Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvesztettem a hitem Isten...

Elvesztettem a hitem Isten szeretetét illetően és megkértem, hogy ezentúl hagyjon békén. Más is tett már így?

Figyelt kérdés
Nem akarok már imádkozni olyanért, ami másnak természetes, nem értem miért kellene azert, amit más kérés nélkül alapból megkap. Se szülőt nem kaptam, se normális társat, mást nem kértem tőle, de még ezeket is megvonta tőlem. Nem hiszem el, hogy szeret, szerintem én csak eszköz vagyok ahhoz, hogy jobb legyen a kedvenceinek.
2016. ápr. 25. 11:09
1 2
 1/19 Inkviziciós detektív ***** válasza:
86%

De igen szeret TEGED.

Mindig imadkozni kell es meg nem restulni.

2016. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%

Az imádkozással önmagában nem sokra mész.


Ha a zsidók csak imádkoztak volna, sosem épült volna fel a templom amit Nebukadneccar lerombolt.


Cselekedni kell.

2016. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ismertek? Tudjátok ki vagyok és mit tettem, vagy nem tettem? Dehogy. Akkor miért gondoljátok, hogy pár sablon vagy ítélkezés válasz?

Mondom újra: nem volt sok vágyam. Sőt, inkább csak egy. Nem akarok nagy utat, nem akarok gazdagságot, sőt ma már egészséget sem. Egyetlen dolgot akartam csak, de meguntam, hogy hiába várok rá, nekem nem adja meg. Másnak igen és más a hozzá illő társsal hegyeket mozgató hitet ér el! Az enyém nem ilyen és egy csepp szeretet sem kapok! Vagy tudjátok milyen élni szeretet nélkül sok évtizedig??? Szerintem nem! Én már a szüleimnek sem kellettem, akivel most vagyok, aki állítólag a társam, annál pedig még a jó szót is ki kell érdekelnem! Könyörögtem, hogy ne így legyen vagy legalább engedje a válást de ahányszor belevágnék olyan helyzetbe kerülök, ami meggátolja! Van bárkinek fogalma arról, hogy milyen totális magányban élni? Mert ha nem, akkor inkább hallgasson és ne rúgjon belém még egyet, hanem örüljön ha őt Isten szereti!

2016. ápr. 25. 12:08
 4/19 anonim ***** válasza:
10%

Erről nem Isten tehet, segíteni akar. Keress egy keresztény közösséget, amely biztosan befogad. Vagy keress fel szerzeteseket, kérj tőlük tanácsot.

Ha ennyire nem szeret a házastársad, akkor beszélj vele, hátha mégis szeret, és akkor nem kell elválnod. Ha semmire sem mész, akkor kérj tanácsot a szerzetesektől, és beszéld meg velük, hogy hogyan válj el tőle?


Ha elválsz tőle, egy olyan házastársat keress, aki tényleg szeret téged.

2016. ápr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ne haragudj hogy ezt mondom, azzal hogy te most maganyban erzed magad egy kapcsolatban, errol reszben te tehetsz, ennek viszont csak te tudsz vegetvetni
2016. ápr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mintha a társam hallanám, aki évek óta azzal tömi a fejem, hogy én tehetek róla, hogy eldobtak a szüleim még baba koromban! Hogy én tehetek arról, hogy csak mert árva voltam azért a tanárok és az osztálytársaim nyugodtan aláztak! Én úgy nőttem fel, hogy senkiben sem bízhatok, egyedül Istenben próbáltam bízni, de ő is magasról tett rám, annak jó voltam, hogy rajtam keresztül a kedvencek előrébb jutottak, és biztos én tehetek arról is, hogy bár egy szót sem kell szóljak, de még a saját gyülekezetemben is kibeszélnek! Egy szót sem! Ugyan már! Se a szeretet, se a szelídség nem segít! Próbáltam! Hiába voltam ott, ha másnak szüksége volt, hiába tettem szeretetből, semmit se várva, mégis meg lettem szólva mindenért!
2016. ápr. 25. 12:33
 7/19 anonim ***** válasza:

ha nekem cimezted (5-os valaszolo vagyok) az iromanyodat, akkor olvasd el megegyszer amit irtam. a kapcsolatodrol irtam nem a gyerekkorodrol...

magadban kell bizni, nem Istenben

2016. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szerintem hagyjuk, maradjunk inkább a kérdésnél: van olyan, aki ugyanezt megtette? Jobb lett utána?
2016. ápr. 25. 13:00
 9/19 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok. Istent ne hagyd el, ő segít, csak imádkozz hozzá. Esetleg próbálj meg a párodtól elválni, s keresni egy másik helyet, munkahelyet stb. Hol dolgozol? És esetleg szerzetesekkel próbálj meg beszélni.
2016. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves vagy 4-es, tényleg. De nem hagytam el, csak megkértem, hogy hagyjon békén. Ha neki nem vagyok fontos, ha hagyja, hogy több évtizedig szinte minden nap sírjak a fájdalomtól, ha csak arra vagyok jó, hogy másnak jó legyen általam, akkor hagyjuk egymást. Lehet, hogy bűnös vagyok a szemében és lehet, hogy tényleg van predesztináció, és már az elején tudta, hogy a sok kegyetlenségre és szeretetlenségre így fogok reagálni, akkor viszont komolyan hagyjuk egymást. Akkor így is, meg úgy is a pokolban fogok szenvedni, legalább a földi életem legyen már nyugodtabb.

Válás: nem lehet, minden eszközzel megakadályozza. Nincs olyan, hogy szabad akarat, egyszerűen tilos és kész. Kuss a nevem. Mert nekem biztos jó úgy, hogy nap mint nap elmondja a másik, hogy mennyire idióta, degenerált vagyok és egy normális hívő nem így néz ki. És mondom, ez nem hetek óta, hanem évtizedek óta tart!!!

Már ott tartok, hogy nem is merek mással beszélni, mert minek?

Voltál már úgy, hogy a kutyát nem érdekelte, hogy milyen napod volt, vagy épp mit érzel? Az enyém nap mint nap ilyen. Könyörögtem változásért, de Istennek én nem számítok, de elválni na azt nem enged!!!

Akkor viszont kitessékelem az életemből, legalább nem kell azon agyalnom állandóan, hogy épp mit követek el már megint, ami épp nem tetszik neki. Biztos rossz lesz a pokolban, de én már nem bírom ezt tovább.

Kikért halt meg? Kedvencekért? Mint Péter például? Vagy János, akiket nagyon szeretett? Engem miért nem szeretett annyira, hogy legalább egy anyát kapjak?????

2016. ápr. 25. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!