Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a lenti képeken...

Szerintetek a lenti képeken szereplő J. T asszonyok betartják a Biblia szabályait?

Figyelt kérdés

Bálványoznak?

[link]


Tanít?

[link]


Tanítanak,hirdetnek férfi nélkül?

[link]


[link]


[link]


Férfival fedetlen fővel?

[link]


Tanít?

[link]


Megfelelnek a Biblia elvárásainak?


(1Kor 11:5)

"Minden asszony pedig, a ki befedetlen fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét, mert egy és ugyanaz, mintha megnyiretett volna."


"A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak,.."

(1Tim.2:12)



2016. márc. 29. 17:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
27%

Nem a megfeszített Jézust kell hirdetni, hanem Isten királyságának ezt a jó hírét, aminek Jézus a kinevezett királya.

s ez az egyedüli megoldása az emberiség problémájának,

kereszténynek lenni azt jelenti, hogy Jézus követője, vagy is ugyan olyan önfeláldozó életet élni mint Jézusnak. lemondva a saját érdekekről, és támogatni Jézus királyságát, azáltal is, hogy elmondjuk az embereknek ezt, és Jézus elvárása szerint, megtanítani Jézus parancsát betartani, akik szeretnének a királyságában élni.


(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”

2016. márc. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
53%
Én vagyok az első oldalt az 55%-os válaszoló, leírtam, azt, hogy a kereszténységben az gyülekezetek folyton szapulják egymást, és azt, hogy véleményem szerint rengeteg szeretetlenség van, a szeretetet hirdető egyházakban, gyülekezetekben, erre le lettem 0%-ra pontozva. Feltételezem nem ateista emberek pontoztak le, ha nem olyan emberek akik krisztusi szeretetet hirdetik látszólag. Gondolkozzon el minden ember, aki lepontozott, hogy bele fér e az általatok hirdetett szeretet fogalmába az, hogy azzal amit nem értetek egyet az automatikusan ignoráljátok is. Pontosan erre tértem ki a lepontozott válaszomba, ide jöttök és a szeretet nevében lealacsonyítotok más embereket, vajon a szemtől szemben az ilyen ember mit csinálna? Még arcon is vágna Isten nevében? Ez a probléma a kereszténységgel, egyetlen egy Krisnás, vagy Buddhista embertől sem tapasztaltam olyan szintű erőszakosságra való hajlamot, mint amit a kereszténységben az emberek elkövetnek. Pontozzátok le ezt is, aztán menjetek el a templomba, a gyülekezetbe, és hirdessétek Isten szeretetét.
2016. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Kedves 55%!


Lássuk be, hogy a lepontozás meg a testi fenyítés között van különbség.

Ez egy fórum, te leírod a véleményedet és a többiek értékelik, az esélyek egyenlőek mert ugyan úgy számíthatsz zöld kézre mint pirosra.

Én még soha nem láttam és nem is hallottam olyan, hogy két különböző keresztény vallású ember összeverekedtek volna azért mert az egyik mást hisz mint a másik.

Persze ami a múltban történt az megtörtént de ma már nem jellemző a kereszténységre az a fajta viselkedés, mert tanultunk a leckéből.

Én feltettem egy kérdést mert érdekeltek a válaszok, de az első 3-4 válaszból megtudtam ami érdekelt de nem pontoztam le senkit, és nem is fogok lepontozni senkit csupán csak azért mert nem ért velem egyet, de ez az internet világa és erre fel kell készülnöd amikor megírsz egy választ egy kérdésre.

Ne vedd annyira a lelkedre mert értelmetlen azon idegeskedned, hogy lepontoztak.


Kaptál egy zöld kezet most az előbb tőlem.


Üdv

2016. márc. 30. 13:25
 14/22 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez egy olyan oldal, ahol a véleménykülönbségeket pontozással lehez kifejezni. Ha ennyire bánt ez a lehetőség, keress olyan felületet, ahol ilyen nincs. Az agresszió, szeretetlenség nem ott kezdődik, hogy nem értek egyet a véleményeddel, főleg, hogy a válaszod nem is kapcsolódott a feltett kérdéshez.
2016. márc. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Kedves 55%!


