Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok: Miért imádjátok...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Katolikusok: Miért imádjátok Szűz Máriát?

Figyelt kérdés
Mit képvisel? Miért kell imádni? Mi a szerepe az imádatának? Hogyan alakult ki a kultusza?

2016. márc. 22. 06:28
1 2 3 4 5
 31/44 szp72 ***** válasza:
78%

@ Semmifajta istenszoborról nincs szó.


"Ne csinálj magadnak faragott képet ... Ne imádd és ne tiszteld azokat"


Arról beszél és csak is arról beszél, hogy ne csinálj szobrokat amiket imádsz és tisztelsz. Nem mondja, hogy ne csinálj egyéb szobrot, vagy hogy nem tisztelhetsz másokat. Mózes maga is készített angyal szobrokat a frigyládára. Amit mondasz az hülyeség.

2016. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
24%
Menj be egy katolikus templomba és nézd meg, hogy mennyi szobor van. Egyértelmű, hogy nem a Mózesi törvényeket követjük, én személy szerint örülök is neki.
2016. márc. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
12%

A katolikus vallás tele van érdekes ellentmondásokkal ezügyben.


[link]

Itt van egy kis példa.

Legyek akármilyen katolikus Jáhvét nem fogom elfogadni Istenemnek.

2016. márc. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
aki Justin Mátyás oldaláról linkel azzal szerintem már nem érdemes vitatkozni, van egy szintje a világlátásbeli eltéréseknek ami után nem lehet vitatkozni, pl jehova tanúinál ugye, ők bármire rámondhatják ,hogy "ez csak a sátán álltal befolyásolt hitehagyott külvilág hazugsága" de még a gravitációra is, szerintem ebben az esetben is kb erről van szó
2016. márc. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
18%

Nekem Justin Mátyás nem jelent senkit, csak pont ez jött be először google keresőbe, mikor Jáhve rémtetteire rákerestem.


De Justin Mátyással is jobban járnátok, mint Jáhvéval.

2016. márc. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
12%

Van okuk rá, leírták.

De ez helyes-e?

II. - Ne csinálj magadnak faragott képet és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az Úr, a te Istened, féltőnszerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad- és negyedíziglen, akik engem gyűlölnek. De irgalmasságot cselekszem ezeríziglen azokkal, akik engem szeretnek és az én parancsolataimat megtartják.


Ha imádkoznak Máriához, akkor megtagadják Istent, mert az igenis istentisztelet, ha imádkoznak valakihez.

De ha lehetne is Istenként tisztelni Máriát:

Mivel a katolikusok nem tudják, hogyan is nézett ki Mária, így egyértelműen bálványimádás az, ha szobrot állítanak Máriának/lefestik Máriát, és tisztelik a szobrot/képet.


És ez igaz Jézusra is: a templomaik mind-mind a bálványimádás, és az istentagadás lakóhelyei.

2016. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
49%
Bálványimádók vagyunk mindnyájan az Ószövetség szerint, akik Máriát tiszteljük, tehát dobjuk el az Ószövetséget. Semmi köze a keresztény valláshoz.
2016. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Jézus a törvényt megeeősítette, nem pwdig eltörölte.

Azzal, ha valaki eldobja az Ószövetséget, eldobja a Krisztus által megerősített törvényt is.

2016. márc. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

Egy rakás ószövetségi prófécia nem teljesedett be jézusban.


[link]


Prof Badiny Jós Ferenc kutatásai pedig bizonyítják, hogy pártus szkíta herceg volt.

2016. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

"Bálványimádók vagyunk mindnyájan az Ószövetség szerint, akik Máriát tiszteljük, tehát dobjuk el az Ószövetséget."


Nagyon népszerű lett manapság ez "csak az Újszövetséget fogadom el" fajta liberális felfogás, azt azonban elfelejtik ezek az emberek, hogy Jézus és az apostolok is zsidók voltak, akik természetesen elfogadták az Ószövetséget, Jézus is számtalanszor hivatkozott rá.


"Ne imádd és ne tiszteld azokat"


Ez a hamis Isteneket ábrázoló szobrokra vonatkozik, Mária nem hamis isten, bár nem is valóságos, szóval imádni nem lehet. Tisztelni viszont igen, a tisztelet ugyanis az embereknek is kijár.

2016. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!