Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Katolikusok:Ti menyire...

Kedves Katolikusok:Ti menyire szeretitek Jehova tanúit a viselkedésük, tapintatosságuk, inteligenciájukat illetően?

Figyelt kérdés

2016. márc. 4. 19:36
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ugyan az mint egyébként más vallású ember, semleges, nem teszek különbséget, nem foglalkozom velük

különösebben, nem érdekel a Bibliájuk.

Van két kolléganőm is a munkahelyen, ők teljesen normálisak lehet rájuk számítani munka szempontjából és ott nem téritenek.

2016. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
74%

"Nekem ugyan az mint egyébként más vallású ember, semleges, nem teszek különbséget, nem foglalkozom velük

különösebben, nem érdekel a Bibliájuk.

Van két kolléganőm is a munkahelyen, ők teljesen normálisak lehet rájuk számítani munka szempontjából és ott nem téritenek."


Ez mind szép és jó, a probléma, hogy a hátad mögött meg vágják a fát, nem egy Jehova Tanúk gyülekezeti alkalmon voltam, ahol a legundorítóbb kocsis mércéjének is durván szidalmazták a Katolikusokat, Reformátusokat, és úgy lényegiben minden más vallási felekezetet, persze úgy, hogy a külső, és a kence az ugyanaz volt, mint amit te is leírtál, "lehet rájuk számítan a munkahelyen, stb"

2016. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
95%

2-es.


Na ja de legyünk igazságosak, a Jehova Tanúit is mindenki szidja...

2016. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
33%
Nem értem minek foglalkozunk velük egyáltalán...?
2016. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Tanú voltam,most katolikus vagyok,rengeteget lehetne mesélni a kettő közötti külömbségről
2016. márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
33%

Tapintatosnak nem nevezem őket, és élőben nem is nagyon tudok velük beszélgetni, mert mindig csak ugyanarról akarnak beszélni.

Itt inkább elvitatkozom velük, bár a vitát esetleg üldözésnek gondolják. Azzal, hogy ők nem értenek egyet velem, azzal már üldöznek is? Ezt nem kell komolyan venni.

2016. márc. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
41%

Tisztelt Kérdező!

Ők engem úgy könyvelnek el, hogy "Hitehagyott keresztény" vagyok. Csakhogy ezzel van egy kis problémám,hogy lehet valaki egyszerre "hitehagyott" is meg "keresztény" is?

Ezt soha nem értettem meg.

Amit én nem tudok elfogadni a részükről az az, hogy nem őszinték, képmutatók és hazugok. Persze ez nem igazán az ők hibájuk mert erre vannak felkészítve;tudod?- "a cél szentesíti az eszközt". Tehát ahhoz, hogy valakit megnyerjenek bizony nagyon sokszor bevetik a fenti trükköket.

Nézzük csak végig a kérdéseket meg a válaszokat itt a fórumon és ha egy kicsit is figyelmesek vagyunk észre vehetjük a trükkös tanítási módszereiket.

Én nem ítélem el az egyént mert nincs is jogom hozzá, viszont annál inkább elítélem a tetteket.

Bárki tehet egy probát (én megtettem).

Kérj Biblia tanulmányozást és egy fél év után mond vissza,

megfogsz lepődni ami azután fog történni. :)

Kibujik a farkas a bárány börből.

2016. márc. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
66%
Én fél évig tanulmányoztam. De egyszer sem hallottam volna más vallásról trágárul beszélni őket. Sajnos én is tapasztaltam, hogy azért nagyon nagy mértékű a képmutatás. Egyfajta: "Bort iszik, vizet prédikál" elv. :D De mindezek ellenére én hiszek Jehova Istenben. Csak így magamban. :D Nem járnék gyülekezetbe, nem akarok prédikálni másoknak utcán se, házaknál sem.Egyszerűen csak hiszek benne. Bocsi, hogy nem katolikusként válaszoltam.
2016. márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
Nem érdekelnek
2016. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 szp72 ***** válasza:
13%
Nekem még soha egyetlen Jehova tanújával sem volt rossz tapasztalatom. Az hogy elmondják a véleményüket az Egyházról, s hogy mi lesz a sorsa aki benne marad, s nem csatlakozik a szeplőtelen, makulátlan egyetlen igaz gyülekezetükhöz az engem egyáltalán nem zavar.
2016. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!