Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem akadályoz meg...

Isten miért nem akadályoz meg szinte semmit?

Figyelt kérdés

2016. márc. 6. 12:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem az a dolga.
2016. márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
vagy csak azt mondod rá ,hogy hhoz Istennek semmi köze, pl a hidegháborúban sok esetben hajszálon múllott az atomfegyver bevetése
2016. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Akkor mi a dolga?
2016. márc. 6. 12:54
 4/35 A kérdező kommentje:
Itt mindenhez van kôze Istennek.
2016. márc. 6. 12:55
 5/35 anonim ***** válasza:
34%

Hatalmában van megakadályozni az emberek szenvedését , hatalmában van megakadályozni a vírusokat/betegségeket , hatalmában megakdályozni a háborúkat a halált ... Megakadályozhatta volna az inkvizíciót , a rabszolgatrtást , a holokausztot a világháborúkat ... Eltörölhette volna a feudalizmust , eltörölhette volna a sztálinizmust ... És hogy miért nem tette ? Miért nem segíett rajtunk ha még is megtehette volna ? Erre csak egy válasz van ; Isten Gonosz és élvezi ha szenvedünk ! Bábúk vagyunk a sakktábláján !


Én Morális megfontolásból ateista vagyok — morális megfontolásból. Az a véleményem, hogy egy teremtőt a teremtéséről ismerhetünk meg, és a világ szerintem annyira sajnálatos módon van összerakva, hogy inkább azt hiszem, hogy senki sem csinálta, mintsem hogy abban higgyek, hogy valaki ezt szándékosan csinálta.

2016. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Mert I-ten nem szól bele a dolgainkba/córeszeinkbe.

Ha bele szólna akkor már Mennybe éreznénk magunkat.

No ,de:


אני לא חי בסרט


Ezért vagyok deista. :)

2016. márc. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
31%

azt figyeltem meg, hogy a legtöbb ember ateeista érvelése kb abban foglalható össze, hogy "nehogy már engem bármi is bármiben korlátozzon"


innentől fogva nekem kicsit nyavajgásnak tűnik az ilyesmi, kicsit mintha a kamaszgyerek azt mondaná ,hogy "mi köze apámnak a testemhez, az én testem! meg a piros lámpa, mi jogon mondjam eg, hogy én milyen lámpa előtt álljak meg?" aztán meg "apa hibája, hogy elütöttek!"

2016. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

7.

Az ateisták Istent hibáztatják? Ellentmondást vélek itt felfedezni.

2016. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
21%
Szabad akarat! Túl sokszor van ilyen kérdés.
2016. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
84%

Kérdéssel válaszolnék a kérdésre.


Képzeld el, hogy te vagy Isten. Képzeld el, hogy:

- mindenható vagy, tehát szó szerint BÁRMIT megtehetsz, korlátok nélkül. Tényleg MINDENT, amit csak akarsz.

- mindentudó vagy, tehát azt is pontosan tudod, már akkor, amikor még csak kigondolsz, vagy eltervezed a dolgokat, hogy azokból mi fog kisülni. Le egészen a legapróbb részletekig, pontról pontra mindent végig a lehetőségek teljesen skáláján, egészen a végtelenségig. Így előre látsz minden hibalehetőséget és mindenhatóként kiküszöbölni is módodban áll azokat.

- vezérlőelved a szeretet és jóindulatú vagy, a legjobbat szeretnéd mindenkinek.


Ott a kezedben a lehetőség, tehát. TE milyen világot teremtenél?


Ilyet, mint ez?


Komolyan?


Ne hazudj. ;)


Aztán gondolkodj el azon, hogy vajon ha tényleg létezne-e egy mindentudó, mindenható, jó és szeretetteljes Isten, akkor tényleg ilyen világban élnénk-e.

2016. márc. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!