Elnézésedet kérem, hogy újra "zavarlak" de egy kicsit utánna nézte azoknak a vallásoknak amelyeket te becben tartasz és ezt találtam;


"Vallásháború Indiában

Egy hete tombol az erőszak · Ezrek váltak földönfutóvá


Hatvan évvel a legendás békeharcos, Mahátma Gandhi halálát követően soha nem látott vallási indíttatású erőszak söpört végig Indián. A zavargások akkor kezdődtek, amikor alig több mint két hete, szombaton az északkeleti Orissa tartomány Barakhama nevű településén megölték a hinduk egyik prominens vallási vezetőjét, Swami Laxmanananda Saraswatit.

Noha a helyi hatóságok szerint a merénylet mögött maoista baloldali radikálisok állhattak, a helyi hinduk a keresztényeket (katolikusokat) vádolták meg a gyilkossággal, és kíméletlen gyorsasággal támadtak a katolikusok iskoláira, templomaira, kolostoraira és magánházaira. A katolikusok elleni pogromban eddig húsz ember vesztette életét, több ezren pedig menekülni kényszerültek. A BBC helyszíni tudósítója szerint a zavargások mögött olyan szélsőséges, alacsony kasztba tartozó hindu csoportok állnak, amelyek a „vallási fegyver” bevetésével szeretnék elérni az indiai kasztrendszer végleges felszámolását.

A legvéresebb események Barakhama városában voltak, ahol a felbőszült hinduk több templomot és egy árvaházat is felgyújtottak, ahol többek között egy hindu nő is élve elégett. Az indiai miniszterelnök, Manmohan Singh szégyenteljesnek nevezte a megmozdulásokat, és csaknem háromezer rendőrt vezényelt Orissába. A helyi hatóságok ugyan tegnap már jelezték, sikerült megfékezniük az erőszakot, ám a The Guardian szerint továbbra is feszült a helyzet Orissában. Az ázsiai ország püspöki konferenciája a zavargások miatt bezáratta az ország összes iskoláját. A mintegy 25 ezer, keresztények által fenntartott oktatási intézményben péntek óta szünetel az oktatás."


Az egész cikk itt olvasható el;

[link]


"A Kalacsakra a béke és a tolerancia platformja, amelynek segítségével Ausztria, és különösen Steiermark a reménység, a béke és a spirituális erő helyévé válik. Büszkék vagyunk arra, hogy ezt a projektet támogathatjuk."

De valóban a békéről szól a Kalacsakra Tantra és a Sambhala-mítosz? Valóban előmozdítja az emberek harmonikus együttélését? Tényleg hozzájárul a szabadsághoz és az igazságossághoz, a nemi egyenlőséghez, a vallási toleranciához és a népek kölcsönös jobb megértéséhez? Mindent átfogó humánpolitikai, demokratikus és erőszakmentes hozzájárulás a világbékéhez?"


Itt.

[link]


magyarul itt;

[link]


Nézz csak utána egy kicsit annak a "békének" amiről te beszélsz.

Én nem akarok lenni semmi jónak az elrontója, épp ezért nézz agad utána főleg az utóbbi figyelmeztető forrásra.

2016. márc. 30. 14:12
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves 55%!


Elnézésedet kérem, hogy újra "zavarlak" de egy kicsit utánna nézte azoknak a vallásoknak amelyeket te becben tartasz és ezt találtam;


"Vallásháború Indiában

Egy hete tombol az erőszak · Ezrek váltak földönfutóvá


Hatvan évvel a legendás békeharcos, Mahátma Gandhi halálát követően soha nem látott vallási indíttatású erőszak söpört végig Indián. A zavargások akkor kezdődtek, amikor alig több mint két hete, szombaton az északkeleti Orissa tartomány Barakhama nevű településén megölték a hinduk egyik prominens vallási vezetőjét, Swami Laxmanananda Saraswatit.

