Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az a Veronika "aki letorli...

Ki az a Veronika "aki letorli Jézus arcát"?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem arra, hogy olvastam volna Veronikárol az Evangéliumban, de ugy hallottam, hogy azoon asszonyok egyike akik siratják Jézust, mikozben viszi a keresztet, és az egyik (Veronika) letorli egy kendovel az arcát... És mivel az Evangéliium nem nevezi meg nem tudom hanyadik században adtak neki egy nevet, a latin ikon-bol meg a Ver- nem tom mibol, ikon képet jelent/festményt (ha jol tudom), Ver vagy valami ilyesmi kendőt, szovetet stb... Ez igaz? Emlit az evangélium olyan asszonyt aki letorli az arcát? (nem emélkszem ilyenrol)

A válaszokat koszonom!



2016. márc. 18. 17:33
 1/4 Roland G. ***** válasza:

Szia!

A Bibliában nincs ilyenről szó.

2016. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A vérfolyásos asszonnyal azonosítják, de ez egy meglehetősen késői elképzelés. Az első ismert adat a 12. századból való. Itt olvashatsz róla bővebben, a bejegyzés vége felé:

[link]

2016. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs benne az Evangéliumban, ez csak a néphagyomány útján terjedt, ahogy a Gáspár, Menyhért, Boldizsár nevek is, a Bibliában nincsenek név szerint megemlítve. :)
2016. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kzs ***** válasza:

Veronika nem szerepel a Bibliában, sem név szerint, sem pedig úgy, hogy megtörölte (vagy letörölte) volna Jézus arcát.

Veronikáról szóló tanítás nem több, mint vallásos tévelygés, aminek semmi értelme. Semmi haszna.

2016. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!