Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a lenti képeken...

Szerintetek a lenti képeken szereplő J. T asszonyok betartják a Biblia szabályait?

Figyelt kérdés

Bálványoznak?

[link]


Tanít?

[link]


Tanítanak,hirdetnek férfi nélkül?

[link]


[link]


[link]


Férfival fedetlen fővel?

[link]


Tanít?

[link]


Megfelelnek a Biblia elvárásainak?


(1Kor 11:5)

"Minden asszony pedig, a ki befedetlen fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét, mert egy és ugyanaz, mintha megnyiretett volna."


"A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak,.."

(1Tim.2:12)



2016. márc. 29. 17:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Nőket taníthatnak, prófétálni meg tudtommal nem szoktak.
2016. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Tehát szerinted, úgy értsem, hogy eleget tesznek a Biblia elvárásainak?


Ok köszi a választ!

2016. márc. 29. 18:02
 3/22 anonim ***** válasza:
49%
Üdv kedves kérdező, éppen ez a probléma az egész kesze-kusza Kereszténységben, az egyik gyülekezet magát egyedinek és "Isten" szemében egyetlen igaznak tartja, a szomszéd néni is azt gondolja, hogy az ő gyülekezete a jó, egy harmadik fiatal ember ismét máshogy gondolkozik, és ez az ördögi kör folyton folyvást megy, az egyik gyülekezet szapulja a másikat, majd az is szapul egy harmadikat. Én őszintén örülök, hogy nem vagyok már része a kereszténységnek, mert sajnos sokkal több szeretetlenséget láttam benne, mint bármely más nem monoteista vallás körében. Béke legyen veletek.
2016. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%

Szervusz-


Nem bálványoznak, mindössze azt a honlapot mutatják ahol Bibliai kiadványokat lehet találni.


A gyülekezetben nem taníthat Asszony. És Férfit sem, kivéve olyan esetben amikor nincs képesített férfi, ilyenkor be kell kötni a fejét.


A Prédikálást pedig minden megkereszteltnek végeznie kell nemtől függetlenül.

2016. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 KZitus ***** válasza:
35%

Szia


"Bálványoznak? " - nem.

"Tanít?" - Nem, utcai tanúskodást végez.

"Tanítanak,hirdetnek férfi nélkül? " ezeken a képeken mindegyiken(a kérdés alatt) utcai tanúskodást végeznek.

"Férfival fedetlen fővel?" - valőszínüleg itt a férjével tanúskodik, nem tanít.

"Tanít?" - igen, itt Bibliatanúlményozás folyik.


Igen, megfelelnek, hiszen az első századi keresztény nők is ezt a munkát végezték. A Cselekedetek könyvében is olvashatni róla.


(1Kor 11:5) -ez akkor kell, ha olyan feladatot lát el egy nő, amit egyébként(megkereszztelt, keresztény) férfinak kellene, de akkor nincsen ilyen jelen.. Ha ebben az esetben fedetlen lenne a nő feje, azzal azt mutatná Istennek és az angyaloknak(a Biblia szerint), hogy nem tiszteli a krisztusi, "fői" elrendezést, az 1Kor 11:3–10 leírtak szerint.


"A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak,.."

(1Tim.2:12)- ez így is van, nő gyülekezetben nem taníthat.

2016. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Szerintem ők igen, te viszont nem.

Kérlek olvasd el:


[link]


Ha kereszténynek tartod magad akkor nem a törvények köteleznek ezek betartására, hanem a saját hited és lelkiismereted.


"Imádkozzatok érettünk. Mert úgy vagyunk meggyőződve, hogy jó lelkiismeretünk van, igyekezvén MINDENBEN tisztességesen forgolódni."

(Zsidók 13/18)

2016. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 szp72 ***** válasza:
100%

Én nagyon nem vagyok Jehova-tanúja (mármint az ilyen nevű felekezet támogatója), de szerintem ezeken a képeken önmagában semmi Biblia elleneset nem tesznek.


Szabad népszerűsíteni hasznosnak vélt média felületeket.

Szabad a nőknek is tanítani, tanúskodni az érdeklődőknek az utcán, fedetlen fővel akár férfiaknak is.


Pál apostol intelmei szerény véleményem szerint ez esetben nem általános érvényűek, vagyis nem mindig mindenhol mindenkire érvényes szabályok. Pál bizonyára maga is tudta, hogy például a zsidóknál pont fordítva volt a szokás: A férfinak nem illik fedetlen fővel imádkoznia.

2016. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat de már megtudtam ami érdekelt.

Köszönöm!

2016. márc. 29. 18:48
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezeken a képeken bármi Biblia-elleneset tesznek. Nem ez velük a gond, hogy kendővel vagy anélkül térítenek...
2016. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

"Nem bálványoznak, mindössze azt a honlapot mutatják ahol Bibliai kiadványokat lehet találni"


Mivel nem a Bibliát és a megfeszített Jézust hirdetik, ezért rájuk nem vonatkoznak a keresztény törvények.

2016. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!