Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kihez szól Dávid zsoltára?

Kihez szól Dávid zsoltára?

Figyelt kérdés

"Dávid zsoltára. Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm. Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.

Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért."

(Zsolt.23:1-3)


Jézus ezt mondja magáról;


(Jn 10:11)

"Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért."


És még azt is mondja, hogy;


"..és lészen egy akol és egy pásztor."

(Ján.10:16)


Tehát valójában akkor csak egy pásztor van akit Jézus Krisztus-ként ismerünk meg az Újszövetségben.

De Dávid ezt tudta már?

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam de remélem érthető amit meg szeretnék érteni.



2016. márc. 10. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem ismerte személyesen, de az, hogy Jézus jelent meg mindenkinek, akikől ír a Biblia, pl Ábrahám vagy Mózes, az egyértelmű. És igen, róla beszél Dávid.
2016. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ozmium42 ***** válasza:
Esetleg Jézus ismerte Dávid zsoltárát, és ezért tudta, hogy mit kell mondani.
2016. márc. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, Dávid személyesen ismerte Jézus Krisztust, ahogyan az első hozzászóló írta. Az Ószövetségben nagyon sok helyen maga Jézus jelenik meg mint Isten.


Üdv. Péter

2016. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dávid A teremtő Istenről beszél mint jó pásztor.

S Ő Jehova Isten, hiszen akkor közvetlenül maga Isten gondoskodott a népéről, pl a pusztában, a Vörös tengernél, stb.


Jézus pedig utánozza az Atyját, akitől ezeket tanulta, hogy amikor eljön ide akkor alkalmazza a Tanultakat


(János 8:28, 29) . . .hanem ahogy az Atya tanított, úgy mondom ezeket. 29 És aki küldött engem, velem van; nem hagyott magamra, mert mindig azt teszem, ami kedvére van.”


(János 6:57) 57 Ahogy engem az élő Atya küldött el, és én az Atya miatt élek, úgy az is, akinek én vagyok a tápláléka, élni fog énmiattam.

(Ézsaiás 50:4) 4 A legfőbb Úr, Jehova a tanítottak nyelvét adta nekem, hogy tudjam, milyen beszéddel válaszoljak a megfáradtnak. Reggelről reggelre fölserkent; fölserkenti fülemet, hogy úgy halljak, mint a tanítottak.

(János 5:19) . . .a Fiú semmit sem tehet a maga kezdeményezéséből, hanem csak amit lát, hogy az Atya tesz. . . .


Jézust is a jó pásztor vezeti, aki Jézus utánoz...

2016. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó kedves válaszoló, úgy látom nem értetted meg;


"..és lészen egy akol és egy pásztor."

(Ján.10:16)


Tehát EGY (1) pásztor van!

Nem 1/5 nem 2 hanem EGY pásztor.

Ki ez az EGY pásztor?

2016. márc. 10. 17:42
 6/6 KZitus ***** válasza:

A napokban olvastam erről a zsoltárról, elküldöm neked, hátha te is érdekesnek találod majd:


Dávid fiatalkorában pásztor volt. Tudta, mire van szükségük a juhoknak, és hogy mi a pásztor feladata. Személyesen tapasztalta Isten törődését. Ezt a zsoltárát „a bizalom zsoltárának” nevezik. Isten neve, a Jehova név a zsoltár első és utolsó versében is szerepel (1. és 6. vers). Dávid a zsoltár többi részében leírja, hogyan törődik Jehova egy pásztorhoz hasonlóan a népével. Három területet említ (Zsoltárok 100:3).


Jehova vezeti a juhait. A juhok a pásztoruk nélkül könnyen eltévednek. Ehhez hasonlóan nekünk is segítségre van szükségünk, hogy megtaláljuk a helyes utat az életben (Jeremiás 10:23). Dávid úgy fogalmaz, hogy Jehova ’füves legelőkre’ és „bővizű pihenőhelyekre” vezeti a népét. „Az igazságosság ösvényein” vezeti őket (2. és 3. vers). Ezek a pásztoréletből vett képek megerősítik az Istenbe vetett bizalmunkat. Ha követjük Isten irányítását, melyet a Biblián keresztül nyújt, félelmektől mentes, örömteli és megelégedett életünk lehet.


Jehova védelmezi a juhait. A juhok a pásztoruk nélkül félénkek és gyámoltalanok. Jehova elmondja a népének, hogy még akkor sem kell félniük, ha ’a sötét árnyék völgyében járnak’, vagyis ha teljesen kilátástalannak tűnik a helyzetük (4. vers). Jehova éberen figyeli őket, mindig számíthatnak rá. Bölcsességet és erőt ad ahhoz, hogy megbirkózzanak a próbákkal (Filippi 4:13; Jakab 1:2–5).


Jehova táplálja a juhait. A juhok a pásztoruk nélkül nem tudnak élelemhez jutni. Az embernek csak Isten tudja megadni azt, amire szüksége van szellemileg (Máté 5:3). Jehova bőségesen és nagylelkűen gondoskodik a szolgáiról, úgyszólván asztalt terít nekik (5. vers). A Biblián és a Biblia tanulmányozásához készült kiadványokon keresztül, mint amilyen ez a folyóirat is, szellemi táplálékról gondoskodik. Így választ kaphatunk olyan létfontosságú kérdésekre, mint például arra, hogy mi az élet célja, és mi Isten szándéka velünk.


Dávid biztonságban érezte magát. Tudta, hogy ha közel marad Égi Pásztorához, szerető törődését élvezheti ’élete minden napján’ (6. vers). Te is szeretnéd ilyen biztonságban érezni magad? Ha igen, szerezz ismeretet arról, hogyan közeledhetsz Jehovához. Így te is biztonságban érezheted majd magad a Nagy Pásztor karjaiban, aki vezeti, védelmezi és táplálja azokat, akik ragaszkodnak hozzá (Ézsaiás 40:11).

2016. márc. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!