meggyőződésből nem lehet kereskedelmi tevékenységet űzni, ez egyértelmű Jézus urunk példájából ás utasításaiból. Ezt valljuk mi is, Jehova Tanúiként.

2016. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Megértettem kedves Tantételbeli.

De én csak arra akartam rávilágítani a kérdésem második fele alapján hogy akaratlanul is előítéletek születhetnek veletek szemben. Azáltal hogy valaki ezzel visszaél. Tehát nektek lesz nehezebb, az emberek szemében jó képet kialakítani magatokról.

És ez alapján tettem fel azt a kérdést hogy ha tényleg jogvédett a szimbólum, és visszaélnek vele akkor miért nincsenek jogi következményei? Elvégre mindenkinek könnyebb lenne így.

Vagy ez még mégsem üti azt a szintet hogy kelljen ilyen lépéseket tenni?

2016. márc. 6. 12:12
 20/22 Tantételbeli ***** válasza:
57%

Kedves kérdező!


"De én csak arra akartam rávilágítani a kérdésem második fele alapján hogy akaratlanul is előítéletek születhetnek veletek szemben. Azáltal hogy valaki ezzel visszaél. Tehát nektek lesz nehezebb, az emberek szemében jó képet kialakítani magatokról. "


Ebben tökéletesen igazad van, jól látod, szerintem is. De mit tehetnénk? Jehova Tanúi szabad emberek, hivatalosan nem tiltható meg, hogy valaki ilyet tegyen, legfeljebb a gyülekezet pásztorai (nálunk a vének/felvigyázók) adhatnak valakinek tanácsot vagy élhetnek kéréssel, hogy ezt inkább ne tegye, elmagyarázva neki, hogy ezzel nem használ az ügyünknek - buta szó, a jó hír/evangélium hirdetésére gondolok, mert ez az elsődleges feladatunk - hanem árt vele.


"És ez alapján tettem fel azt a kérdést hogy ha tényleg jogvédett a szimbólum, és visszaélnek vele akkor miért nincsenek jogi következményei?"


Értem. Bevallom, nem tudom, hogy jogvédett-e a JW.org szimbólum, szerintem nem, hiszen ez egész egyszerűen a hivatalos honlapunk (www.jw.org) logója. Miért kellene jogvédetté tenni? - ez nekem nem logikus és érthetetlen is lenne azzá tenni - szerintem.


Erre a hivatalos kiadónk, a Watchtower Bible & Tract Society of Pensylvania tudna válaszolni, ha valóban jogvédett és ezért őket bármi sérelem éri, bizonyosan megteszik a jogi lépéseket, ahogyan eddig is.


Addig maradok a véleményemnél, amit már írtam neked, hogy itt "magánakcióról" van szó, amit nem helyeslünk. Nem reklámozzuk magunkat, hanem a jó hírt/evangéliumot kívánjuk "reklámozni", azaz hirdetni, nyilvánosságra hozni, tudatni minden fórumon - így a modern kor adta lehetőségeket kihasználva, az interneten is.

2016. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!