Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Ímé, az ember olyanná lett,...

"Ímé, az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy. " Ezt kinek mondja Isten? Isten az angyalok "szintjén" van, ha hozzájuk beszél?

Figyelt kérdés
2016. márc. 30. 20:47
1 2
 11/13 KZitus ***** válasza:
24%
elnézést a hibákért: "teremtett" dolgokat,
2016. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Itt egyértelműen az Istenekről van szó, több istenről, mert többen alkotják az Istenséget, valójában mindazok akik isteni mivoltukkal tisztában vannak és ezért különbséget tudnak tenni jó és gonosz között.


Zsolt. 82,6

Én mondottam: Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan


Jézus Krisztus is hivatkozik erre a szentírásra azonos értelemben:


Ján. 10,34-36

Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?

Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható),

Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!


Egyébként Istent (a Fiút) magát is egy Isten (az Atya) tette istenné társai (a többi isteni eredetű emberi lény) fölé. Istennek lenni tehát egy állapot ami elérhető.


Zsolt. 45,7-8

Trónod oh Isten örökkévaló; igazságnak pálczája a te királyságodnak pálczája.

Szereted az igazságot, gyűlölöd a gonoszságot, azért kent fel Isten, a te Istened öröm olajával társaid fölé.


Egyébként ezt természetesen az apostol is így értelmezte, a zsidókhoz írt levelében:


Zsid. 1,8-9

Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája.

Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.

2016. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
.
2017. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!