Noha a helyi hatóságok szerint a merénylet mögött maoista baloldali radikálisok állhattak, a helyi hinduk a keresztényeket (katolikusokat) vádolták meg a gyilkossággal, és kíméletlen gyorsasággal támadtak a katolikusok iskoláira, templomaira, kolostoraira és magánházaira. A katolikusok elleni pogromban eddig húsz ember vesztette életét, több ezren pedig menekülni kényszerültek. A BBC helyszíni tudósítója szerint a zavargások mögött olyan szélsőséges, alacsony kasztba tartozó hindu csoportok állnak, amelyek a „vallási fegyver” bevetésével szeretnék elérni az indiai kasztrendszer végleges felszámolását.

A legvéresebb események Barakhama városában voltak, ahol a felbőszült hinduk több templomot és egy árvaházat is felgyújtottak, ahol többek között egy hindu nő is élve elégett. Az indiai miniszterelnök, Manmohan Singh szégyenteljesnek nevezte a megmozdulásokat, és csaknem háromezer rendőrt vezényelt Orissába. A helyi hatóságok ugyan tegnap már jelezték, sikerült megfékezniük az erőszakot, ám a The Guardian szerint továbbra is feszült a helyzet Orissában. Az ázsiai ország püspöki konferenciája a zavargások miatt bezáratta az ország összes iskoláját. A mintegy 25 ezer, keresztények által fenntartott oktatási intézményben péntek óta szünetel az oktatás."


Az egész cikk itt olvasható el;

[link]


"A Kalacsakra a béke és a tolerancia platformja, amelynek segítségével Ausztria, és különösen Steiermark a reménység, a béke és a spirituális erő helyévé válik. Büszkék vagyunk arra, hogy ezt a projektet támogathatjuk."

De valóban a békéről szól a Kalacsakra Tantra és a Sambhala-mítosz? Valóban előmozdítja az emberek harmonikus együttélését? Tényleg hozzájárul a szabadsághoz és az igazságossághoz, a nemi egyenlőséghez, a vallási toleranciához és a népek kölcsönös jobb megértéséhez? Mindent átfogó humánpolitikai, demokratikus és erőszakmentes hozzájárulás a világbékéhez?"


Itt.

[link]


magyarul itt;

[link]


Nézz csak utána egy kicsit annak a "békének" amiről te beszélsz.

Én nem akarok lenni semmi jónak az elrontója, épp ezért nézz agad utána főleg az utóbbi figyelmeztető forrásra."


Köszönöm, hogy alátámasztottad az eddigi felvetéseimet az általad leírtakkal. Te is láthatod, hogy amennyi erőt belefektettél abba, hogy más vallások /igaz/ követőit lejárasd azt használhattad volna arra is, hogy átmenj a szomszéd nénihez, bácsihoz, és mondjuk az saját vallásod, vagy szimplán a saját értékrended által fontosnak tartott szeretet terjeszd. Nem haragszom rád, mert ismerem a kereszténységet ágról-cettig, meg tehetném, hogy a kereszténység szörnyűségeit belinkelem én is, viszont én a szeretet választom, és azt, hogy hiszem, hogy te is fontos ember vagy, remélem egy nap fontosabb lesz mindenkinek a szeretet, a saját maga igazának kemény propagandája helyett. "A harag semmit nem old fel, a szeretet mindent felold" Buddha :)

2016. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 KZitus ***** válasza:

Szia


Sajnálattal olvasom, hogy itt is "vallásháború" dúl, mint a világ sok sok helyén. Pedig mindegy milyennek nevezzük meg a vallást, valamennyi a szeretetre épül. Ez vajon mit mutatnak e vallások az istenéről?, ha látványosan nem a szeretetet mozdítja elő!! Krisztus azt mondta a tanítványait az őket összekötő szeretetről lehet felismerni. Vagy ma már ez sem igaz? Ez szomorú .....

2016. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#16 válaszoló! :)


Félreértesz, nagyon nagyon félreértesz!

