Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek működne ha a...

Szerintetek működne ha a keresztény egyházak és a tudomány jeles képviselői egy zsinat keretében összeülnének és létrehoznának egy értelmes elméletet a világegyetem kialakulására. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy a Világegyetem létrejötte során sok olyan ponttal találkozhatunk amelyet az egyház csak a tudomány segítségével tudna megmagyarázni és fordítva.

2016. márc. 23. 12:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

#9:

Ezt a pofátlan csúsztatást! A hit és a tudomány UGYANAZOKRA a kérdésekre ad más választ!

K.: Teremtve lettünk-e?


HIT: Igen!

Miért?

- biblia ezt mondja

- jól esik tudni, hogy istennek fontosak vagyunk


Tudomány: felettébb valószínütlen.

Miért?

- az emberi test számos tervezési hibája ellentmond a végiggondolt megtervezésnek

- elöttünk sok más életforma (dínók) nagyon sokáig voltak jelen ahhoz képest, hogy végig mi voltunk a cél

- a Földet valójában nem az ember, hanem a baktériumok uralják.


Egyeztesd össze a kettõt, ha tudod.

2016. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

örülök, hogy egyesek jobban tudják miket hirdetnek a keresztény egyházak(1-2 szektát kivéve), mint azok tagjai képviselői és hivatalos iratai, az ókortól a napjainkig...


+ ezeket tanulmányozó antropológusok, történészek stb

2016. márc. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Látom sokan válaszoltatok és azt gondolom rosszul fejeztem ki magam arra gondoltam hogy Isten a tudományba bele lehet-e úgymond illeszteni?
2016. márc. 23. 23:15
 14/24 anonim ***** válasza:

#12:

Ok, akkor mutass nekem egy olyan keresztény egyházat, ami nem azt állítja, hogy a tökéletes isten végtelen kegyelemmel és szeretettel megteremtette az embert! (Az egyetlen dolog, amit állítottam, hogy a keresztények szerint istennek köszönhetõen vagyunk, függetlenül a "technikai" részletektõl.) Megértem, hogy számodra a dolog ilyen megvilágításban felettébb kellemetlen, de ennek nem az az oka, hogy én nem értem a kereszténységet.


@Kérdezõ: NEM!

Isten létét vagy csak pocsék bizonyítékokra, vagy kívánságokra alapozva lehet állítani. A tudomány egyiket se fogadja el, tehát - a jelenlegi és a jövõben jelen állapot szerint lehetséges - ismeretanyag alapján soha nem fogja azt mondani, hogy isten létezik, sõt, az, hogy nem ordítja az ellenkezõjét, csak egy félreértelmezett és meg nem érdemelt tiszteletnek köszönhetõ.

2016. márc. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

#12, azt akartam mondani, hogy tudományos igényességgel lehet (és kellene) vizsgálni "nem tudományos"-nak gondolt kérdésköröket is.

2016. márc. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Kérdező: amire te gondolsz, az a hézagok istene.

Néhányan ebben hisznek. Ez úgy néz ki, hogy elfogadjuk a tudományos igazságokat (jelen korban pl. az ősrobbanást) - aztán a végére, ahova a tudomány MÉG nem lát el, odateszünk egy istent.


Régen ezt, amikor még az elektromosságot sem ismerték, Zeusznak hívták. Azóta ugye kiderült, hogy Zeusz nincs, elektromosság van.


Még régebben minden fának, bokornak, folyónak és tónak külön istene volt.


Szeretnél egy olyan istent, akiről a jövőben majd kiderül, hogy nem létezik?

2016. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

ezt a pszichológia fabábu érvelésnek hívja, álltalában valami érzelmi dolog van mögötte, ezért nem is nagyon lehet vitatkozni, gondolom annak idején kötelező volt hittanra járni, vagy ilyesmi


de hogy a kérdező is értse: a kereszténység nem olyan vallás aminek a célja vagy bármiféle lényegi része termésszettudományos leírást akarna adni, éppen ezért nem hasonlítható pl a zeusz-villám párhuzamhoz, vannak persze szekták, de az csak egy hangos kisebbség, ha a kérdezőnek lesz alkalma egyszer kicsit jobban megismerni a kereszténységet maga is láthatja majd, vagy ha megkérdezi valaki miért lett keresztény, akkor láthatja, nem olyan válaszokat kap majd, hogy "nem értettem hogy lehet ennyi sok csillag, hát nyilván Isten!" hanem életmódbeli ,etikai, közösségi, életfilozófiai témák mentén, pl "arra gondoltam több kell legyen az élet értelme annál, mint hogy egymásnak emséljük a haverokal hogy mennyire részegek voltunk a hétvégén"

2016. márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat szóval akkor a Világegyetem létrejötte mögött nincs semmi tudatosság.
2016. márc. 24. 08:27
 19/24 A kérdező kommentje:
Ja még annyit hogy csak azért vetettem fel mert sok nagy keresztény ismerősöm mondta hogy így a vallás ha nem alkalmazkodik akkor elfog tünni
2016. márc. 24. 08:29
 20/24 anonim ***** válasza:

"a vallás ha nem alkalmazkodik akkor elfog tünni"

Így igaz.

És akkor mi van?

Sok vallás eltűnt már... túléltük mind.

A keresztények viszont elég rugalmasak: gyakorlatilag már az egész Bibliát átírták. Már majdnem az egészet szimbolikusan kell érteni. 500 éve még kőkeményen szó szerint ment majdnem az egész: simán megégették, aki mást mondott.

A pápa most fogadta el végleg az evolúciót. Az ősrobbanást már az előző is elfogadta.

Szépen addig fog alakulni ez a vallás, amíg szükséges.

A végén kiderül majd, hogy Jézus is képletes személy volt (főleg, ha kiderül, hogy tényleg nem létezett. Ez pedig kiderülhet simán).

2016. márc. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!