Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok: Miért imádjátok...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Katolikusok: Miért imádjátok Szűz Máriát?

Figyelt kérdés
Mit képvisel? Miért kell imádni? Mi a szerepe az imádatának? Hogyan alakult ki a kultusza?

2016. márc. 22. 06:28
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
csak hogy tudja a kérdező legutóbbi hozzászóló nem katolikus (még ha annak is vallja magát, de a válasza legalábbis nagyon nem katolikus)
2016. márc. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 Inkviziciós detektív ***** válasza:
41%
Szp72-t szepen felpontoztak, pedig ott van a valaszban, hogy Mariat (akar tudatlansagbol) felruhazzak olyan tulajdonsagokkal amivel csak Isten rendelkezik. Hogyan jarhat kozbe egyszerre tobb millio hivo mellett egy ember? Hogyan lehet ott "lathatatlanul" egyszerre tobb ezer vagy millio imadkozo mellett? Mivel szerintuk mindenutt jelenlevo is.
2016. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
0%

Katolikus vagyok, mivel katolikus templomba járok minden hétvégén áldozok, ritkán gyónok. Már bérmálkoztam is.

Csupán egy a probléma, látom, hogy minket katolikusokat, hogy átvertek ezzel a bálványimádás hülyeséggel.

Kezdetben a katolikus vallásban nem volt semmi Máriás lelkület az elébb felsorolt okok miatt.


Az ószövetségi törvények mindig is ellent fognak mondani a Máriás lelkületnek, a zsidóknak, még az is bálványimádás, ha keresztény jézus szobor előtt térdel le, mert az ő vallásuk szerint jézus nem volt isteni személy, és most enyhén fogalmaztam.

2016. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

a katolikusok szerint minden üdvözült ember hall minden embert és tud is imádkozni értük, te is tudsz, imádkozz mondjuk szírekért, vagy teszem azt az egész emberiségért, persze mivel a szenteknek nincs már fizikai teste nyilván nem kötik őket olyan korlátok mint minket


ami azt illeti sok helyen bele lehet közni a máriatiszteletbe, de ezzel pont nem, meg amúgy se

nyúljunk ilyen aljas eszközökhöz, nem vagyok hajlandó elhinni, hogy a saját magad álltal felvetett kérdésre ne találtad volna meg azonnal a választ

2016. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 szp72 ***** válasza:
84%

@ Mariat (akar tudatlansagbol) felruhazzak olyan tulajdonsagokkal amivel csak Isten rendelkezik. Hogyan jarhat kozbe egyszerre tobb millio hivo mellett egy ember? Hogyan lehet ott "lathatatlanul" egyszerre tobb ezer vagy millio imadkozo mellett? Mivel szerintuk mindenutt jelenlevo is.


Mária alapból nincs mindenhol ott, Isten van mindenhol ott. Isten azonban nyilván megtudja oldani, hogy Mária is ott legyen akár millió helyen is, tudjon mindenkire figyelni, legyen elég "ideje" mindenkivel imádkozni. A túlvilág valami egészen más.

Engemet mindenesetre jóérzéssel tölt el az a tudat, hogy Mária, Péter, Pál és a többiek úgymond személyesen ismernek engem, s imádkoznak értem.


Krisztus anyja, Isten anyja, Igazság anyja, Örök Élet anyja, Istenhez vezető Út anyja könyörögj érettem most és halálom óráján!


Mi ebben a rossz? Mi ebben a bálványimádás?

2016. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 Inkviziciós detektív ***** válasza:
100%

De nagyjabol tudom a valaszt. Isten angyalai sem kepesek tobb helyen jelen lenni egyszerre, igy Maria sem. (Daniel 10:12-13)

Ahhoz, hogy minden ember imajat halljak az elkoltozott szentek, mindentudas es mindenutt jelenlet kellene, mint ahogy az Atya is ugy hallgatja meg az imainkat, hogy titkon jelen van es figyel minket.

2016. márc. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Az a bálványimádás, hogy a tóra azt mondja, hogy ne készíts faragott szobrokat, se erról ami a mennyben földön stb van.

Ne imádd és ne is tiszteld őket.

Most nem fogom megkeresni a pontos helyet de olvassátok el a tórát.

Csak Jáhvét(Jehovát) imádd senki mást ne tiszelj, ne imádj.


Ebből van ez az egész bálványimádás hisztéria, el kell ismernünk, hogy a Tóra tanításai keresztény szempontból helytelenek. Mivel mindig megszegjük, ha Máriát, vagy Jézust tiszteljük.

2016. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 szp72 ***** válasza:

@ De valójában nem a faragott szobrot tiszteljük, hanem akit ábrázol. Dehát ezt az egészet tiltja a Tóra, szóval el kellene dönteni, hogy zsidók leszünk e vagy keresztények, akik tisztelik Szűz Máriát.


Oltári hülyeségeket beszélsz 27%-os. A Biblia fikázásával akarod a katolikus hitet védeni? El vagy tájolva.


A Tóra az istenszobrok készítését, tiszteletét és imádatát tiltja. Persze, hogy lehet tisztelni másokat is: tisztelhetjük apánkat, anyánkat, prófétákat bárkit. A Tóra nem tiltja a szobrok készítését sem, hanem csak az istenszobrok készítését.

2016. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Mózes 2. könyve 20

"4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

5

Ne imádd és ne tiszteld azokat;"


Máshol meg az Ószövetség, előírja kánaánita csecsemők asszonyostul való kiirtását...


Szóval én már csak ilyen leszek, és ez nem azt jelenti, hogy én vagyok megtévedve

2016. márc. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Semmifajta istenszoborról nincs szó.
2016. márc. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!