Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok: Miért imádjátok...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Katolikusok: Miért imádjátok Szűz Máriát?

Figyelt kérdés
Mit képvisel? Miért kell imádni? Mi a szerepe az imádatának? Hogyan alakult ki a kultusza?

2016. márc. 22. 06:28
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
34%

Szia


Nem vagyok katolikus, nem hiszek ilyen formán a szűz Máriába, de könyörgöm, ez a kérdés már több századik a sorban.

Vagy nem tudod használni a keresőt - jobb oldal fenn - vagy csak a feszültséget kelted a katolikusokkal szemben.

Mindkettő elárul rólad valamit.

2016. márc. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:

Mondjuk mert ő Jézus anyja?

Nem is tudom...

2016. márc. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
57%
Mária tisztelik, nem pedig imádják.
2016. márc. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
0%
Mert már Jézust sem értik(ugyanúgy,ahogy más keresztények sem)ugyanis sem Jézus,sem Mária nem kérte,hogy imádják.
2016. márc. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
43%
NEM imádjuk, csak tiszteljük.
2016. márc. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
27%
Még mindig nem imádjuk, de jó lenne, ha kicsit utánanéznél ennek, mert ezt már vagy százszor megkérdezték és unalmas mindig leírni...
2016. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Inkviziciós detektív ***** válasza:
56%
Azert imadjak mert a bizniszegyhaznak fenn kellett tartani a pogany istenhitet kereszteny kontosben, hogy elfogadotta valhasson az egesz vilagon.
2016. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
45%
Látjátok, ezeknek aztán beszélhetünk... Fogalmuk sincs a katolikus dogmákról, de lepontozni azt tudnak. Elvakult szektás majmok!
2016. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok Katolikus de vannak a családba apai ágról és elég jól ismerem a hitvallásukat. Tényleg nem imádják Máriát, és mivel nem imádják nem is ott van a probléma hanem ott, hogy hozzá fordulnak mint közbenjáróhoz. Tehát én ezzel nem tudok egyet érteni, soha nem tettem szóvá a családba ezt mert nem szeretnék feszültséget meg haragot a családon belül de mindig ahányszor adódik egy alkalom hangsúlyozom, hogy inkább Jézushoz kellene fordulni mint közbenjáróhoz mert a Biblia szerint nincs más csak Ő. Dehát eddig nem igazán hallgattak meg. :)
2016. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
3%
Kérdező, azt ugye el sem tudod képzelni, hogy minden ember azt igyekszik tenni, amitől jobban érzi magát. Ebből következik, hogy ha te ettől nem érzed jobban magad, nem fogod tenni. Olyan bonyolult elvonatkoztatást azonban, hogy vajon miért jó valakinek az, ami nekem nem, előbb meg kell érteni, Szűz Mária csak az után következik. De akkor már triviális.
2016. márc. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!