Nem azért linkeltem be azokat az oldalakat mert gonosz vagyok, vagy mert haragszom rád, hanem egyszerűen csak azért, hogy mutassam meg neked, hogy egyetlen vallás sem tökéletes, se az enyém se a tiéd, egyiksem mert mindegyiket tökéletlen emberek vezetnek.

A másik nagyon fontos dolog amit feltétlenül el kell mondanom az az, hogy nem helyes ha a "szeretet" címszó alatt vezessük félre embertársainkat.


Szerinted mégis, hogy értelmezed te a tiszta felebaráti szeretetet?

Készíts egy táblázatot te magad otthon és sorolj fel minden olyan tényezőt ami hátráltatja a valódi szeretet gyakorlását, és meg fogsz lepődni, hogy mennyi minden olyan dolog van ami nem helyes de mégis elnézel a szeretet címszója alatt.


Csak egy példát mondok;-tegyük fel, hogy van egy jó barátod aki dohányzik és te tudod, hogy a dohányzás a halálát is okozhatja de mivel nagyon szereted és nem akarod megsérteni, így soha nem hozod fel neki, hogy ne sértsd meg azt, hogy hagyja abba a dohányzást mert ha nem hamarosan meg hallhat.

Szerinted ebben az esetben mi a helyes megoldás;- hagyod őt szeretetből, élni a szenvedélyével?

-Vagy pedig kockára téve a barátságotokat figyelmezteted ahányszor csak alkalom adódik, hogy álljon le?


Nos ez csak egy példa volt amit egyszerűen ki lehet magyarázni, de a dohányzás helyébe írhatunk bármi mást ami sokkal komolyabb(amit én nem szeretnék írni mert megint félre értene valaki)dolgokat amelyek bizony nemcsak az életre hatnak ki hanem az örökkévalóságra is.

-Tehát a szeretet egy nagyon veszélyes fegyver lehet illetéktelen "kezekben" mert fel lehet használni a leg borzalmasabb tettekre is.

-Nem kell egyetértened velem csak gondolkodj el azon amit írtam.


Isten Áldjon!

2016. márc. 30. 21:22
 19/22 anonim ***** válasza:
57%

"#16 válaszoló! :)


Félreértesz, nagyon nagyon félreértesz!

Nem azért linkeltem be azokat az oldalakat mert gonosz vagyok, vagy mert haragszom rád, hanem egyszerűen csak azért, hogy mutassam meg neked, hogy egyetlen vallás sem tökéletes, se az enyém se a tiéd, egyiksem mert mindegyiket tökéletlen emberek vezetnek.

A másik nagyon fontos dolog amit feltétlenül el kell mondanom az az, hogy nem helyes ha a "szeretet" címszó alatt vezessük félre embertársainkat.


Szerinted mégis, hogy értelmezed te a tiszta felebaráti szeretetet?

Készíts egy táblázatot te magad otthon és sorolj fel minden olyan tényezőt ami hátráltatja a valódi szeretet gyakorlását, és meg fogsz lepődni, hogy mennyi minden olyan dolog van ami nem helyes de mégis elnézel a szeretet címszója alatt.


Csak egy példát mondok;-tegyük fel, hogy van egy jó barátod aki dohányzik és te tudod, hogy a dohányzás a halálát is okozhatja de mivel nagyon szereted és nem akarod megsérteni, így soha nem hozod fel neki, hogy ne sértsd meg azt, hogy hagyja abba a dohányzást mert ha nem hamarosan meg hallhat.

Szerinted ebben az esetben mi a helyes megoldás;- hagyod őt szeretetből, élni a szenvedélyével?

-Vagy pedig kockára téve a barátságotokat figyelmezteted ahányszor csak alkalom adódik, hogy álljon le?


Nos ez csak egy példa volt amit egyszerűen ki lehet magyarázni, de a dohányzás helyébe írhatunk bármi mást ami sokkal komolyabb(amit én nem szeretnék írni mert megint félre értene valaki)dolgokat amelyek bizony nemcsak az életre hatnak ki hanem az örökkévalóságra is.

