Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek működne ha a...

Szerintetek működne ha a keresztény egyházak és a tudomány jeles képviselői egy zsinat keretében összeülnének és létrehoznának egy értelmes elméletet a világegyetem kialakulására. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy a Világegyetem létrejötte során sok olyan ponttal találkozhatunk amelyet az egyház csak a tudomány segítségével tudna megmagyarázni és fordítva.

2016. márc. 23. 12:10
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Utolsó akkor szépen lassan halad a vallás a tudomány felé?
2016. márc. 24. 11:06
 22/24 anonim ***** válasza:

Igen.

Csak az a baj, hogy olyan lassan, hogy a tudomány gyorsabb.

Ezért aztán a vallás soha nem éri utol.

Mondjuk nem is az a célja.

2016. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy fogalmaznám meg, hogy a vallás mindig a saját túléléséhez szükséges legkisebb engedelmet megteszi. De azt is mindig csak akkor, amikor a korábbi állítása teljességgel tarthatatlanná válik.
2016. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#17, ez bullshit, be is bizonyítottad a hited komolytalanságát!

A de jó lenne NEM EGYENLÖ az így vannal! Ne tegyél már egyenlõségjelet a kívánságaid és a TÉNYEK közé!

Én is gyakran kívánok dolgokat, pl. bárcsak gyógyulnának meg a rákos gyerekek v. bárcsak 10-szer annyi pénz lenne a bankszámlámon. Meggyógyul ettõl bárki is? Javul ettõl az anyagi helyzetem? NEM! Ugyanígy levezetheted, hogy milyen jó lenne isten létezése, de attól még az erre vonatkozó TÉNYSZERÜ ÁLLÍTÁS még NONSZENSZ lesz!

2016. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!