Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvesztettem a hitem Isten...

Elvesztettem a hitem Isten szeretetét illetően és megkértem, hogy ezentúl hagyjon békén. Más is tett már így?

Figyelt kérdés
Nem akarok már imádkozni olyanért, ami másnak természetes, nem értem miért kellene azert, amit más kérés nélkül alapból megkap. Se szülőt nem kaptam, se normális társat, mást nem kértem tőle, de még ezeket is megvonta tőlem. Nem hiszem el, hogy szeret, szerintem én csak eszköz vagyok ahhoz, hogy jobb legyen a kedvenceinek.
2016. ápr. 25. 11:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Valaki imádkozott értem. Köszönöm.
2016. ápr. 25. 14:44
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem te vagy a hibás. És nem is Isten. Az Ő terve mindig a legjobb, még akkor is, ha ezt mi nem tudjuk megérteni..

Isten szeret.

Ajánlom, hogy olvasd el A Viskó című könyvet.

2016. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%

Velem is volt már ilyen, és én is állami gondozott voltam, a szüleim elhagytak.


Kis koromban hittem, azután „felvilágosítottak” a haverok, hogy mekkora egy balek vagyok, hiszen nincs Isten.

Fiatal felnőttként nem hittem Istenben, sokat buliztam stb. De nem voltam boldog, mindenféle hobbival, könyv, filmek, tanulás töltötte ki az időmet, de üres volt az életem.


Majd jöttek a keserűségek, szerelmi csalódások, kudarcok és nagyon, nagyon magam alá kerültem.


Aztán én is azt kértem, hogy hagyjon engem békén az Isten, elegem volt mindenből és mindenkiből. Ha nem képes csak egy kicsike jót is tenni velem, menjen a fenébe…


Végül feljött bennem egy olyan kérdés, hogy hogyan lehet az, hogy annyi nyomorult szegénysorú kisgyermek él, nálam sokkal rosszabb körülmények között, ők kinek ártottak, vagy milyen bűnt követtek el? De hát még gyermekek, az Isten hogyan tesz különbséget ember és ember között?

A kérdés nem hagyott nyugodni, kerestem a válasz, és megtaláltam a válaszokat.


Röviden:

A különböző speciális vallások „falnak vezetik” az embereket.

Nem az Isten büntet, hanem én saját magamat. A mostani életem előtt, mielőtt megszülettem, bizony olyan dolgokat követhettem el, az előző életeim során, amelynek most iszom a levét.

Jézus ezt egyértelműen tanítja, mégis a különböző felekezetek ezeket félre tanítják, és falnak vezetik a híveket, mint pld. most téged is.

Hiszen, ha jártál templomba, ott már rég meg kellet volna tanulnod, hogy nem az a szeretet boldogít, amit te kapsz másoktól, hanem az, amit te tudsz másoknak adni.

Nincs olyan, hogy olyasmiért büntetne az Isten, amit nem is te követtél el. Az Isten nem gonosz, hanem olyan aki nagyon is szeret téged, de amit egykoron másnak okoztál, azt most neked is meg kell tanulnod, hogy milyen dolog is az, amikor valaki szülők nélkül nő fel.

Ha korábban én sok bajt és szenvedést okoztam az előző életemben a páromnak, akkor ezzel nekem is meg kell tudnom birkózni.

Jézus azonban segít „cipelni” a keresztünket, ha oda engedjük és hiszünk benne.


Ma már szabad és boldog ember vagyok, a vallások nem tudtak úgy paffra vinni, ahogyan ez veled is megtörtént, mert hittem Jézusban. Jézusban és nem a vallásokban, nem az egyházakban, hanem Jézusban.

2016. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%

Agyatlan vagy.

Azt kéne felfognod, hogy nincs semmiféle Isten, aki szeressen vagy ne szeressen.

De te az egészet erre a kitalált lényre.


Mintha én azt mondanám, hogy aki jól él, azt szereti a Láthatatlan Rózsaszín Kakadu, aki meg nem, azt nem szereti. Ennyi erővel lehetne a Láthatatlan Rózsaszín kakadu is isten, simán behelyettesítheted a helyére.

De mivel egyik sincs, így teljesen felesleges.

2016. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
*De te az egészet kihegyezed erre a kitalált lényre.
2016. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Megértlek,bár egyet nem tudok érteni veled,de ezt mindjárt megérted:


Az ember istenismeretének alapja édesapja ismerete.

A gyermek,édesapjától kapott szeretete,gondoskodása alapján ismeri meg Isten szeretetét.Azok a gyermekek,akik apa nélkül,vagy apai szeretet nélkül nőnek fel,nehezen tudják elképzelni Isten szeretetét.


Isten szeretete tiszteletben tartja az egyén szabadakaratát,s így nem tehetett szüleid kétségkívül rossz döntése ellen,amikor nem akartak jó szüleid lenni.


A társválasztás titka,hogy hasonló gondolkozású,érzésű emberek vonzzák egymást,s a különbözőségeket kiegyenlíti a társak szerelme,szeretete.

Nehéz szeretni annak,aki édesanyjától nem tanulta meg a szeretet édesanyanyelvét.Számára,az mindíg idegen nyelv lesz,de jó esetben élvezettel tördeli azt.

A szeretet nyelvének hiányában nehéz tartós kapcsolatokat építeni,de nem lehetetlen.Sokan boldogok,ha az ő szeretetüket befogadja valaki.Ennek súlyos akadálya lehet,ha nem ismered fel a szeretet kifejeződéseit.Ezt meg kell tanulni!

2016. szept. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hogy mennyi agymosott ezós írt ide... Ne hallgass rájuk! Nem követtél el semmi bűnt, pláne nem előző életedben, és degenerált sem vagy! A párod viszont egy nyomoronc aljadék, tipikus képmutató hívő. Ha jól értettem, református... Menekülj tőle, akkor is hagyd ott, ha ő nem akarja! Továbbá szóba se állj képmutató hívőkkel és ezósokkal! Isten pedig nem büntet hanem szeret, az energiavámpírokat azonban dobd ki az életedből!
2018. febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Istent nem hibáztathatod! Talán Isten akarta, hogy szenvedjenek az emberek? Talán ő akarta, hogy az örök és tökéletes életről a kárhozatba menjenek az emberek? A Sátán műve minden szenvedés. Januárban meghalt egyik nagymamám, aztán februárban az egyik nagytatám. Most, júniusban pedig meghalt a másik nagymamám. Isten tehet róla? A szenvedés egy út a megtisztuláshoz. Ha hittel és nagy, őszinte szeretettel viselünk el minden szenvedést és kínt, akkor Isten örök életet ad nekünk. Boldogak lehetünk és bűntelenek. A bűn zsoldja a halál. A halálhoz vezető út a gyötrelem. Aki hittel végigjárja annak nagy lesz a jutalma
2019. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Pokol pedig nem létezik! És a lelkek sem kerülnek a menybe. A halállal megszűnik a lét! De a feltámadáskor a földre fog feltámadni minden egyes igaz ember! Úgy lesz feltámadásuk és örök életük a halottak közül az igazaknak mint a mhamisaknak
2019. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!