-Tehát a szeretet egy nagyon veszélyes fegyver lehet illetéktelen "kezekben" mert fel lehet használni a leg borzalmasabb tettekre is.

-Nem kell egyetértened velem csak gondolkodj el azon amit írtam.


Isten Áldjon!"


Nem értettelek félre, én tiszteletben tartom azt amit te gondolsz, még akkor is ha nem értünk egyet, számomra nem fontos, hogy mások egyetértsenek velem, mindenkinek a saját tapasztalatai szerint kell fejlődnie, és megértenie a világban zajló eseményeket, és annak hatásait az életre. A felebaráti szeretetre reagálnék annyival, hogy bizonyos dolgokat az embereknek meg kell tapasztalni, addig amíg a kereszténység tagja voltam, azt hittem megfelelően cselekszem ha mások hibáira, és számomra elfogadhatatlannak vélt cselekedetekre felhívom mások figyelmét pl az általad említett dohányzós eset. Viszont érdekes módon soha egyetlen egy emberre sem sikerült pozitívan hatnom, azzal, hogy felhívtam a figyelmét arra, hogy az amit cselekszik szerintem az egészségébe fog kerülni. Az egész Biblia és keresztény vallás arra épül, hogy egyetlen utat kínál az embereknek, vagy velem vagy vagy ellenem, igaz? Az emberek falhoz vannak szorítva, vagy követsz és "boldog" leszel vagy nem és meghalsz, elkárhozol, örökké szenvedsz. Ezek alapján egy vallásos keresztény ember úgy gondolja, hogy szükséges az általa elgondolt vagy régóta, vagy frissen szerezett "igazság" érzetét azzal táplálni, hogy másokat is meggyőzzön és "jó" útra térítsen. Viszont itt egy a bökkenő, az, hogy ez is csak, egy vagy ember csoportok igazságát képviseli, egy másik ember ismét más igazsággal rendelkezik, viszont a keresztény ember, régebben én is, úgy gondoltam nekem van igazam, és másnak nem lehet, na ez egy nagyon veszélyes, és meredek ösvény. A felebaráti szeretet nem lehet úgy gyakorolni, hogy az egyén igazságának nevében, a másikat is úgy kezeld, mint ha ő maga is a te igazságod alá tartozna. Az embernek sokszor hagyni kell, hogy fejlődhessen és tapasztalhasson saját sikerei és kudarcai által. Az embert soha nem arra kell megtanítani, amit a világ vallásainak nagy része csinál, hogy önjelöl tanítók dogmáit készpénznek vévén az emberek egyfajta igazságot ismervén kioktassanak másokat, meg kell tanítani az embereket arra, hogy a saját tapasztaltaik, és a saját érzéseik által hozzanak döntéseket, ne a mások által gyakorolt "fegyelmező" élsz vagy halsz eszközökkel.


Örülök, hogy tudok erről veled kedves kérdező társalogni, mert tényleg nem veszekedést akarok, ha nem egy egészséges vitát, remélem te is így érzed, és a jövőben folytathatjuk. Arra még kiakartam térni, hogy nem képviselek egy vallást sem, amire ha jól láttam kitértél, pusztán csak merítek a vallásokból, és felhasználom őket a saját tapasztalataim szerint. "Sok vallás van a világban, az egyik ember az egyiket választja a másik ember a másikat, a bölcs egyiket sem" Buddha, ne haragudj, szeretek Buddhától idézni.

2016. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

3-nak:Te szapulod Jehova tanuit mert amit irsz baromsãg.

Mert a nők nem tanitanak ha kèpesitett fèrfi van,ha nincs a nő is tanit de csak bekötött fejjel.

Amit a kèpen látsz ott nem tanit es nem profètàl.Ugyan is a tanitãs Jt.imàval kezdődik es vègződik.Itt nem làtod imàtkozni es tanitani a gyülekezetben.

Ugy,hogy tèvedtèl.

2016. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!