Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vagyok, de követem...

Keresztény vagyok, de követem a buddhista "tanítások" közül is párat. Bűn?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy pl vegetarianus lettem, nem artok mas elolenynek, vagy szeretettel, vagy reszvettel, vagy kozombosseggel tekintek az emberekre (nem utalom oket). Stb

Ez bunnek szamit a kereszteny vallasban?



2016. máj. 5. 14:51
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Én nem akarok jobb lenni Jézusnál. Nem is tekintem a testvéreimnek az állatokat. Egyszerűen csak sajnálom azokat az állatokat (ha valaki utána néz, hogy milyen helyen,és körülmények között tartják ezeket az állatokat, szerintem nem csoda).

Én hiszem, hogy Isten teremtette az állatokat, de abban már nem vagyok olyan biztos, hogy azt akarta, hogy ilyen sorsra jussanak. Erről az ember tehet.

Nem is akarom telerakni a házat Buddha szobrokkal, és dicsőíteni őt.

Én csak meditálni, kung fu-zni akarok, kímélni az érző élőlényeket.

Abban pedig, hogy az emberekre szeretettel, részvéttel, vagy közömbösséggel tekintek, szerintem nem tér el a kereszténységtől..

2016. máj. 5. 22:09
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"eledelül; amint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat."

No igen: de EREDETILEG nem erre lettek teremtve!

A Biblia szerint... merthogy a valóságban az ember mindenevő.


"Ám felettébb aggályos, ha valaki lelkiismereti okokból nem akar húst enni, ugyanis arra utal a tartózkodása, hogy túlságosan beleivódott a darwinizmus"

Ez butaság.

A darwinizmus nagyon nem erről szól.


"és az állatokat a testvéreinek tekinti"

Na, ezt aztán tényleg nem mondja. A testvérek azok egy anyától születtek, a darwinizmus szerint. Szerinted?


"akik ugyanolyanok, mint ő"

Miért, nem ugyanolyanok? Tudsz mondani valamilyen különbséget?

Egy jobb majom olyan okos 7 évesen, mint egy 4 éves embergyerek. Tud olvasni, számolni, rajzolni, beszélni, HAZUDNI - emlékszik a múltra és van fogalma a jövőről.

Az érzelmei ugyanolyanok, mint a miénk.

Csak mi egy kicsit okosabbak vagyunk.

Ő meg legalább ugyanennyivel erősebb, és jobb a szaglása.

2016. máj. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

"ha valaki utána néz, hogy milyen helyen,és körülmények között tartják ezeket az állatokat"

Ebben van valami - de a növényeket még rosszabb körülmények között tartják!

Azok sokkal jobban szenvednek - és azokat általában elevenen eszed meg, vagy dobod a forró serpenyőbe!


A növényeket miért nem kíméled, ha az állatokat igen? Ugyanolyan élőlények ők is.

2016. máj. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

#13

Nem tudok és nem is akarok tökéletes és "szent" lenni.

De várom azért a javaslataidat, mit egyek akkor?

2016. máj. 5. 23:44
 15/26 anonim ***** válasza:

Ha a növényeket is kímélni akarod, akkor csak termést fogyaszthatsz, mert az arra alakult ki.

De ennek szerintem nincs nagy jelentősége... arra akartam rávilágítani, hogy azért ennyire nem kell kímélni az állatokat. Ne kínozd és ne tartsd emberhez nem méltó módon.

De nyugodtan eheted néha... mondjuk heti egyszer.

Ehhez még nem kell mértéktelen állattartás sem.

2016. máj. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

1.

A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.

2.

Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben.

3.

A kik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, a kik megismerték az igazságot.

2016. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező,megtartod a legfőbb parancsot-igyekszel legjobb képességeid szerint megtartani?

Ha túl komolyan veszed a keresztény vallást,bármit is csinálsz,mindig találnak neked valamit,ami miatt bűnösnek érezheted magad.Láss át az emberi mesterkedéseken.

2016. máj. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Inkviziciós detektív ***** válasza:
43%

Szerintem a buddhizmus hamis onmegvaltast hirdet. Osszeegyeztethetetlen a keresztenyseggel. Ha kicsit utanaolvasnal annak az artalmatlannak tuno meditalasnak, akkor lathatnad, hogy eredetileg a szabadulas allapotat kerestek demonokkal valo harc eredmenyekent. Nem olyan artatlan dolog, mint aminek beallitjak. Buddha a halal demonaval "harcolt" meditacio kozben. Nem hinnem, hogy most bekessege van.

A keresztenyseg viszont azt hirdeti, hogy a szabadito eljott, es aki hisz benne az atment a halalbol az eletre. Nem magunkban kell keresni a beket, hanem a bekesseg fejedelmehez kell jarulnunk, aki legyozte a halalt.

Nem ismered elegge a keresztenyseget. Jezus kizarta azt, hogy rajta kivul mas ut is vezetne a szabadulashoz es a bekesseghez, melyen az Istennel valo megbekelest ertette. Ha elfogadod Jezust megvaltodnak es szabaditodnak akkor szabad vagy a halaltol es semmilyen bun nem uralkodhat rajtad.

2016. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Ha kicsit utanaolvasnal annak az artalmatlannak tuno meditalasnak, akkor lathatnad, hogy eredetileg a szabadulas allapotat kerestek demonokkal valo harc eredmenyekent."


Hol lehet ennek utána olvasni,mondanál forrást?

2016. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!